19 Top Alternativat më të mira të Google Adsense 2020

Google Adsense ka qenë zgjedhja numër një për blogerët që duan të fitojnë para nga bloget e tyre për shumë vite. Por ka shumë arsye të shkëlqyera për të kërkuar alternative të Google Adsense. Ndoshta tashmë keni një llogari Adsense; po kërkoni alternativa sepse dëshironi të mbani të larmishëm të ardhurat e faqes tuaj, ose sepse dëshironi të shtoni disa rrjedhë shtesë të të ardhurave. Ndoshta po kërkoni mënyra për të fituar më shumë para nga hapësira juaj e reklamave sesa do të mund të fitonit me Adsense. Në përvojën time, kjo është plotësisht e mundur me alternativat që unë po sugjeroj.


Ndoshta ju keni pasur një kohë të vështirë për tu miratuar për një llogari Adsense, ose ndoshta keni pasur një llogari Adsense që u ndalua.

Sido që të jenë arsyet tuaja, do të jeni të lumtur të dini se ka shumë mundësi fantastike në dispozicion për ju që t’i konsideroni për t’ju ndihmuar fitoni para në internet me blogun ose uebfaqen tuaj. Ne ju ftojmë të shikoni këto dhjetë alternativa të vlefshme, fitimprurëse të Adsense.

Ju lutem vini re se Google AdSense është një program i rrjetit me kontekst kontekstual, si dhe shfaq reklama në rrjet. Disa nga alternativat e AdSense që kam përmendur më poshtë nuk janë programe reklamimi kontekstual.

Pse të kaloni në një alternative AdSense?

Pra, pse një pronar i faqes do të dëshirojë të shkojë me një rrjet të ndryshëm se AdSense? Në vlerën e fytyrës, Google ka krijuar një platformë të bukur. Nuk ka kërkesa minimale të trafikut për të përmbushur. Plus, Google është një nga emrat më të mëdhenj në teknologji dhe reklamë. Pra, çfarë nuk duhet të pëlqeni për të?

Me ndonjë ngritje të popullaritetit, çështjet duhet të shfaqen. Ndërsa Google është një nga mjetet më të mira të marketingut CPC në biznes, nuk është me lehtësi lundrimi për të gjithë. Edhe para se të regjistroheni në AdSense, mund të hasni probleme. Megjithë kërkesat e tij të dobët të trafikut, Google mund të refuzojë aplikimet e faqes për një larmi arsyesh.

Bloggerët janë refuzuar që nuk kanë përmbajtje të mjaftueshme ose nuk kanë përmbajtje që nuk është “Reklamues-friendly.” Nëse jeni njohur me “reklamën” e fundit të Google, ju e dini që kompania është shumë serioze për të punuar me krijuesit e përmbajtjes miqësore me reklamuesit. E vërteta është, të aprovosh për AdSense vetëm është vështirësuar.

Pasi të miratoheni për një llogari AdSense, gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm për të ndjekur rregulla dhe rregulla të rrepta. Google ka qenë i njohur për të ndaluar faqet nga platforma e reklamave me pagesë për një klik rregullisht. Jo vetëm që ndodh shpesh, por duket se rrjeti po e bën këtë për arsye arbitrare. Faqet janë ndaluar për diçka kaq të thjeshtë sa të klikosh në një reklamë në faqen e tyre.

Google monitoron faqet. Bëni një gabim dhe rrezikoni të ndaloheni. Për t’i bërë gjërat më keq, ai ndalim zgjat pafundësisht. Ndërsa ka një proces apelimi, është një e shtënë e gjatë.

Më në fund, Google AdSense nuk është shumë miqësor me stilistët. Shpesh, duhet të bëni ndryshime të mëdha në dizajn, në përputhje me rregullat e Google. Nëse nuk e bëni këtë, faqja juaj mund të përfundojë duke kërkuar një rrëmujë të çuditshme me çështje madhore të performancës. Kjo është veçanërisht e vërtetë me reklamat kontekstuale, e cila është një nga vizatimet më të mëdha të AdSense.

Në fund të fundit, Google AdSense mund të jetë një platformë shumë zhgënjyese për të punuar me të. Ndërsa ka shumë gjëra të mira për të ofruar, të metat janë shumë të mëdha për tu injoruar. Ne nuk po themi që AdSense është një platformë e keqe në çfarëdo mënyre. Por, ia vlen të merren parasysh alternativat për të parë se cilat mundësi të tjera të krijimit të të ardhurave janë në dispozicion për ju.

Këtu është lista jonë e Alternativave më të mira të Google Adsense

5 Lista e shpejtë

# 1 Adsterra
# 2 Media.net
# 3 Ezioc
# 4 Sovrn
# 5 Skimlinks
# 6 ProperuesAds

1. Adsterra


Adsterra është një rrjet i shkëlqyeshëm reklamash me formate reklamuese inovative dhe numër në rritje i markave të mëdha që përdorin platformën. ’Shtë një platformë që unë mendoj se është alternativa më e mirë e Google Adsense. Sshtë rrjeti i reklamave në rritje më të shpejtë dhe një markë e respektuar mirë në hapësirën e reklamimit në internet.

Adsterra ofron një zgjidhje të shkëlqyeshme si për botuesit ashtu edhe për reklamuesit që duan të provojnë diçka pak më ndryshe dhe larg nga rrokjet e Google.

Fitimi i parave të trafikut është i lehtë me Adsterra pasi ofrojnë një platformë miqësore për përdoruesit dhe u japin botuesve një normë mbushjeje 100% së bashku me CPM më të lartë të industrisë.

Të gjitha reklamat vendosen përmes një sistemi pronar të zbulimit të mashtrimit. Kjo siguron që ju dhe faqja juaj të mbrohen nga malware. Përdorimi i platformës është i lehtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni kodin në faqen tuaj të internetit dhe të menaxhoni fushatat përmes një paneli kontrolli miqësor.

Këtu keni disa statistika se pse Adsterra është një pretendent serioz si alternativa më e mirë për Google Adsense.

 • Ato shërbejnë 10 miliard + përshtypje reklamimi në muaj.
 • Ato përfshijnë mbi 190 vende
 • Aktualisht ajo ka 20K fushata aktive reklamuese.
 • 600K udhëheq muajin e kaluar
 • Botuesit dhe reklamuesit marrin menaxherin e llogarisë së tyre i cili është gjithmonë në thirrje për të ndihmuar

Pros:

– Menaxherët e përkushtuar të llogarive të disponueshëm
– Shumëllojshmëri të gjerë të llojeve të reklamave, duke përfshirë edhe nënshartesat
– Mbulon qindra vende gjeografike
– Mbi 10 miliardë përshtypje reklamash në muaj
– Metoda të shumta pagese

Cons:
– Duhet të ketë një fushë me porosi
– Minimumi i pagës së lartë për transferimet bankare
– CPM për reklamat dhe videot e ekranit jo aq konkurruese
– Jo më e mira për faqet me vëllim të ulët

Detajet e pagesës:
Dy pagesa çdo 15 ditë
Opsionet e pagesave përfshijnë PayPal, Payza, Bitcoin, Webmoney, Paxum, Skrill dhe ePayments
Për ePayments, Paxum dhe Webmoney, pragu i pagimit është 5 dollarë
Për PayPal dhe Bitcoin, pragu i pagimit është 100 dollarë
Për Transferet me Tel, pragu i pagimit është 1.000 dollarë

# 2 Media.net

Media.net është një tjetër markë e rrjetit të reklamave me emër të madh që specializohet në reklama kontekstuale. Rrjeti gjithashtu trajton reklamat e ekranit dhe reklamat vendase. Shtë një konkurrent i drejtpërdrejtë i Google AdSense. Rrjeti bën reklama me pagesë për një klik të operuar nga rrjeti Yahoo! / Bing.

Gjëja e shkëlqyeshme për Media.net është se platforma ka disa mjete personalizimi. Ju mund të ndryshoni skemën e përgjithshme dhe skemën e ngjyrave për t’iu përshtatur hapësirës tuaj reklamuese. Ekziston gjithashtu një tryezë e fuqishme për të ndjekur analitikën.

Pros:
Paneli përdorues-miqësor
Opsione fleksibël reklamash
Mbështetje e mirë për klientët
Paguan çdo muaj

Cons:
Nuk i azhurnon të ardhurat e reklamës në kohë reale
Mund të ketë vetëm trafik në internet nga SH.B.A., Britania e Madhe dhe Kanada
Vizitorët duhet të klikojnë dy herë me reklama

Detajet e pagesës:
Orari i pagesës Net30
Opsionet e pagesës përfshijnë PayPal dhe Transferimin me tela
Pragu i pagesës është 1.000 dollarë

# 3 Ezoik

Ezoic është një rrjet i përqendruar në botues që ofron shumë përfitime. Ka disa mjete të fuqishme që mund t’ju ndihmojnë të arrini potencialin tuaj të plotë të fitimit të parave. Këto përfshijnë një kontrollues të paraqitjes, testuesin e reklamave dhe kalkulatorin e shpejtësisë së faqes. Përfshihet edhe një mjet i pasur me karakteristika analitike për t’ju dhënë më shumë njohuri mbi performancën e reklamave.

Rrjeti është i thjeshtë për t’u integruar në faqen tuaj. Ajo funksionon me gjithçka, nga WordPress në Cloudflare CDN, kështu që nuk duhet të keni një çështje që të filloni. Ekziston edhe një sistem fleksibël i privatësisë dhe pëlqimit për të përmbushur pajtueshmërinë me GDPR ose CCPA.

Pros:
Paneli përdorues-miqësor
Analizat e përparuara dhe mjetet e menaxhimit
Karakteristikat e mira të intimitetit dhe sigurisë
Konverteri Google Amp për faqet e lëvizshme
Minimumi i pagimit të ulët
Program i shkëlqyer i filialeve

Cons:
Sajti duhet të përputhet me politikat e Google

Detajet e pagesës:
Orari i pagesës Net30
Opsionet e pagesave përfshijnë çek, depozitë bankare të drejtpërdrejtë, transferime teli, Payoneer dhe Paypal
Pragu i pagesës është vetëm 20 dollarë

# 4. Meridian në Sovrn.com

Meridian-Adsense-alternative

Sovrn është një alternativë unike e AdSense. Kompania ofron disa reklama që botuesit të përdorin. Shtë një rrjet CPM. Kjo do të thotë që Sovrn do t’ju paguajë për sa shprehje bën reklama sesa numri i klikimeve që çon në të.

Rrjeti pranon vetëm botuesit në bazë të një ftese. Nga ana plus, nuk ka ndonjë kërkesë të rreptë të trafikut të përfshirë. Ekziston gjithashtu një veçori e prapambetjes, e cila ju lejon të shfaqni reklama alternative sa herë Sovrn nuk ka një vend për ju. Ju madje mund të përdorni AdSense si backfill tuaj.

Pros:
Rrjeti CPM
Punon së bashku me AdSense
Ofertat e serverit në server
Analizë e hollësishme

Cons:
Shkalla e ulët e CPM për trafikun jo-SH.B.A.
A mbështet CPC ose fushatat e bashkëpunimit

Detajet e pagesës:
Orari i pagesës Net30
Opsionet e pagesave përfshijnë kontrollin, PayPal, ACH, eCheck dhe transferimin e telit
Pragu i pagesës është 25 dollarë, pavarësisht nga metoda

# 5. Skimlinks

SkimLinks është një rrjet që përqendrohet kryesisht në marketingun e filialeve. Pavarësisht nëse jeni një bashkëpunëtor i Amazonës ose punoni me një program tjetër, SkimLinks ju ka mbuluar. Kompania partneritet me më shumë se 50 rrjete, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të më shumë se 48,000 tregtarëve të e-commerce.

Sapo të instaloni kodin Javascript në faqen tuaj, lidhjet ekzistuese automatikisht do të shndërrohen në lidhje Filialin për të filluar të ardhurat.

Pros:
Shumë programe bashkëpunimi të disponueshme
Integrohet në mënyrë të përsosur në sit
Mjete të fuqishme analitike
Zgjatje e shiritit të mjeteve në dispozicion
Pragu i ulët i pagimit

Cons:
Nuk ofron reklama tradicionale të ekranit
Mbështetje e kufizuar e klientit
Tarifa të larta

Detajet e pagesës:
Orari i pagave 30-ditore, megjithëse disa komisione mund të zgjasin më shumë
Opsionet e pagesës përfshijnë çek, depozitë të drejtpërdrejtë bankare, ose PayPal
Pragu i pagesës është vetëm 10 dollarë

# 6 – ProperuesAds

PropellerAds ofron shumë mënyra për të fituar para në blogun tuaj. Ju mund të zgjidhni çdo lloj reklame që dëshironi. Sidoqoftë, platforma e bën veçanërisht të mirë me reklamat që shfaqen poshtë. Të pranuarit në rrjet nuk është shumë e vështirë, por ato i japin përparësi faqeve që merren me teknologji dhe media dixhitale.

Gjëja interesante në lidhje me PropellerAds është se ju gjithashtu mund të fitoni para nga faqet e lëvizshme dhe aplikacionet. Mjetet e optimizmit janë të bollshme, duke e bërë më të lehtë për të përfituar sa më shumë nga rrjeti.

Pros:
Shumë formate të reklamave të disponueshme
Komuniteti i madh i botuesve
Teknologji për të anashkaluar AdBlock
Mund të përdoret së bashku me AdSense

Cons:
CPM më të ulët
Asnjë ofertë për kokë

Detajet e pagesës:
Orari i pagave 30-ditore
Opsionet e pagesës përfshijnë PayPal, Payoneer dhe transferimin e telit
Pragu i pagesave është 50 dollarë për PayPal, 100 dollarë për Payoneer dhe 500 dollarë për transferimin e telit

# 7. Botuesi OIO

Botuesi OIO është një plugin WordPress që ju lejon të fitoni para nga faqja juaj e internetit duke menaxhuar reklamat tuaja. Shtë e lehtë për t’u përdorur, megjithëse procesi i konfigurimit është i gjatë. Pasi të jetë vendosur, shtojca automatizon shumë aspekte të përfshira në procesin e shitjes së reklamave në faqen tuaj. Sidoqoftë, do t’ju duhet të rekrutoni reklamues.

Ekziston një treg ad OIO në dispozicion për t’ju ndihmuar në rekrutimin e reklamuesit. Tregu mund t’ju sjellë reklamues herë pas here, por ju nuk mund të mbështeteni në të për të mbushur hapësirën tuaj të reklamave. Do të duhet të bëni një përpjekje për t’iu drejtuar reklamuesve vetë.

Nëse jeni një shitës i motivuar dhe blog-u ose faqja juaj e internetit janë tërheqëse për reklamuesit, ky mjet ofron shumë përparësi që e bëjnë atë një alternative të shkëlqyeshme të Adsense. Ju merrni pagesa parash nga reklamuesit, pa pasur nevojë të prisni pagesa. Ju nuk do të duhet të ndani asnjë prej fitimeve tuaja me një rrjet. Ju nuk rrezikoni të ndaloheni ose të ktheheni të ardhurat tuaja. Ju mund të negocioni drejtpërdrejt me reklamuesit tuaj dhe të krijoni marrëdhënie me ta.

Ekziston një kosto fillestare për OIO Publisher. Për botuesit e motivuar, ne mendojmë se ky mjet ia vlen çmimin duke marrë parasysh vlerën e madhe që merrni në këmbim.

Botuesi OIO gjithashtu ofron një program bashkëpunimi.

# 8 – Infolinks

InfoLinks është një nga platformat kryesore të reklamimit në tekst. Ai automatikisht indekson faqen tuaj dhe kërkon fjalë kyçe të përshtatshme për të shfaqur reklama. Përveç reklamave në tekst, platforma ofron reklama të ekranit për shiritin anësor dhe reklama të zgjerueshme që mund të hyjnë në përmbajtjen tuaj.

Rrjeti ka një mjet të mirëfilltë administrativ për t’ju dhënë analitikë në lidhje me trafikun dhe performancën e reklamave. ’Shtë aty ku do të menaxhoni përpjekjet tuaja për fitimin e parave dhe do të merrni kontrollin se si reklamat ndikojnë në faqen tuaj.

Pros:
Reklama në tekst
Mjet i mirë administrativ
Lehtë për t’u integruar në një sit
Mund të përdoret së bashku me AdSense

Cons:
Nuk ka aq shumëllojshmëri reklamash
Reklamat mund të jenë të çuditshme në disa pajisje
Orari i gjatë i pagimit

Detajet e pagesës:
Orari i pagave 45-ditore
Opsionet e pagesave përfshijnë PayPal, Payoneer, Western Union, transferimin bankar ACH dhe eCheck
Pragu i pagesës është 50 dollarë për transferime bankare dhe 100 dollarë për Western Union

# 9. Viglink

Nëse ndërtoni lidhje të zakonshme për produktet kualifikuese në faqen tuaj të internetit, Viglink i konverton ato në lidhje bashkëpunëtore nga të cilat mund të fitoni para. Ata mbajnë marrëdhënie me tregtarët. Në këmbim të shërbimeve të tyre, ata mbajnë një përqindje të komisioneve tuaja dhe pastaj ju paguajnë pjesën tjetër. Në varësi të shërbimit Viglink që përdorni, ato mund të mbajnë ose 25% ose një përqindje të panjohur të fitimeve tuaja.

VigLinks është i shkëlqyeshëm për tregtarët e filialeve. Nëse tashmë furnizoni lidhje me produkte në faqen tuaj, VigLinks automatikisht do t’i shndërrojë ato në lidhje të anëtarëve nëse është i disponueshëm. Procesi është automatik, duke ju kursyer ton kohë.

Rrjeti ka pak një konfuzion, por specialistët e dobishëm për mbështetjen e klientëve janë në gatishmëri për t’ju ndihmuar të vendoseni.

Pros:
Falas për t’u përdorur
Normat e ngurta të komisionit
Shumë tregtarë në dispozicion
Nuk ndikon në përvojën e përdoruesit të vizitorëve

Cons:
Mund të jetë e vështirë për tu vendosur
Zgjat më shumë kohë për tu paguar

Detajet e pagesës:
Programi i pagave 60-ditore
Opsionet e pagesës janë të kufizuara në PayPal
Pragu i pagesës është vetëm 10 dollarë

# 10 – kundërshtues

Nëse keni një sasi të mirë trafiku çdo muaj, Adversal është një rrjet i shkëlqyeshëm reklamash për AdSense. Kompania ka një kërkesë të rreptë të trafikut. Nëse nuk merrni të paktën 50,000 vizitorë në muaj, do të refuzoheni. Lajmi i mirë është se përveç kësaj, është e shpejtë dhe e thjeshtë për tu regjistruar.

Adversal ofron shumë madhësi të reklamave të banderolave ​​dhe disa opsione të tjera diskrete të marketingut. Rrjeti madje bën marketing Filialin.

Pros:
Procesi i shpejtë i regjistrimit
Pagesë e ulët
Lehtë për t’u përdorur

Cons:
Jo aq formate reklamash
Nuk do të pranojë faqe me vëllim të ulët

Detajet e pagesës:
Programi i pagave 65-ditore
Opsionet e pagesave janë transferimi PayPal, ACH dhe teli
Pragu i pagesës është vetëm 20 dollarë

# 11 – AdBlade

AdBlade ka një reputacion mjaft të fortë midis webmasterëve dhe reklamuesve. Kompania implementon disa karakteristika sigurie në të gjithë për të mbrojtur faqen tuaj. Ata punojnë me marka me reputacion, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për materiale të papërshtatshme të marketingut që shfaqen në faqen tuaj.

Reklamat amtare janë buka dhe gjalpi i këtij rrjeti. Postimet e lidhura dhe tabletë e këndshme estetike përdoren për të tregtuar produkte dhe shërbime. Kjo ndihmon për t’i mbajtur reklamat të pastra dhe të pahijshme.

Pros:
Reklama vendase për blerje dhe njësi të thjeshta reklamash në ekran
Karakteristika të mira sigurie
Mjete të fuqishme raportimi
Mbështetje e mirë për klientët
Platformë e vetë-shërbimit

Cons:
CPC e ulët dhe CPM
Pragu i lartë i pagesës

Detajet e pagesës:
Orari i pagesës Net30
Opsionet e pagesës janë transferime Paypal, çek, depozitë direkte dhe tel
Pragu i pagesës është 100 dollarë

# 12 – Reklamat e Shfaqjes në Amazon

Ndërsa Amazon është e njohur për bërjen e reklamave, kompania gjithashtu ka një rrjet të mirë për të ndihmuar botuesit. Reklamat e Shfaqjeve në Amazon ju lejojnë të implementoni reklama vendase dhe të shfaqni reklama në blogun tuaj. Ata mund të tregojnë produkte specifike dhe të ofrojnë një lidhje të drejtpërdrejtë me një platformë të besueshme të e-commerce.

Aktualisht, platforma është më e mira për faqet me vizitorë me qendër në SHBA dhe BE.

Pros:
Reklamat vendase dhe të ekranit
Tregtar i besuar
Mjetet e personalizimit
Mbështetje e mirë për klientët
Platformë e vetë-shërbimit

Cons:
Shkalla e ulët e klikimit
Mundësi të kufizuara reklamimi
Koha e gjatë e pritjes për pagesë

Detajet e pagesës:
Paguan deri në 60 ditë pas muajit kalendarik

Nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë, atëherë kontrolloni udhëzuesin tim për ndërtimin e faqes tuaj të internetit të Filialeve në Amazon.

# 13 – Reklamimi.com

Reklamimi.com është një pjesë e Verizon. Ajo punon me disa reklamues të profilit të lartë dhe ofron shumë mjete të shkëlqyera për botuesit. Ju mund të zgjidhni nga një gamë e gjerë e formateve të reklamave dhe të përdorni tipare të fuqishme analitike për të maksimizuar potencialin e fitimit të parave.

Pros:
Pragu i ulët i pagesës
Lloje të shumta reklamash të disponueshme
Vegla dhe pult i lehtë për t’u përdorur
Pragu i ulët i pagesës

Cons:
Procesi i miratimit të gjatë
Vështirë për të marrë informacion para se të aplikoni

Detajet e pagesës:
Orari i pagave 30-ditore
Opsionet e pagesës përfshijnë PayPal, depozitë të drejtpërdrejtë dhe çek
Pragu i pagesës është vetëm 25 dollarë

# 14 – RevContent

Nëse keni mjaft fat që të pranoheni në RevContent, mund të përfitoni nga shumë mjete. Platforma është shumë konkurruese dhe përqendrohet në ndërtimin e një rrjeti faqesh me cilësi të lartë sesa të pranojë vetëm cilindo.

Lajmi i mirë është që botuesit priren të marrin nivele më të larta. Plus, mbështetja e klientit është shumë mbresëlënëse. Rrjeti ofron një panel të pasur me funksion, si dhe raportime të thella. Aktualisht, RevContent shfaq reklama, reklama në celular dhe reklama me video.

Pros:
Norma të mira
Paneli i kontrollit miqësor për përdoruesit
Disa formate reklamash të disponueshme
Vegla të personalizueshme
Punon me reklamuesit me pagë të lartë

Cons:
Udhëzime të rrepta të pranimit
Nuk do të pranoni faqe me trafik të ulët
Opsione të kufizuara të pagimit

Detajet e pagesës:
Orari i pagave 30-ditore
Opsionet e pagesave të kufizuara në PayPal
Pragu i pagesës është 50 dollarë

# 15 – Të hyrat

RevenueHits është relativisht e re për industrinë, por rrjeti tashmë po merr shumë vëmendje për shkak të teknologjisë së tij inovative. Kompania ofron reklama kontekstuale dhe gjeo-bazë. Ekziston gjithashtu një gamë e gjerë e reklamave të bazuara në ekran, të tilla si panelet e paraqitjes, widget, butonat dhe më shumë.

Rrjeti bën çmos për të ndihmuar sitin tuaj të arrijë potencialin e tij. Ekzistojnë disa mjete arsimore të dobishme që ju ndihmojnë të kuptoni analizat dhe të bëni ndryshimet e nevojshme për të pasur sukses.

Pros:
Gama e gjerë e llojeve të reklamave
Kërkesa për aplikim të dobët
Pult i thjeshtë
Nuk tarifon pagesa

Cons:
Asnjë reklamë video
Paguan për veprim, jo ​​përshtypjet
Mos i azhurnoni analitikën në kohë reale

Detajet e pagesës:
Programi i pagimit neto 30
Opsionet e pagesës përfshijnë PayPay, Payoneer dhe transferimin e telit
Pragu i pagesës është 20 dollarë për PayPal dhe Payoneer, 500 dollarë për transferime me tela

# 16 – Prosperent

Prosperenti është një bashkëpunëtor që u ofron botuesve të tjerë mundësinë për t’u bërë nëndegë nën llogarinë e tyre. Ata mbajnë 30% të komisioneve për botuesit e vegjël dhe 20% për botuesit më të mëdhenj. Në këmbim, ata mbajnë marrëdhëniet me tregtarët. Ata gjithashtu ofrojnë botuesve të tyre mjete dhe burime që mund të ndihmojnë për të thjeshtuar procesin e marketingut të filialeve.

Detajet e pagesës:

 • Ata paguajnë botuesit në një bazë neto-30 ditë.
 • Pagesa bëhet nga Payoneer ose Paypal.

# 17 – Blogher.com

Blogger është një rrjet reklamash CPM. E veçanta e tyre është fitimi i blogeve që synohen nga një audiencë femërore. Përveç reklamimit, ata gjithashtu ofrojnë botuesve mundësi shtesë, siç janë postimet e sponsorizuara dhe rishikimet e produkteve të paguara.

Detajet e pagesës:

 • Ata paguajnë botuesit 45 ditë pasi mbaron një muaj.
 • Pragu i pagesës është 20 dollarë.
 • Pagesa bëhet përmes PayPal.

# 18 – AdCash

AdCash është një rrjet që mbulon lokacione në të gjithë botën. Ndërsa rrjetet e tjera do të funksionojnë vetëm nëse keni një audiencë me bazë në SH.B.A., nuk është kështu me AdCash. Kjo mund t’ju ndihmojë të rritni të ardhurat tuaja në mënyrë të konsiderueshme.

Rrjeti i reklamave ofron shumë lloje të ndryshme reklamash. Ata madje kanë teknologji anti-AdBlock. Ju thjesht mund të integroni AdCash në faqen tuaj në vetëm disa minuta. Falë panelit të kontrollit të dizajnuar mirë, menaxhimi i reklamave tuaja dhe shikimi i statistikave është një fllad.

Pros:
Shumëllojshmëri e shkëlqyer reklamash
Statistikat në kohë reale
Teknologji Anti-AdBlock
Mbështetje e mirë për klientët
Mimi transparent

Cons:
Paguan për veprim, jo ​​përshtypjet
Mos i azhurnoni analitikën në kohë reale

Detajet e pagesës:
Programi mujor i pagimit
Opsionet e pagesës përfshijnë transferimin bankar, PayPal, Payoneer, Skrill, Webmoney dhe Bitcoin
Pragu i pagesës është 25 dollarë

# 19 – Bidvertiser.com

bidvertiser - alternative adsense

Nëse po kërkoni të krijoni fluks të shumëfishtë të të ardhurave, BidVertiser mund të jetë për ju. Platforma ju paguan për konvertime dhe klikime. Disa mundësi bonusi dhe një program referimi janë gjithashtu të disponueshme, duke ju dhënë mjaft mundësi për të fituar.

Pamjet e faqeve të larta janë thelbësore për suksesin në BidVertiser. Reklamuesit mund të bëjnë ofertë për të marrë në faqen tuaj. Kjo mund të çojë në norma më të larta. Ekzistojnë disa paralajmërime për këtë veçori të ofertave. Për një, ndonjëherë do të thotë që vizitorët do të marrin një reklamë të parëndësishme. Gjithashtu, ju duhet të jeni mjaft popullor për t’u vërejtur nga reklamuesit para se të fillojnë ofertat për faqen tuaj.

Pros:
Paguan për klikime dhe konvertime
Reklamuesit ofertojnë për hapësirën e reklamave
Karakteristikat e personalizimit
Programi i referimit
Vegla analitike

Cons:
Mimet nuk janë më të mirat
Jo gjithmonë jep reklama përkatëse në faqen tënde
Duhet të themelohet për të përfituar nga ofertat

Detajet e pagesës:
Orari i pagesës Net30
Opsionet e pagesave përfshijnë çek dhe PayPal
Pragu i pagesës është 10 dollarë për PayPal dhe 100 dollarë për çek

Llojet e disponueshme të reklamave

Siç e përmendëm edhe më parë, përfitimi më i madh i AdSense është që ofron reklama me kontekst. Ishte rrjeti i parë i madh reklamues që e bëri këtë. Kompania gjithashtu bën reklama në ekran, por ka kaq shumë mundësi për të botuar atje. Këtu janë disa lloje të mundshme të reklamave që mund t’i merrni me një alternative të Google AdSense.

Shfaq reklamat

Një nga llojet më themelore të reklamave që mund të përfshini në faqen tuaj është reklamat e ekranit. Këto janë reklamat e banderolave ​​dhe shiritave anësore që shihni në shumë faqe rreth Internetit. Në mënyrë tipike, ato paraqesin disa vepra arti dhe kopjojnë për të marrë mesazhin. Ato mund të vendosen kudo, përfshirë në header, footer, sidebar, ose brenda vetë përmbajtjes.

Reklamat kontekstuale

Ndërsa Google mund të ketë revolucionarizuar reklamat kontekstuale, AdSense nuk është rrjeti i vetëm që i bën ato. Reklamat kontekstuale janë krijuar për të vendosur reklamat e duhura para njerëzve të duhur. Inteligjenca artificiale përdoret për të skanuar përmbajtjen e një siti dhe të shikoni për fjalë kyçe që i përkasin përmbajtjes. Këto fjalë kyçe më pas përdoren për të zgjedhur cilat reklama shfaqen. Ky lloj i marketingut dixhital është i shkëlqyeshëm për botuesit sepse siguron që reklamat të funksionojnë mirë me sitin.

Reklama vendase

Reklamat vendase janë një formë e reklamimit kontekstual. Dallimi parësor është se media marketing është krijuar posaçërisht për të duket si përmbajtje standarde në faqe. Lejon që reklama të përzihet në përmbajtje pa dyshim që të mos jetë tërheqëse për lexuesin. Reklamat vendase mund të vijnë në formën e artikujve, reklamave, videove dhe më shumë.

Reklama në tekst

Për të mos u ngatërruar me reklamat në shënjestër të tekstit për motorët e kërkimit, reklamat në tekst vendosen brenda një artikulli. Disa fjalë kyçe janë të theksuara në tekst. Kur vizitori rri miun mbi të, një kuti e vogël reklamuese shfaq një material aktual të marketingut. Shtë diskrete, pa vëmendje dhe efektive.

Reklama në video

Reklamat video nuk janë vetëm të rezervuara për YouTube. Këto video vendosen në një sit si çdo reklamë tradicionale e ekranit. Sidoqoftë, ata shpesh vendosen të luajnë automatikisht pasi të jetë ngarkuar faqja. Disa rrjete lejojnë botuesit të instalojnë një video player që ciklet përmes reklamave të shumta kur vizitori po shfleton.

Reklama interaktive në media

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, ka reklama interaktive. Kjo formë e reklamimit është pak më e rrallë, por mund të jetë mjaft e efektshme. Siç do të sugjeronte emri, këto reklama kërkojnë ndërveprim të drejtpërdrejtë nga vizitori. Ata mund të përdorin animacione, shfaqje pyetjesh dhe përgjigje dhe më shumë.

Gjërat që duhet të merrni parasysh për Rrjetin tuaj të Re të Reklamave

Para se të zgjidhni një rrjet reklamimi, ka shumë gjëra që duhet të merrni parasysh. Paratë e fitimit të faqes tuaj duhet të jenë më shumë sesa thjesht krijimin e një fluksi të ardhurash. Ju duhet të merrni parasysh se si do të ndikojë në sitin tuaj dhe çfarë lloj përvoje do ta keni menaxhuar atë.

Përshtatje

Jo të gjitha rrjetet ju lejojnë të rregulloni pamjen e reklamave. Ata që bëjnë, megjithatë, zakonisht ju ofrojnë fleksibilitet më të madh. Mund të ndryshoni skemat e ngjyrave, madhësitë dhe më shumë. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të ruajtur estetikën e përgjithshme të faqes tuaj pa pasur nevojë të sakrifikoni fitimin e parave.

Larmia e reklamave

Duke pasur një larmi reklamash për të zgjedhur nga ju lejon të merrni kontrollin mbi mënyrën se si po përdoret hapësira juaj. Ju mund të dëshironi të përdorni reklama tradicionale të ekranit në një faqe ndërsa zbatoni opsione kontekstuale në një tjetër. Sido që të jetë rasti, të kesh ato mundësi mund të bëjë ndryshimin.

Gjithashtu, merrni parasysh llojet e reklamuesve për të cilët punon një rrjet. Një rrjet reklamash është po aq i mirë sa baza e klientit të tij. Rrjete më të mëdha do të kenë mijëra kompani me të cilat mund të punoni, kështu që mbani mend këtë kur krahasoni ofruesit.

Rregullat dhe rregulloret

Disavantazhi më i madh i Google AdSense është rregullat e tij të rrepta, kështu që zgjidhni një rrjet me rregulla të cilave mund t’i përmbaheni. Disa rrjete do të punojnë vetëm me lloje të caktuara të siteve. Për shembull, nuk është e pazakontë të shohësh rrjete që pengojnë vende nga vende të caktuara ose kamare.

Gjithashtu, hidhini një sy rregullave që do të duhet të ndiqni pasi të keni filluar një fushatë. A ka ndonjë udhëzim për paraqitjen? A duhet të censuroni veten në postimet e ardhshme?

Pagesat minimale

Për Google AdSense, duhet të bëni të paktën 100 dollarë të ardhura nga reklama para se të kërkoni një pagim. Nëse jeni duke drejtuar një sit më të vogël, mund t’ju duhet pak kohë që ta përmbushni atë prag. Për fat të mirë, ka disa ofrues me minimale më të vogla ose aspak kërkesa për bilancin e llogarisë!

menyra pagese

Sapo të bëni sa duhet për tu paguar, si dëshironi që ato para t’i merrni? Rrjetet me disa mundësi të ndryshme pagese janë më të mirat. Disa ju lejojnë të bëni transferime në tela bankë ndërsa të tjerët do të punojnë vetëm me përpunuesit e pagesave. Format më të lehta të pagesës përfshijnë çek dhe transferimet elektronike të fondeve në kartën tuaj të debitit. Ju gjithashtu mund të gjeni rrjete që bëjnë pagesa përmes PayPal, Payoneer, Payza, dhe madje edhe Bitcoin.

Kërkesat e miratimit

Para se të përpiqeni të regjistroheni me një rrjet, kontrolloni me kërkesat e miratimit. Shumica kanë një proces të rreptë aprovimi që duhet të kaloni. Në varësi të rrjetit, ju mund të duhet të keni një nivel të caktuar trafiku në internet të qëndrueshëm ose të krijoni një lloj specifik të përmbajtjes. Shtë e ndryshme për çdo rrjet, kështu që lexoni sigurohuni që të hidhni një sy para se të kaloni procesin e aplikimit.

Modelet e fushatës

Ekzistojnë disa lloje të modeleve të fushatave. Ata do të ndikojnë drejtpërdrejt në atë që ju bëni. Shumica ofrojnë një normë të sheshtë bazuar në pamjet e faqeve dhe udhëheqjet e gjeneruara. Disa gjithashtu kryejnë oferta për kokë, e cila ka një normë në ndryshim bazuar në rezultatet e një ankandi reklamimi. Shtë gjithashtu një ide e mirë për të parë normat e zakonshme të CPM dhe klikimeve për të marrë një ide më të mirë se çfarë lloj të ardhurash mund të bëni.

Shkalla e mbushjes

Një normë e mbushjes është një përqindje që pasqyron sa reklama u shfaqën përkundrejt sa kërkesa u bënë në server. Rrjetet e reklamave dëshirojnë të kenë ndikimin më të madh për klientët e tyre sa të jetë e mundur. Si rezultat, reklamat nuk u shfaqen gjithmonë vizitorëve sepse ka një shans të ulët për një konvertim.

Një normë më e lartë e mbushjes siguron që reklamat po shfaqen sa më shumë që të jetë e mundur. Shtë e rëndësishme të mbani mend se niveli i mbushjes nuk pasqyron përpjekjet që u bllokuan nga AdBlock. Shtë një shifër që ju tregon se sa reklama u shfaqën vizitorëve. Disa rrjete ju lejojnë të rregulloni nivelin e mbushjes me dorë, i cili ofron kontroll të shkëlqyeshëm mbi CPM tuaj.

User-mirëdashësi

Më në fund, le të flasim për mirëdashësinë e përdoruesit. Marketingu dixhital mund të bëhet shumë i komplikuar, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të fitoni para në faqen tuaj. Platformat miqësore për përdoruesit ju lejojnë të mësoni më shumë rreth asaj se si po bën faqja juaj dhe nga vijnë të ardhurat.

Disa rrjete kanë sisteme të fuqishme analitike për t’ju dhënë një ide më të mirë të shumë parametrave të performancës. Madje ka rrjete që ju lejojnë të instaloni një plugin në WordPress për një qasje të mbyllur. Konsideroni nivelin tuaj të aftësive dhe zgjidhni një rrjet reklamash që ju ofron mjetet që ju nevojiten.

përfundim

Kush thotë se duhet të vendosni për Google AdSense? Ndërsa mund të jetë një central elektrik në industrinë e marketingut dixhital, ka shumë rrjete të tjera atje që pretendojnë për biznesin tuaj. Shikoni këto rrjete reklamash dhe shikoni se cili funksionon për ju! Provimi i teknikave të ndryshme të fitimit të parave mund t’ju ndihmojë të gjeni përshtatjen e duhur dhe të shtyni faqen tuaj në nivelin tjetër.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector