TLD – aukščiausio lygio domeno vardo plėtinių sąrašas

Domenų vardai ir domenų registracija yra neatsiejama domenų vardų sistemos (DNS) infrastruktūros dalis. Jei URL, kuriame yra IP adresas, jūsų kompiuteriui puikiai tiks, jei norite nustatyti tam tikrą vietą žiniatinklyje, jo užkoduotus numerius žmonėms įsiminti yra daug sunkiau. Todėl domenų vardai tapo pagrindine interneto svetainės identifikavimo priemone. Aukščiausio lygio domenai (TLD) vaidina svarbų vaidmenį įvardinimo funkcijose, susijusiose su DNS infrastruktūra. Mūsų vadovas išsamiau išnagrinės ALD, kad būtų galima suprasti jų funkciją ir paskirtį.


Kas yra gTLD?

Bendrieji aukščiausio lygio domenai yra hierarchinė DNS sistemos viršūnė. Visiškai kvalifikuotas domeno vardas įtrauks jį kaip galutinę domeno etiketę visuose žemesnio lygio domenuose. ALD yra neatsiejama dalis to, kas laikoma pagrindine domeno zona. Tam tikro puslapio URL gali būti:

http://example.com/FAQ/Why-do-we-need-TLD

Šiame URL pagrindinė zona yra:

http://example.com

Aukščiausio lygio domenas yra:

.com

Iš šio pavyzdžio galite greitai nuspręsti, kad yra daugybė ALD. Kai kurie iš įprastų yra: .org, .net, .gov, .edu, .biz, .info ir kt.

Ar yra kokių nors svetainių optimizavimo paieškos sistemoms pranašumų??

Šis klausimas užduodamas daug SEO konferencijose ir forumuose, juo labiau, kad nauji TLD išleidžiami kiekvieną mėnesį. Faktas yra tas, kad „Google“ šiuos naujus domenus traktuoja skirtingai nei bet kurį kitą ALD. Jei naudosite vieną iš šių naujų ALD, jūsų SEO pastangos nebus teigiamos ar neigiamos. Norėdami reitinguoti savo svetainę „Goiogle“ paieškos variklių rodyklėje, reikia laiko ir pastangų. Vien tik domeno vardas nenustatys svetainių sėkmės paieškos rezultatų puslapiuose.

Kur įsigyti gTLD – Mano sąrašas penkių geriausių domenų registratorių …

# 1 Domenas.com – 25% nuolaida išskirtiniam pasiūlymui
# 2 „Bluehost“ – nemokamas domenas su visais prieglobos paketais
# 3 „Hostgator“
# 4 Vardas čekas (Nemokama WHOIS domeno privatumo apsauga)
# 5 Užveskite pelės žymeklį

Atskleidimas: Šiame puslapyje yra filialų nuorodos. Tai reiškia, kad spustelėjus vieną iš mano nuorodų ir įsigijus pirkinį, galiu gauti komisinį atlyginimą. Tai padeda man padaryti, kad makeawebsitehub.com galėtų laisvai naudotis milijonams žmonių visame pasaulyje.

Ar turėtumėte naudoti naują TLD savo tinklalapyje?

Kurdami savo svetainę, tinkamo interneto adreso pasirinkimas yra didelis sprendimas, kuris neturėtų būti priimamas lengvai. Tai vardas, kuris apibūdins jūsų prekės ženklą ir jus seka žiniatinklyje. Nors dauguma žmonių didžiąją dalį savo kūrybinių pastangų ieškodami tinkamo vardo, plėtinys turi tiek pat svorio.

Pavadinimas, vadinamas aukščiausio lygio domenu, yra keletas raidžių, užklijuotų jūsų žiniatinklio adreso pabaigoje. Labiausiai paplitę TLD yra senosios klasikos, tokios kaip .com, .net, .org ir dar daugiau. Tačiau nuo 2014 m. Tapo prieinami nauji ALD. Nauji TLD yra labai unikalūs standartinėms parinktims ir pagrindiniams šalių kodams. Jie dažnai susideda iš daugiau raidžių ir atspindi tam tikrą pramonės šaką ar aplinką.

Buvo sukurti nauji ALD, kurie praplečia augančią domenų sistemą, tuo pačiu palengvindami naujoviškos ir vartotojams palankios skaitmeninės erdvės kūrimą. Ar visa tai pasakyta, ar savo svetainėje turėtumėte naudoti ALD? Na, atsakymas į šį klausimą visiškai priklauso nuo jūsų poreikių.

Privalumai ir trūkumai naudojant ALD

Nauji TLD nėra vieno tipo plėtiniai. Jie yra labai specializuoti. Dėl to nauji ALD yra ne visiems. Nesvarbu, ar turite didelę korporaciją, mažą skaitmeninę mažmeninės prekybos parduotuvę ar asmeninį tinklaraštį, prieš pasiimdami įsipareigojimą, svarbu išnagrinėti naujo aukščiausio lygio domeno pranašumus ir trūkumus. Čia reikia atsižvelgti į keletą dalykų.

Pasitikėjimas interneto vartotojų akimis

Viena didžiausių kliūčių, su kuria šiuo metu susiduria nauji TLD, yra tai, kaip į jas žiūri žmonės, naršantys internete. Anksčiau buvo galima įsigyti tik nedidelį bendrų domenų plėtinių pasirinkimą. Tos pačios sritys vis dar naudojamos ir šiandien. Nors populiarėja nauji TLD, vis dar daug labiau paplitę senieji domenai, kuriuos esame įpratę matyti.

Daugybė tyrimų parodė, kad žmonės linkę labiau pasitikėti senesniais generiniais domenais nei naujais. Jie labiau linkę lankytis .com, .gov ir .org svetainėse, nes mano, kad šie domenai yra autentiški ir patikimi. Tai ypač pasakytina apie tai, kai svetainė susijusi su bankininkyste, didelėmis įmonių svetainėmis ar bet kuria svetaine, kurioje tvarkomi asmens duomenys.

Jei patenkate į vieną iš tų kategorijų, galbūt norėsite nenaudoti naujo aukščiausio lygio domeno, bent jau kol kas. Laikoma, kad bendrieji plėtiniai yra labiau patikimi vien todėl, kad tai yra tai, ką žmonės mato reguliariai. Žinoma, visi, kurie turi patirties kurdami svetainę, žino, kad norint gauti bendrąjį domeną nėra jokių specialių reikalavimų. Deja, paprastas žiniatinklio vartotojas to nedaro. Panaudojus naujus TLD, jie bus labiau eksponuojami ir daugiau žmonių su jais jausis patogiai. Daugelis didelių kompanijų, tokių kaip „Google“, jau pradėjo naudoti „quirkier“ plėtinius, todėl šis procesas vyksta sėkmingai.

Kreipimasis į jaunimo kultūrą

Jei esate tvoroje, kaip naudoti naują ALD, pagalvokite apie savo tikslinę auditoriją ir apie tai, ką jūsų svetainė gali pasiūlyti. Jei aptarnaujate jaunesnius demografinius rodiklius, jūsų naudai gali būti naudojamas naujas aukščiausio lygio domenas. Jaunesni žmonės linkę į techninę kompetenciją ir geriau supranta, kaip veikia internetas. Nauji TLD dažnai laikomi mažiau patikimais interneto vartotojams, kai kalbama apie bankininkystę ir asmeninius duomenis, tačiau daugelyje kitų pramonės šakų jie daro visiškai priešingą efektą..

Nauji TLD puikiai tinka įmonėms, kurios mažiau pasitiki autoritetu ir daugiau išvaizda. Tai taikoma drabužių prekės ženklams, meno tinklalapiams, skaitmeniniams žurnalams, pramogoms ir beveik viskam, kas pritaikyta jaunesnei auditorijai. Jaunesni interneto vartotojai daugiau reaguoja į unikalius plėtinius, kurie išsiskiria. Tokios parinktys kaip .wtf, .wow, .hot ir dar daug daugiau gali būti naudojamos norint patraukti kartos, kuri užaugo naudodama internetą, dėmesį. Jei jūsų skaitmeninė erdvė atitinka kriterijus, galite apsvarstyti galimybę priimti naują ALD.

Universalus naudojimas

Naujas ALD yra įdomus ir nepakartojamas, kad išsiskirtų vienas. Tačiau yra būdų, kaip žingsnį toliau žengti į priekį. Vienas didžiausių naujojo ALD pranašumų yra tai, kad jie gali tapti didžiule jūsų bendro prekės ženklo identiteto dalimi. Bendrieji plėtiniai yra tiesiog dar viena jūsų interneto adreso dalis. Naujų TLD yra dar daugiau. Domenų plėtinių yra tūkstančiai, todėl galite lengvai rasti jūsų įmonei tinkančią parinktį.

Daugelis verslininkų ir interneto verslininkų naudoja savo ALD kaip įvaizdžio ir reklamos dalį. Jis išsiskiria iš bendrų interneto adresų, todėl kodėl nenaudojant TLD kaip rinkodaros įrankio, kuris padėtų jūsų verslui augti? Jūs netgi galite naudoti naujus ALD su domenų įsilaužimu, kad sukurtumėte įsimenamus adresus, kurie išskirs jus iš konkurso.

Mažesnis kainos taškas

Dar viena didelė naujojo ALD naudojimo kaina yra išlaidos. Seni domenai paprastai būna gana brangūs. Ne tik tai, bet jie taip ilgai veikia, kad gali būti sunku net surasti norimą domeną. Priklausomai nuo jūsų svetainės pavadinimo, gali tekti sumokėti kelis tūkstančius dolerių vien tam, kad gautumėte .com svetainę.

Nauji aukščiausio lygio domenai yra labai prieinami. Daugelis gali būti registruojami vos už keletą dolerių per metus. Naujų domenų domenų įtraukimas į domeno paiešką gali padėti sumažinti milžiniškas eksploatavimo ir paleidimo išlaidas. Taigi, tai verta apsvarstyti. Žinoma, ALD ir interneto technologijos būklė nuolat keičiasi. Kainos gali pakilti, nes nauji TLD tampa vis svarbesni. Jei galvojate apie investavimą į naują ALD, užregistruokite savo domeną, kol jis neparodomas!

Ar jums tinka nauji ALD?

Tai tik keli dalykai, į kuriuos turėtumėte pagalvoti rinkdamiesi domeną. Nauji aukščiausio lygio domenai nebus naudingi kiekvienai ten esančiai svetainei. Tie, kurie gali naudoti unikalų plėtinį, gali juos naudoti kurdami tikrai įsimenamą skaitmeninę erdvę. Norėdami nustatyti, ar naujas ALD tinka jums ir jūsų svetainės poreikiams, tiesiog pagalvokite apie savo auditoriją, prekės ženklą ir tai, ką turite pasiūlyti pasauliui. Jei nesate pasirengę peršokti naujojo TLD juostinio vagono, nesijaudinkite. Interneto aplinka keičiasi, todėl neilgai truks, kol nauji TLD taps labiau paplitę ir patikimi.

Kokie yra 5 populiariausi bendrojo aukščiausio lygio domenų plėtiniai?

Labiausiai paplitęs domeno plėtinys yra .com. .Com plėtinys yra jų visų tėtis. Tačiau .com nėra vienintelis populiarus aukščiausio lygio domenas žiniatinklyje. Dabar yra šimtai domenų plėtinių, kuriuos galima įsigyti iš domenų registratorių. Domenų registracija yra neįtikėtinai lengva ir gali užtrukti mažiau nei 2 minutes.

Dažniausiai pasitaikantys gTLD tipai yra šie.

.com (komercinis)

org (organizacija)

.tinklas (tinklas)

.mus (JAV)

.co (Kolumbija)

Iš 5 populiariausių domenų plėtinių yra tie, kurie rezervuoti konkrečiam naudojimui. .Com domeną pažodžiui gali naudoti bet kas, tačiau kai kurie aukščiausio lygio domenai yra skirti tik tam tikriems žmonėms, vyriausybėms ir švietimo įstaigoms, pavyzdžiui:

.int (tarptautinis)

.mil (karinis)

.edu (išsilavinimas)

.vyriausybė

Galimi nauji domeno plėtiniai (gTLD)

Neseniai buvo sukurta ir galima įsigyti daug naujų gTLD, nes buvo pagamintas originalus plėtinių rinkinys. Jų idėja buvo sukurti daugiau galimybių žmonėms susikurti savo unikalų buvimą internete ir atspausti originalų domenų plėtinių rinkinį..

Kai kurie iš šių naujųjų „gTLD“ buvo sukurti tiek plačiam naudojimui visame pasaulyje, tiek specialiųjų interesų grupių, tokių kaip .ninja, .design, .kitchen ir daugeliui kitų, nišai..

Čia yra dar keletas naujų domenų plėtinių (gTLD), kuriuos galima įsigyti, pavyzdžių.

 • .biz
 • .klubas
 • .baras
 • .dviratis
 • .verslas
 • .paspauskite
 • .faq
 • .buhalterė
 • .darbo vietų
 • .mobi
 • .vardas
 • .fyi
 • .ly
 • .tel
 • .ninja
 • .virtuvė
 • .Laisvas
 • .grafika
 • .erdvė
 • .globalus
 • .automobilis
 • .tech
 • .dvaras
 • .prisijungęs
 • .onl
 • .xyz
 • .kodai
 • .viršuje
 • .zona
 • .sandoriai
 • .siūlymas
 • .mov
 • .ekspertas
 • .aš
 • .el
 • .debesis
 • .aktorius
 • .padėti
 • .moda
 • .hausas
 • .wtf

Visas TLD sąrašas yra per ilgas, kad būtų įtrauktas į šį puslapį, tačiau galite apsilankyti „NameCheap“, kad pamatytumėte visus galimus ALD..

Aukščiausio lygio domenų istorija

Kai pirmą kartą buvo sukurta SNS sistema, TLD domenų erdvė buvo padalinta į tris grupes, įskaitant:

• Šalys.
• Kategorijos.
• Kelios organizacijos.

Tuo metu buvo tik viena laikina grupė .arpa. „.Arpa“ laikinasis TLD buvo sukurtas palengvinti perėjimus stabilizuojant DNS sistemą.

Paskirtų vardų ir numerių interneto korporacija (ICANN) buvo sukurta siekiant perimti atsakomybę už DNS šakninių registrų sukūrimo priežiūrą iš Nacionalinio informacijos centro (InterNIC). Viena iš jų funkcijų buvo įsteigti interneto priskirtų numerių tarnybą (IANA). Pagrindinė IANA funkcija yra „prižiūrėti visuotinį IP adresų paskirstymą, autonominės sistemos numerių paskirstymą, šaknies zonų valdymą domenų vardų sistemoje (DNS), laikmenų tipus ir kitus su interneto protokolu susijusius simbolius bei interneto numerius“, teigia „WikiPedia“. Nuo pat įkūrimo IANA pripažintų ALD skaičius smarkiai išaugo.

Įvairios ALD grupės ir tipai

IANA sukūrė įvairias ALD grupes ir tipus, kad galėtų suskirstyti įvairias funkcijas ir organizacines struktūras internete. Nors sąrašas ir toliau auga, trumpai apžvelgsime visus dažniausiai naudojamus aukščiausio lygio domenus, kurie šiandien naudojami..

Infrastruktūros ALD

Į šią grupę įtrauktas vienas aukščiausio lygio domenas. Tas ALD yra .arpa, kuris yra originalus pereinamasis ALD, nustatytas DNS stabilizuoti. Tą patį tikslą šiandien prižiūri IANA.

Šalies kodas ir internacionalizuotas šalies kodas TLD (ccTLD)

Iš pradinių sukurtų ALD grupių vis dar egzistuoja aukščiausio lygio šalies kodai (ccTLD). Jie buvo sukurti kaip dviejų raidžių kodas, pagrįstas jų ISO 3166 kodu, kuris buvo skirtas įvairioms šalims ir pagrindiniams jų padaliniams identifikuoti. Tikriausiai atpažįstate šiuos ALD: .uk, .co.uk, .au, .nz, .mx, .se arba .us. Tada yra ir tokių, kurių, jūsų manymu, neturėtumėte, pavyzdžiui, .to domenas (Tonga), .ai domenas (Angilija), .gg domenas (Gernsis).

ccTLD taip pat buvo internacionalizuota, kad asmenys, nenaudojantys lotyniškų raidžių, galėtų lengviau atpažinti šalių kodus ALD. Šalių kodai gali būti, pavyzdžiui, arabų, kirilicos, hebrajų ar kinų raidės, vietoj bendrų lotyniškų raidžių, labiau atpažįstamų anglakalbiams..

Domain.com turi 25 ccTLD, kuriuos galima registruoti.
„Namecheap“ turi 30 ccTLD, kuriuos galima registruoti.

Geografiniai ALD

Šiek tiek skiriasi nuo šalies kodo TLDS, geografiniai ALD yra sutelkti į geografinius žemės rutulio plotus, o ne į konkrečias šalis. Šių naujų domeno vardo plėtinių pavyzdžiai yra šie:

Afrika

.Afrika
.Azija
.kapetaunas
.durban
.Joburg

Azija

.Azija
.dubai
.kyoto
.nagoja
.tokyo
.Osaka
.taipei

Europa

.barcelona
.berlinas
.Bayern
.Paryžius
.Hamburgas
.istanbul
.moskva
.londonas
.Velsas

Šiaurės Amerika

.Majamis
.vegas
.nyc
.Quebec
.Bostonas

Okeanija

.Sidnėjus
.Melburnas
.kivi

Bendrieji ALD (GTLD)

Iš pradžių paženklinti kategorijomis istoriniame TLD įkūrime, bendruose aukščiausio lygio domenuose yra geriausiai atpažįstamas TLD sąrašas. Visi bendrieji ALD turi būti sudaryti iš mažiausiai trijų simbolių ar raidžių. Pirmieji bendrieji ALD sudarė .com, .net, .org, .edu, .gov, .int (international) ir .mil, ir jų trijų raidžių kode yra aiškus ryšys su tikslu. Pridėta papildomų bendrųjų ALD, įskaitant kai kuriuos, kuriuos galite atpažinti:

• .app, naudojama programoms.
• .info naudojama informacijai pateikti.
• nekilnojamojo turto bendrovėms ir asociacijoms naudojamas nekilnojamojo turto pavyzdys.
• .biz naudoja verslo.
• .global su akivaizdžia tarptautine asociacija.
• .hosting tinklų kompanijoms.
• .teistas naudojamas interneto ir telekomunikacijų įmonėse.

IANA įregistruotų bendrųjų ALD sąrašas yra baigtinis. Tai yra nuolatinio augimo būsena, nes organizacijos ieško naujų būdų konkuruoti pasaulinėje rinkoje ir stengiasi sukurti kuo atpažįstamiausius ir įsimenamiausius domenų vardus..

Rezervuoti arba riboti ALD

Rezervuoti arba apriboti aukščiausio lygio domenai sukuria kitą išskirtinę ALD grupę. Keletas rezervuotų ar ribotų ALD pavyzdžių yra šie:

• .test yra skirtas tikrinimo tikslams.
• .localhost yra rezervuotas, kad būtų išvengta konfliktų, kai „hosthost“ naudojamas kaip pagrindinio kompiuterio vardas.
• Neteisingas naudojamas nurodyti, kad domeno vardas neteisingas.
• pavyzdys yra rezervuotas, kad jį būtų galima naudoti pavyzdžiuose; kaip tas, kuris buvo naudojamas aukščiau.
• .local rezervuoja RFC 6762, kad galėtų išspręsti vietinių nuorodų pavadinimus DNS protokoluose.
• .onion rezervuoja RFC 7686 kaip autentifikuojantį pagrindinį vardą, kurį naudoja „Tor“. Šie domenų vardai naudojami siekiant apsaugoti vartotojo anonimiškumą „Tor“ valdomoje svogūnų maršrutų sistemoje.

Šios sritys turi tam tikrą tikslą – interneto funkcionalumą. Šių ALD valdymą tvarko oficialūs ICANN registratoriai.

Remiami ALD

Paprastai remiamos aukščiausio lygio domenai paprastai būna bendrieji ALD, kuriuos siūlo ir remia konkreti bendruomenė. Kiekvienas remiamas ALD yra skirtas dalyvaujantiems asmenims ar organizacijoms, pagrįstoms etninėmis, geografinėmis, profesinėmis, techninėmis ar kitomis teminėmis koncepcijomis. Jas dažniausiai siūlo organizacijos ar privačios agentūros, kurios taip pat nustato ir vykdo tinkamumo ir naudojimo taisykles, kurios registruojasi, kad galėtų naudoti savo ALD. Dažniausi remiamų ALD pavyzdžiai yra .gov, .mil, .int ir .edu. Papildomi remiami ALD, kuriuos galite atpažinti, yra .tel, .xxx, .museum, .app ir .aero.

Siūlomi ALD

Nuo DNS protokolo sukūrimo aukščiausio lygio domenų sąrašas toliau augo. Daugelis siūlomų ALD jau buvo priimti, tokie kaip .aero, .biz, .coop, .info, .museum, .name ir .pro, kurie buvo pasiūlyti 2000 m. Pabaigoje. Prieš priimant tuos siūlomus ALD, ten buvo postūmis atskirti pornografinę ar nepadorią medžiagą naudojant .xxx, .sex ar .adult, tačiau nebuvo sukurtas aukščiausio lygio domenas, kol .xxx nepradėjo veikti 2011 m. Pasiūlymai taip pat buvo daromi dėl .arts, .firm, .nom , ir .rec, tačiau IANA manė, kad daugumą iš jų aprėpia esami ALD. Didžiausias pasiūlytų ALD priėmimas įvyko po to, kai 2012 m. ICANN paskelbė, kad iš daugiau nei 2000 paraiškų jie į savo registruotą sąrašą įtrauks naujus generinius ALD. Šie nauji ALD buvo įdiegti per 2013 m. Šiandien yra šiek tiek daugiau nei 1000 registruotų ALD.

Istoriniai ALD

Taip pat buvo keletas ALD, kurie egzistavo istoriškai, bet nebenaudojami. Vienas pastebimas aukščiausio lygio domenas buvo tas, kurį NATO sukūrė InterNIC, kuris akivaizdžiai buvo .nato. Netrukus po .nato įkūrimo, InterNIC sukūrė .int tarptautinėms organizacijoms apskritai. NATO buvo įtikinta naudoti nato.int. Po 1996 m. .Nato buvo pašalintas iš registro.

Dauguma istorinių ALD pokyčių įvyko šalių kodų srityje, kai pasikeitė įvairių tautų vardai ir tapatybės. Štai keli įvykę pokyčiai:

• .cs buvo pakeistas, kai Čekoslovakija tapo Čekijos Respublika .cz ir Slovakijos Respublika .sk
• Rytų Vokietijoje naudojamas „.dd“ tapo „.de“ vieninga Vokietija
• .yu buvo naudojamas SFR Jugoslavijai, kol šalis nebuvo padalyta į Bosniją ir Hercegoviną .ba, Kroatiją .hr, Juodkalniją .me, Makedoniją .mk, Serbiją .rs, Slovėniją .si.
• .zr buvo naudojamas Zaire, tačiau buvo pakeistas į .cd, kai šalis tapo Kongo Demokratine Respublika.

Pažymėtina ir tai, kad rusų kalba vis dar išlaiko .su šalies kodą, nepaisant Sovietų Sąjungos, kuriai jis buvo sukurtas, nykimo.

Pseudo-domenai

Yra specialios domenų etiketės, kurias dažnai naudoja tinklai, tačiau jos nėra specialiai registruojamos kaip aukščiausio lygio domenai. Iš pradžių keli tinklai, plačiai paplitę tarp kompiuterių specialistų ir akademinių vartotojų, sukūrė kodus, kurie buvo labai panašūs į ALD. Šie tinklo pavadinimai buvo BITNET, CSNET ir UUCP ir jų domenuose naudojo atitinkamas priesagas, tačiau etiketės bitnet, oz, csnet ir uucp niekada nebuvo oficialūs TLD viešojoje DNS infrastruktūroje. Daugelis šių pseudodomenų yra tapę istorinėmis relikvijomis, nors kartais pastebimas Uucp.

Išvada

Aukščiausio lygio domenai yra neatsiejama DNS infrastruktūros dalis. Jie naudojami kuriant domenų vardų pagrindinį adresą. ICANN ir IANA atlikti pakeitimai plėtojant DNS leido konkrečiau ir įsimenamiau atpažinti įvairių tipų organizacijas ir specializuotas grupes. Žiniatinklio kūrėjams dirbant kuriant savitą prekės ženklą naudojant domenų vardus, sąrašas išaugo ir toliau auga. Turėdami žinių, kurias įgijote naudodamiesi mūsų vadovu, galėsite geriau atpažinti tai, ko žiūrite, pamatę keistą ALD, pridėtą prie svetainės, arba naudoti TLD, kurie aiškiau įvardija jūsų prekės ženklo nišą ar organizacinius tikslus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector