نحوه فروش نام دامنه – راهنمای گام به گام

با به معنای واقعی کلمه هزاران نام دامنه هر روز دست خود را تغییر می دهد ، دامنه دامنه به یک تجارت سودآور تبدیل شده است. در واقع دلایل مختلفی برای فروش نام دامنه وجود دارد. شاید شما یک دامنه بلااستفاده داشته باشید که با آنها کاری انجام نداده اید ، یا شاید به دنبال سرمایه گذاری دامنه هستید. دلایل شما هرچه که باشد ، فروش نام دامنه به هیچ وجه آسان نیست. با این حال ، این مقاله چند نکته را برای شما بیان می کند.


چه نامی است?

قبل از فروش نام دامنه خود ، مهم است بدانید چه چیزی دامنه را با ارزش می کند. شاید داستانهایی را در مورد نام دامنه بفروشید که مبلغی در هر مکانی بین چند دلار تا چند میلیون دلار می فروشند. بنابراین چه چیزی باعث می شود برخی از نامهای دامنه نسبت به دیگران ارزشمندتر باشند؟ جواب این سؤال چنان پیچیده نیست که ممکن است فکر کنید. در واقع چند عامل اصلی وجود دارد که باعث می شود یک نام دامنه با ارزش باشد. آنها به شرح زیر است:

 • طول – یافتن نام دامنه کوتاه تر از یک نام دامنه طولانی مشکل تر است. با این وجود ، همه می خواهند یک نام دامنه کوتاه داشته باشند به این دلیل بدیهی که نام دامنه های کوتاهتر در مرورگر وب تایپ ساده تر است. هرچه کالای مورد نیاز بیشتر باشد و عرضه آن تنگ تر باشد ، قیمتی که می توانید برای آن کالا بدست آورید ، بالاتر است. این به معنای واقعی کلمه اولین چیزی است که وقتی می خواهیم کلاس های اقتصاد پایه را بخوانیم ، به سر و مشتاق ما زده می شود.
 • کلید واژه ها – اگر دامنه ای دارید که دارای کلمات کلیدی در آن است ، این نیز می تواند قیمتی را که می توانید برای آن دامنه بدست آورید ، افزایش دهید ، به ویژه اگر آن کلمه کلیدی به خصوص در صنعت انتخاب شما داغ باشد. به همین دلیل است. کلمات کلیدی برای SEO یا بهینه سازی موتور جستجو استفاده می شوند ، که به شما کمک می کند تا وب سایت شما را در موتورهای جستجو مانند Google پیدا کنند. هرچه کارآمدتر باشید می توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید ، رتبه بالاتری خواهید داشت. بخشی از استفاده از کلمات کلیدی به صورت کارآمد استفاده از یک کلمه کلیدی توصیفی در نام دامنه شما است.
 • نام تجاری – دامنه ای که به راحتی مارک شده است ، قیمت فروش بالاتری را به دست می آورد. از اسمی استفاده کنید که به راحتی قابل یادآوری است و تایپ آن آسان به مرورگر است. به Google فکر کنید. آنها یک نام دامنه ایجاد کردند که هم مختصر و هم به راحتی به خاطر بسپارند. در حالت ایده آل ، نام دامنه شما باید دارای این شش ویژگی باشد:
  1. توصیفی
  2. منحصر بفرد
  3. کاربر پسند
  4. قابل اعتماد
  5. مختصر
  6. بیاد ماندنی
 • دامنه سطح بالا – به نظر می رسد که کار بزرگی نباشد ، اما دامنه سطح بالایی که شما استفاده می کنید می تواند قیمت فروش نام دامنه شما را به طرز چشمگیری تحت تأثیر قرار دهد. طبق مقاله ای از NURV ، یک شرکت بازاریابی خلاق مستقر در کلرادو اسپرینگز ، کولو ، 46 درصد از وب سایت های اینترنتی از دامنه سطح بالا .com استفاده می کنند ، حتی اگر فقط به عنوان صفحه هدایت یا فرود باشد. آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا اینگونه است؟ رونق دامنه .com تقریبا همزمان با شروع تجارت الکترونیکی شروع به کار کرد. یک سری از فروش های زیاد IPO یا پیشنهادات عمومی اولیه ، به یک مرد امکان داد تا تجارت خود را تقریباً بدون سود انجام دهد. (IPO معمولاً یک سری سهام است که به سرمایه گذاران ارائه می شود.) این رشد نجومی بود ، به ویژه با توجه به اینکه تجارت وی در آن سال تقریباً سود نشان نمی داد. آن مرد جف بزوس ، بنیانگذار آمازون بود. پیر امیدیار ، بنیانگذار eBay ، تقریباً یک سال بعد در سال 1998 ، شرکت خود را به همین ترتیب رشد می کند. پس از دیدن این دو شرکت تقریباً بدون سود ، چنین خانه هایی قدرتمند می شوند ، موج گسترده ای از گمانه زنی ها بین سرمایه گذاران آغاز شد. از آنجا که به معنای واقعی کلمه هر تجارت آجر و ملات از دامنه .com استفاده می کرد ، این گمانه زنی ها ارزش آنها را به ارتفاعات خارق العاده ای سوق می داد. در حقیقت ، دامنه .com چنان تثبیت شده است که مردم همچنان به پرداخت میلیون ها دلار برای دامنه کاملاً مستقر .com ، حتی امروز! برای نشان دادن یک مثال ، GoDaddy ، یک ثبت نام دامنه ، لیستی از 25 دامنه پرفروش تاکنون ثبت کرده است. توجه داشته باشید که پایین ترین قیمت فروش این دامنه ها هنوز هم با 5.5 میلیون دلار نسبتاً بالا است. بالاترین دامنه ای که تاکنون فروخته شده است: CarInsurance.com با قریب 49.7 میلیون دلار! یک واقعیت جالب اینجاست: در 22 سال از زمان رونق .com ، جف بزوس نه تنها به ثروتمندترین مرد دنیا بلکه در جهان تبدیل شده است. میلیاردر اول ، طبق مقاله ای از ثروت گوریل.

بنابراین چگونه می توانم یک نام دامنه بفروشم?

اکنون تصمیم گرفته اید که می خواهید نام دامنه خود را بفروشید. با این حال ، شما باید قبل از قرار دادن دامنه خود در بازار فوراً از کار خود خاموش شوید. بیشتر فروشندگان روند فروش را طی می کنند که کار را برای شما و خریدار آسانتر می کند و تضمین می کند که پول خود را بدست آورید ، و خریدار دامنه خود را بدست می آورد.

مرحله 1: دامنه خود را ارزیابی کنید

اولین قدم در فرآیند تعیین مقدار نام دامنه شما است. این کار از طریق کانالهای مختلفی قابل انجام است. شما می توانید نام دامنه خود را خود ارزیابی کنید یا نام دامنه را توسط یک متخصص ارزیابی کنید.

خود ارزشیابی کمی چالش برانگیزتر از کالاهای ملموس مانند خانه یا ماشین است اما می توان از همین روند استفاده کرد. برخی افراد قیمت فروش را در حوزه های مشابه بررسی می کنند و از آنجا کار می کنند. منبع خوبی برای استفاده در هنگام تلاش برای ارزیابی نام دامنه خود ، NameBio است. آنها یک موتور جستجوی مبتنی بر کلمه کلیدی دارند که قیمت های فروش دامنه های خاص را جستجو می کند. می توانید اطلاعات مربوط به کمترین قیمت ، بالاترین قیمت ، قیمت متوسط ​​، افرادی که دامنه و سایر اطلاعات مرتبط را فروخته اند ، پیدا کنید.

اما بگذارید بگوییم که شما نمی توانید برای نام دامنه خاص خود مقداری پیدا کنید. این در شرایطی است که ثبت نام خدمات ارزیاب حرفه ای می تواند کمک کند. یک ارزیابی کننده حرفه ای بازار داخل و خارج را می شناسد و می تواند بینش ارزشمندی را ارائه دهد که می تواند به شما در رسیدن به یک ارزش بازار مناسب برای نام دامنه شما کمک کند..

مرحله 2: برای دامنه خود قیمتی تعیین کنید

اکنون که به یک نام تجاری مناسب برای نام دامنه خود رسیدید ، قدم بعدی کار روی یک استراتژی قیمت گذاری است. اگرچه اکثر نامهای دامنه ، به ویژه نام دامنه های پس از بازار ، در محدوده سه تا چهار رقمی می فروشند ، اگر نام دامنه حق بیمه دارید ، اغلب می توانید در تلاش برای جلب علاقه ، قیمت پایین تر از ارزش منصفانه بازار را ببینید. با این نوع نام دامنه ، اغلب توصیه می شود که قیمت سؤال را مستقیم تنظیم کنید. یکی دیگر از مزایای استفاده از استراتژی قیمت گذاری “اکنون بخرید” یا “قیمت گران” را بخرید ، ایجاد یک حس است که باعث می شود افراد فکر کنند که می توانند در هر زمان فرصتی را برای گرفتن نام دامنه عالی از دست بدهند ، زیرا بازار خرید اغلب سریع است. و خشمگین است ، به خصوص اگر قیمت شما زیر جایی است که باید باشد. همچنین اگر به دنبال فروش سریع هستید ، می تواند یک استراتژی خوب برای استفاده باشد.

با این حال ، اگر شما یک نام دامنه حق بیمه دارید – این یک نام دامنه است که می دانید می تواند شش یا حتی هفت رقم را سفارش دهد ، در تلاش برای جلب علاقه ، می توانید قیمتی پایین تر از ارزش عادلانه بازار قرار دهید. اگر نام دامنه شما واقعاً تقاضای زیادی دارد ، می توانید جنگی برای مناقصه ایجاد کنید که قیمت فروش شما را نزدیکتر یا حتی به ارزش منصفانه بازار نزدیک کند و این پتانسیل را برای سودآوری گسترده ایجاد کند.!

مرحله 3: ایجاد یک صفحه فرود که نشان می دهد دامنه شما برای فروش است

هنگامی که خریداران دامنه مورد نظر خود را برای خرید انتخاب می کنند ، اغلب دامنه را در مرورگر خود تایپ می کنند تا ببینند آیا در دسترس است. ایجاد صفحه فرود در وب سایت شما اغلب می تواند کمک بزرگی به بستن معامله کند.

چندین روش خلاقانه برای اشاره خریداران به چنین صفحه فرود وجود دارد. متداول ترین روش ، قرار دادن تغییر مسیرها است. برای هر دامنه ای که می فروشید ، حتماً صفحات فرود ایجاد کنید. برای مثال داشتن صفحه در Lowinterestrates.com خریداران را سردرگمی می کند. اکثر صفحات فرود دارای فرم استعلام هستند که کاربران نهایی می توانند از آنها برای جمع آوری اطلاعات بیشتر به همراه اطلاعات تماس استفاده کنند.

هرگز در هنگام بستن معامله ، ارزش ارتباطات بین فردی را دست کم نگیرید! برخی از خریداران در واقع ارتباطات بین فردی را ترجیح می دهند ، و شما نمی خواهید آن خریداران را ترک کنید ، به خصوص اگر به دنبال فروش سریع هستید.

مرحله چهارم: یک خیابان برای فروش دامنه خود انتخاب کنید

هنگام فروش نام دامنه ، عاقلانه است که از قرار دادن تمام تخم مرغهای خود در یک سبد خودداری کنید. بسیاری از فروشندگان از سایتهای لیست دامنه به همراه فروش شخص به شخص برای فروش نام دامنه استفاده می کنند. در اینجا لیستی از بازارهای معتبر دامنه وجود دارد. Afternic ، BrandBucket ، NameCheap و Sedo همچنین مکانهای مناسبی برای استفاده هستند.

مکان دیگری که می توانید استفاده کنید سایت های حراج است. حراج های GoDaddy یکی از محبوب ترین سایت های حراج دامنه در اطراف است. شما همچنین می توانید خریداران را تشویق کنید تا برای اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیرند ، و اگر قصد خرید دامنه را دارند ، از پیشنهاد خود در سایت حراج استفاده کنند. بسیاری از سایت های حراجی کمیسیون را از قیمت فروش شما کسر می کنند ، اما آرامش ذهنی که می گیرید همیشه بهایی را که می پردازید ارزش دارد زیرا بسیاری از سایت های حراجی اقدامات امنیتی معامله خود را دارند..

با این وجود ، مانند هر معامله دیگر ، عاقلانه عمل کردن به خریدار نیز عاقلانه است. برخی از بازارها دارای ویژگی بررسی هستند. نظرات فروشنده را درباره خریدار بخوانید. بررسی ها می تواند ایده خوبی در مورد اینکه آیا خریدار بالقوه شما قابل اعتماد است به شما ارائه دهد. با کسی که کاملاً درباره آنها اطمینان ندارید ، تجارت نکنید. این ارزش ریسک کردن را ندارد.

مرحله 5: برای تسهیل انتقال وجه از یک سرویس Escrow استفاده کنید

اگر معامله شما مبلغ زیادی را شامل می شود ، استخدام یک سرویس سپردن را در نظر بگیرید. برخی از بازارها و سایت های حراج دارای خدمات سپرده گذاری خاص خود هستند. در بازار یا سایت حراجی که قصد استفاده از آنها را دارید تحقیق کنید و اگر آنها خدمات سپرده گذاری خود را به کار نمی برند ، ایده خوبی است که خودتان را استخدام کنید. خدمات Escrow معاملات پولی بزرگ را بسیار امن تر می کند زیرا خریدار دامنه شما را تا زمانی که پرداخت به طور کامل انجام نشود دریافت نمی کند.

در اصل ، یک سرویس سپردن به عنوان واسطه بین شما و خریدار کار می کند. توافق نامه ای میان دو طرف در مورد جزئیات فروش ، از جمله قیمت فروش و نام دامنه ای که فروخته شده است ، صورت گرفته است. خریدار پرداخت را به یک حساب سپردن ، که خدمات سپردن به شما به عنوان فروشنده تحویل می دهد ، ارسال می کند. سپس با ثبت نام دامنه تماس می گیرید و دامنه را به نام خریدار منتقل می کنید ، و خریدار یک تأیید کتبی به سرویس escrow می فرستد تا تأیید کند که آنها همه حقوق مربوط به نام دامنه را دریافت کرده اند.

اگر هر یک از طرفین بخشی از قرارداد خود را تحویل ندهند ، خدمات سپردن کلیه جزئیات معامله را دارد که در صورت رسیدن موضوع به دادخواست ، می تواند به عنوان مدرک ارائه شود..

در این مقاله ، ما در مورد نحوه فروش نام دامنه بحث کردیم. در حالی که این یک راهنمای کامل نیست ، ما امیدواریم که شما درک کلی از روند انجام شده دریافت کنید.

علاقه مند به یادگیری بیشتر هستند?

خرید و فروش دامنه می تواند بسیار سودآور باشد ، زیرا یک دامنه واحد شما هزاران دلار درآمد دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل شدن به یک پرچمدار دامنه تمام وقت ، DomainFlippingGuide.org را بررسی کنید و دوره آنها را بارگیری کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector