Blogger vs WordPress مقایسه – کدام یک برای شما مناسب است؟

شروع یک وبلاگ می تواند یک کار وقت گیر و دلهره آور باشد.


نه تنها با یادگیری تکنیک های سئو و دسترسی به خوانندگان جدید ، نگران تبلیغ وبلاگ خود نباشید ، بلکه باید موارد و مزایای سکوی وبلاگ نویسی را که انتخاب کرده اید نیز کشف کنید. اما در ابتدا ، آنها باید بستر وبلاگ نویسی را انتخاب کنند.

دو تا از اصلی ترین سیستم عامل های وبلاگ های مبتنی بر متن سنگین ، Blogger و WordPress هستند ، هر دو مجموعه ای از طرح ها و ویژگی های مختلف را ارائه می دهند که می تواند نوعی گیج کننده برای وبلاگ نویسان تازه کار باشد. اگرچه هر دو ویژگی چشم نواز را ارائه می دهند ، بهترین پلتفرم وبلاگ نویسی برای وبلاگ نویس تازه کار ممکن است برای وبلاگ نویس پیشرفته بهترین نباشد. عامل مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید هدف از وبلاگ است. اگر می خواهید به یک پایگاه هوادار بزرگ دسترسی پیدا کنید و بازدید کنندگان و آمار خود را پیگیری کنید ، ممکن است از همان رابط کاربری وبلاگ نویس استفاده نکنید که به سادگی می خواهد با دوستان و خانواده در تماس باشد و یک حضور آنلاین را به عنوان راهی تنظیم کند. برای ایجاد یک دفترچه مجازی یا مجله آنلاین.

با وجود همه شباهت هایی که در این زمینه وجود دارد ، WordPress و Blogger تفاوت های قابل توجهی دارند. این اختلافات می تواند بر نحوه اداره سایت شما تأثیر بگذارد. بنابراین کدام یک برای شما مناسب است?

در این راهنما ، نگاهی عمیق به آنچه WordPress و Blogger باید ارائه دهند ، خواهیم داشت. وقتی می خواهید بفهمید با کدام بستر باید بروید ، باید آنچه را که ارائه می دهد را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که چگونه آنها با نیازهای شما مقایسه می کنند. هدف ما این است که ببینیم چگونه این دو سیستم عامل جمع می شوند تا بتوانند تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری برای وبلاگ آینده خود را بدست آورند..

درباره بلاگر

بلاگ نویس در سال 1999 توسط آزمایشگاههای پیرا آغاز شد. در حالی که در آن روزها کاملاً محبوب بود ، تا زمانی که این پلت فرم توسط Google در سال 2003 خریداری نشده بود ، واقعاً شروع به خاموش کرد. در سال 2006 ، همه وبلاگها به سرورهای Google منتقل شدند و در اکوسیستم بزرگ شرکت ادغام شدند که فقط به رشد بیشتر کمک می کرد. Google همچنین بسیاری از ویژگیهای اصلی کسب درآمد خود را در Blogger ادغام کرده است. اینها شامل Google AdSense ، Analytics و موارد دیگر است.

طبق آمارهای اخیر ، از نرم افزار Blogger حدود 1.4 درصد از وب سایتهای دارای سیستمهای مدیریت محتوای شناخته شده استفاده می شود. این تقریباً 1 درصد از کل سایتهای منتشر شده در وب است. Blogger به دلیل دسترسی به آن ، غالباً مورد توجه وبلاگ های شخصی است. مثل همیشه ، استفاده از آن رایگان است. شما حتی می توانید وبلاگ خود را به صورت رایگان با یک زیر دامنه blogspot.com میزبان کنید.

درباره وردپرس

وردپرس تاکنون محبوب ترین پلتفرم وب است. این یک بستر منبع باز است که می تواند برای ایجاد همه چیز از فروشگاه های آنلاین گرفته تا وب سایت های خصوصی استفاده شود. در حال حاضر ، سایت های وردپرس حدود 30 درصد از کل سایتهای فعال در اینترنت را تشکیل می دهند! با توجه به اینکه در اوایل دهه 2000 تاسیس شد ، بسیار چشمگیر است.

در مورد آنچه وردپرس ارائه می دهد ، سردرگمی وجود دارد. در حالی که آنها اغلب به صورت متقابل استفاده می شوند ، خدماتی که از WordPress.com دریافت می کنید با خدمات موجود در WordPress.org کاملاً متفاوت است. WordPress به خودی خود یک سیستم مدیریت محتوا است. این همان چیزی است که در WordPress.org پیدا خواهید کرد. شما باید وبلاگ خود را با یک شرکت جداگانه میزبانی کنید. با این حال ، WordPress.com وبلاگهای میزبانی شده با زیر دامنه WordPress را ارائه می دهد.

در این راهنما گزینه میزبان خود را از طریق WordPress.org خواهیم پوشاند. این انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد و محبوب ترین آن دو است.

Blogger vs WordPress

اکنون که کمی بیشتر در مورد این سیستم عامل های وبلاگ نویسی می دانید ، بگذارید وارد شوید و ببینیم که چگونه آنها مقایسه می شوند. در هنگام انتخاب یک بستر برای کار با آن ، چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ما مهمترین موارد را بیان کرده ایم و نحوه جمع شدن این دو سیستم عامل را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

قابلیت استفاده

قابلیت استفاده می تواند یک بستر وبلاگ نویسی را ایجاد یا شکسته کند. اکثر وبلاگ نویسان یک دانش کدگذاری ندارند ، که می تواند سیستم های پیچیده تری را برای مقابله با آنها دشوار کند. حتی کوچکترین جزئیات می تواند بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد. شما می خواهید روی ساختن نام تجاری خود و افزایش مخاطبان خود تمرکز کنید ، بنابراین همیشه بهتر است با بستری همراه باشید که بدون توجه به تجربه شما در دنیای وبلاگ نویسی ، استفاده از آن آسان باشد. خوشبختانه ، هر دو سیستم عامل بسیار خوب عمل می کنند تا مخاطبان گسترده ای از سطح مهارت های مختلف را به خود جلب کنند

بلاگر:
Blogger دارای یک رابط کاربری فوق العاده روان است. این بسیار براق ، مدرن و آسان است. پس از ورود به حساب Google خود ، مدت طولانی طول نمی کشد تا سایت خود را شروع کنید. برخی از دانش پایه HTML تجربه کلی را بهبود می بخشند ، اما Blogger برخی از آنها ویژگی های گرافیکی برای آسان تر کردن امور ایجاد می کند.

وردپرس:
انتخاب وردپرس نیز آسان است. با این حال ، دانش کمی وجود دارد تا از آنچه را که این پلتفرم ارائه می دهد ، بهره ببرد. می توانید طیف گسترده ای از افزونه ها و اسکریپت های دلخواه را در وب سایت وردپرس خود نصب کنید. یک منحنی یادگیری کوچک درگیر است. اما ، وردپرس درک آن را آسان می کند. تا زمانی که شما می دانید چگونه از رایانه استفاده کنید ، رابط نقطه و کلیک شما را از طریق بقیه راهنمایی می کند.

کنترل محتوا

اکنون ، بیایید فراتر از میزان کنترل شما بر محتوائی که ایجاد می کنید بیایید. با هر دو سیستم عامل ، می توانید تقریباً هر آنچه را که می خواهید منتشر کنید. با این حال ، در مالکیت محتوای گفته شده اختلافاتی وجود دارد. حتی اگر سایت خود را از بالا به پایین ایجاد کنید ، این به معنای لزوماً به معنای این نیست که انجام آنچه میخواهید انجام دهید. این می تواند تأثیر زیادی در عملکرد و کسب درآمد سایت داشته باشد.

بلاگر:
اگر وبلاگ خود را در این سیستم عامل ایجاد می کنید ، متعلق به Google است. به یاد داشته باشید ، این سرویس توسط بزرگترین شرکت فناوری در جهان به صورت رایگان ارائه می شود. سایتهای رایگان در سرورهای Google ذخیره می شوند. آنها کلیه مطالب را در اختیار دارند و می توانند آنچه را که می خواهند با آن انجام دهند. به طور کلی ، اکثر وبلاگ نویسان با مشکلی در مورد این سرویس روبرو نمی شوند. با این حال ، از نظر قانونی ، Google حق دارد سایت شما را حذف یا محدودیت هایی را برای آنچه می توانید انجام دهید اعمال کنید. این برای بعضی ها می تواند یک دور برگشت بزرگ باشد.

وردپرس:
وردپرس برنده واضح در این گروه است زیرا شما صاحب همه چیزهایی هستید که منتشر می کنید. WordPress بخشی از نرم افزار منبع باز است که سایت شما باید با ارائه دهنده هاستینگ شخص ثالث منتشر شود. مهم نیست با چه کسی می روید ، آن محتوا فقط مخصوص شما و شماست. می توانید از سایت خود به دلخواه خود درآمد کسب کنید و هر زمان که می خواهید به چیز دیگری بروید ، آن را تعطیل کنید. گذشته از شرایط خدمات شرکت میزبان شما ، هیچ محدودیتی برای نگرانی در مورد آنها وجود ندارد

ایجاد یک وب سایت

برای اولین بار برای وبلاگ نویسان ، روند ایجاد وب سایت از ابتدا می تواند بسیار دلهره آور باشد. برنامه نویسی پیچیده می تواند تبدیل ایده های شما به واقعیت دشوار باشد. WordPress و Blogger برای ایجاد نسیم در وب سایت طراحی شده اند.

بلاگر:
شروع سایت شما با Blogger فقط چند کلیک طول می کشد. می توانید با اعتبار Google موجود خود وارد سیستم عامل شوید. از آنجا ، همه شما باید انجام دهید این است که سازنده وب سایت را باز کنید و شروع به کار کنید. سازنده چندین موضوع دارد که می توانید از آن انتخاب کنید. همچنین یک سیستم کشیدن و رها کردن دستی برای شخصی سازی کامل وجود دارد. اضافه کردن محتوا به وبلاگ شما نیز بسیار آسان است. لازم نیست HTML خام را پیاده سازی کنید. اگر آهنگسازی ایمیل می کنید ، به سادگی روی نمادهای سبک کلیک کنید. HTML به طور خودکار ترجمه خواهد شد تا بتوانید بدون هیچ گونه برنامه نویسی پیچیده به سایت خود نگاه کنید.

وردپرس:
ایجاد یک وبلاگ جدید وردپرس نیز بسیار آسان است. مانند Blogger ، سازندگان کشیدن و رها کردن و مضامین ساده در دسترس هستند. نکته جالب در مورد وردپرس این است که شما فقط به یک نوع سازنده وب سایت محدود نمی شوید. از آنجا که این یک سیستم عامل منبع باز و CMS است ، شما می توانید از هر سازنده شخص ثالثی که می خواهید استفاده کنید. این می تواند دنیایی از فرصت ها را هنگام ایجاد وبلاگ جدید شما باز کند.

مضامین سهام و گزینه های طراحی

همانطور که با هر چیز مرتبط با محتوای دیجیتال ، زیبایی شناسی کلی سایت شما نقش بزرگی در موفقیت دارد. داشتن یک وب سایت با طراحی مناسب می تواند بازدید کنندگان جدیدی را به سمت خود جلب کند. به علاوه ، این تجربه کاربر را برای خوانندگان شما بهبود می بخشد ، که می تواند منجر به بازدیدهای مکرر و افزایش زمان مرور شود.

بلاگر:
احتمالاً شما با مضامین موجود در Blogger آشنا هستید. این سیستم عامل تن گزینه ای برای انتخاب ندارد. مضامین موجود می باشد کاملاً اساسی است و توسط هزاران سایت دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. می توانید مضامین را کمی با HTML و CSS تنظیم کنید. همچنین می توانید محل قرارگیری عناصر خاص را از طریق سازنده وب سایت تغییر دهید.

روی هم رفته ، بلاگر در هنگام ظهور بیشترین آزادی را به شما ارائه نمی دهد. موضوعات موجود فقط مطابق با استانداردهای مدرن امروزی نیست.

وردپرس:
از طرف دیگر ، وردپرس بارهای زیادی از گزینه های شخصی سازی را در اختیار شما قرار می دهد. بیش از 7000 قالب رایگان در وب سایت موجود است. از همه بهتر این تم ها به چند دسته تقسیم می شوند. شما می توانید بر اساس اطلاعات سایت خود ، یک جستجوی ساده انجام دهید. این که آیا شما یک بلاگ ساده را اجرا می کنید یا در مراحل اولیه پیاده سازی جنبه تجارت الکترونیکی در سایت خود هستید ، نباید در یافتن یک موضوع مناسب مشکلی داشته باشید. تمام مضامین وردپرس زیبا هستند و از اصول طراحی مدرن استفاده می کنند تا وبلاگ شما تازه به نظر برسد.

اگر نمی توانید از انتخاب تم های رایگان نگاه صحیح پیدا کنید ، تم های برتر نیز موجود است. اینها با یک هزینه اضافی همراه هستند اما چیزی منحصر به فرد ارائه می دهند. علاوه بر این ، می توانید با توسعه دهندگان شخص ثالث همکاری کنید تا موضوعی برجسته شود. یا ، می توانید موضوع خود را با سازنده وب سایت ایجاد کنید. در نهایت ، وردپرس کنترل کاملی را در مورد ظاهر و احساس سایت شما به شما ارائه می دهد. به همین دلیل ، وردپرس برای کسانی که زیبایی شناسی را بر همه چیز اولویت دارند بهترین گزینه است.

انعطاف پذیری

ظاهر تنها چیزی نیست که باید درباره آن نگران باشید. سایتهای مدرن بسیار بیشتر از مکانهایی برای نمایش محتوای دیجیتال هستند. آنها باید تعاملی و جذاب باشند. روش های مختلفی وجود دارد که سایت شما را بی نظیر می کند. با این حال ، گزینه های شما کاملاً به بستر وبلاگ نویسی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

بلاگر:
شما نمی خواهید به همان اندازه گزینه های سفارشی سازی در Blogger را در WordPress پیدا کنید. Blogger همه چیز را در اختیار مردم قرار می دهد تا روشی ساده برای انتشار مطالب سنگین از نسخه داشته باشند. به همین ترتیب ، پلتفرم در کاری که می توانید انجام دهید کاملاً محدود است.

برخی ابزارها و ابزارهای مفید وجود دارد که می توانید به سایت خود اضافه کنید. فقط با یک کلیک می توانید تبلیغات ، فرم های تماس ، انجمن ها و موارد دیگر را پیاده سازی کنید. از آنجا که این ویژگی ها برای کار در بستر Blogger هدفمند هستند ، لازم نیست نگران مشکلات سازگاری یا مشکلات عملکرد باشید.

متأسفانه ، اشکال این ویژگیها در محدود بودن آنهاست. آنها به عنوان برخی از گزینه های دیگر که می توانید با WordPress به دست آورید ، از نظر ویژگی غنی نیستند. بدترین قسمت این است که هیچ گزینه دیگری وجود ندارد که بتوانید از بین آنها انتخاب کنید. شما به آنچه Blogger در دسترس می کند محدود می شوید.

وردپرس:
یکی از بزرگترین دلایل محبوبیت وردپرس ، دلیل این امر بسیار انعطاف پذیر است. با وجود استفاده حدود 30 درصد از سایتها در وب ، دشوار است که بگویید سایتها از این سیستم عامل استفاده می کنند. دلیل این است که ماهیت منبع باز وردپرس به شما امکان می دهد انواع مختلفی از نیازهای مخاطبان خود را پیاده سازی کنید.

سازندگان شخص ثالث تمام وقت ویژگیهای جدید را در دسترس قرار می دهند. شما می توانید سیستم های تجارت الکترونیکی ، ابزارک های سرگرم کننده ، اسکریپت های سفارشی و تعداد دیگری از لوازم اضافی را پیاده سازی کنید.

از سایت های وردپرس با بیش از 55،000 افزونه استفاده می شود. همه این افزونه ها مستقیماً از طریق WordPress.org در دسترس هستند. البته ، شما همچنین می توانید در افزونه های حق بیمه و همچنین از توسعه دهندگان شخص ثالث سرمایه گذاری کنید.

ویژگی های امنیتی

ویژگی های امنیتی مناسب در منظر دیجیتال امروزی ضروری است. هک شدن ، سرقت هویت و حملات نرم افزارهای مخرب در سالهای اخیر رواج داشته است. در نتیجه ، تهدیدهای امنیتی بالقوه زیادی وجود دارد که شما باید از سایت خود محافظت کنید.

مجموعه ای از ویژگی ها ، تمام کارهای سخت شما را از آسیب در امان نگه می دارد. انتخاب یک بستر وبلاگ نویسی ایمن همچنین می تواند آرامش خاطر شما را برای بازدید کنندگان فراهم کند.

بلاگر:
اتصال بلاگر به Google مزایا و مضرات آن است. وقتی امنیت می شود ، فناوری Google بسیار سودمند است. این کنگلومر به طول زیادی می رود تا اطمینان حاصل شود که سرورها از امنیت و شرایط خوبی برخوردار هستند. از آنجا که وبلاگ جدید شما در آن سرورها ذخیره می شود ، می توانید با اطمینان از امنیت همه چیز راحت باشید.

لازم نیست نگران ایجاد پشتیبان ، مدیریت منابع یا سرمایه گذاری در سیستم های امنیتی اضافی باشید. همه این موارد گنجانده شده است. این امر به ویژه برای وبلاگ نویسان جدید سودمند است. سهولت استفاده از ویژگی های امنیتی Blogger باعث می شود این پلتفرم برای افرادی که اولین وبلاگ خود را ایجاد می کنند ، قابل دسترسی تر باشد.

وردپرس:
همه چیز در وردپرس کمی متفاوت است. به طور کلی ، WordPress به تنهایی بسیار امن است. با این حال ، این پلتفرم مانند Blogger ، سیستم های امنیتی خاص خود را ندارد. به این دلیل که یک گزینه میزبان خود است. شما مسئول اجرای پروتکل های امنیتی خود هستید.

از یک طرف ، این انعطاف پذیری بسیار بیشتری را ارائه می دهد. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب ویژگی های امنیتی سنگین را ارائه می دهند. به ویژه ، برنامه های میزبانی اختصاصی وردپرس برخی از ایمن ترین گزینه هاستینگ با شماست. آنها معمولاً دارای گواهینامه های رایگان SSL ، فایروال های داخلی و موارد دیگر هستند.

به نظر می رسد که کافی نیست ، می توانید پلاستیک های امنیتی را حتی برای آرامش بیشتر در سایت خود نصب کنید. چندین برنامه برای ایجاد پشتیبان گیری خودکار یا ارائه یک لایه اضافی از محافظت از فایروال وجود دارد. در پایان روز ، وردپرس کنترل امنیت بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. خطرات جانبی این سیستم؟ خوب ، شما باید هزینه خود را بپردازید. با کنترل بیشتر هزینه های پیش پا افتاده و عودکننده بیشتر می شود.

پشتیبانی مشتری

در مرحله بعد ، اجازه دهید در مورد پشتیبانی مشتری صحبت کنیم. پشتیبانی از سیستم عامل های وبلاگ نویسی کمی مشکل است. این خدمات رایگان است ، بنابراین شما نمی خواهید همان سطح پیشنهادی را که با یک گزینه جایگزین پرداخت می کنید دریافت کنید. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما در صورت نیاز بیشتر قادر به دریافت کمک نخواهید بود.

بلاگر:
در Blogger.com ، پشتیبانی نیز ممکن است وجود نداشته باشد. یک سیستم پشتیبانی کوچک در پنل مدیریتی وجود دارد. در اصل ، این نوار جستجو است که شما را به یک پایگاه داده از آموزش ها و راهنماها متصل می کند. این نباید تعجب آور باشد ، زیرا سرویس رایگان قادر به پشتیبانی از یک بخش پشتیبانی کاملاً کارمند نیست.

جامعه تلاش می کند که اوضاع را کمی بهتر کند. Blogger یک فروم کاربری دارد که در آن افراد می توانند سؤال کنند و کمک بگیرند. البته ، همه سوالات توسط سایر کاربران بلاگر پاسخ داده می شود. بنابراین ، هیچ تضمینی برای صحت اطلاعاتی که شما می گیرید وجود ندارد.

وردپرس:
از آنجا که پلت فرم وردپرس توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود ، کمک گرفتن بسیار آسان تر است. انجمن وردپرس بزرگ و بسیار اختصاصی است. در وب سایت رسمی ، این انجمن فعال است و به سؤالات مربوط به هر چیزی که تصور می کنید پاسخ می دهد. صفحات تقریباً درمورد هر افزونه یا موضوع وردپرس وجود دارد. اگرچه تفاوتی با داشتن یک تیم پشتیبانی اختصاصی نیست ، اما می توانید اطلاعات بسیار خوبی را از این انجمن های فعال دریافت کنید.

اگر از یک سرویس وردپرس پرداخت شده استفاده می کنید ، به یک تیم پشتیبانی دسترسی خواهید داشت. معمولاً این شرکتی است که شما با آن کار می کنید. به عنوان مثال ، شرکت هایی مانند BlueHost میزبان اختصاصی وردپرس را ارائه می دهند. به عنوان بخشی از این سرویس ، پشتیبانی شخصی از طرف کارشناسان در دسترس است. می توانید همان نوع کار را از توسعه دهندگان برنامه شخص ثالث دریافت کنید. برخی از شرکت ها حتی پشتیبانی وردپرس را به عنوان یک سرویس مستقل ارائه می دهند.

توانایی های مهاجرت

در مقطعی از آینده ، ممکن است بخواهید سایت خود را برای افزایش انعطاف پذیری ، سایت خود را به سکوی دیگر و ارائه دهنده هاستینگ منتقل کنید. مهم است که در نظر بگیرید که روند مهاجرت سایت چگونه کار می کند

بلاگر:
جابجایی سایت بلاگر خود به سکوی دیگر امکان پذیر است. با این حال ، این آسان نیست این شرکت برای انتقال اطلاعات در جای دیگر به شما نیاز دارد. بسته به اندازه وبلاگ شما ، این روند بسیار طولانی است. علاوه بر این ، سایت شما برای مدت زمان معینی پس از ترک ، در سرورهای Google باقی خواهد ماند.

وردپرس:
هیچ محدودیتی برای جابجایی سایت رایگان وردپرس شما وجود ندارد. به یاد داشته باشید ، شما صاحب تمام مطالب خود هستید. بنابراین ، این بستر به هیچ وجه شما را محدود نمی کند. می توانید خدمات میزبانی را تغییر داده و یا حتی به یک سیستم مدیریت محتوای متفاوت تغییر دهید. روند ساده و نسبتاً بدون درد است.

WordPress vs Blogger: SEO

SEO یا بهینه سازی موتور جستجو می تواند به شما توجه کند تا سایت شما متوجه شود. این تکنیک بازاریابی در مورد تولید رشد ارگانیک با تغییر مطالب به آنچه مخاطبان شما به دنبال آن هستند ، است. بهینه سازی موتور جستجو به هیچ وجه توسط بستر وبلاگ شما محدود نمی شود. با این حال ، جزئیات کوچک می تواند تعیین کند که آیا تلاش های شما موفقیت است یا خیر.

بلاگر:
همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، هر وبلاگ Blogger می تواند از ابزار داخلی در Google استفاده کند. Google Analytics یکی از قدرتمندترین ابزارهای جستجوگرهای موجود است. این به شما نشان می دهد مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند و می تواند به شما در یافتن کلمات کلیدی برای پیاده سازی مطالب کمک کند. به همین دلیل ، بسیاری از افراد Blogger را گزینه بهتری برای SEO می دانند.

با این حال ، نتیجه احتمالی کنترل وجود دارد. این واقعیت که گوگل صاحب محتوای شما است ، می تواند حفظ رتبه بندی سئو شما را بسیار دشوار کند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید از سکوی Blogger خارج شوید و به جای دیگری بروید ، می توانید رتبه ها ، پیروان و هر چیز دیگری را که به سایت شما وصل شده باشد ، رتبه بندی کنید. باید از سایت جدید خود شروع به کار کنید.

وردپرس:
در حالی که ممکن است WordPress تمام ویژگی های داخلی مانند Blogger را نداشته باشد ، می توانید از گزینه های شخص ثالث استفاده کنید. بسیاری از توسعه دهندگان برنامه ها و افزونه هایی دارند که بر سئو متمرکز شده اند. این ابزارها برای کارآیی در بستر وردپرس کار می کنند. بنابراین ، می توانید با Google Analytics به بسیاری از موارد مشابه خود برسید. بعلاوه ، اگر تصمیم دارید سیستم عامل را ترک کنید ، می توانید رتبه موتورهای جستجوگر خود را با خود ببرید.

هزینه های ایجاد یک وبلاگ

سیستم عامل های Blogger و WordPress کاملاً رایگان هستند. هیچ هزینه ای برای شروع وبلاگ خود ندارید. با این حال ، برخی از هزینه های اضافی وجود دارد که باید آنها را عامل آن کنید.

بلاگر:
Blogger یک سیستم عامل همه در یک است. Blogger علاوه بر اینکه یک نرم افزار است که در آن می توانید وبلاگ خود را بکار بگیرید ، وظایف میزبانی را نیز بر عهده دارد. این برای کسانی که مایل به صرف سیری برای راه اندازی وبلاگ نیستند ، بسیار عالی است. نسخه رایگان همراه با زیر دامنه blogspot.com است. اگر دامنه خود را می خواهید ، باید آن را جدا از یک ثبت کننده خریداری کنید و آن را به سایت Blogger خود وصل کنید.

اگرچه خدمات رایگان ممکن است برای بعضی از افراد جذاب باشد ، برای کسانی که در موفقیت سایت خود جدی هستند ، جالب نیست. Blogger فاقد بسیاری از ابزارهای مورد نیاز برای به دست آوردن ترافیک و قرار گرفتن در معرض است.

وردپرس:
WordPress همچنین یک بستر وبلاگ رایگان است. با این حال ، شما باید هزینه میزبانی خود و نام دامنه شخصی خود را بپردازید. هزینه های مکرر شما کاملاً به شرکت هاستینگ شما با آن بستگی دارد. برخی از ارائه دهندگان میزبانی ، مانند BlueHost ، برنامه های بسیار مناسبی را ارائه می دهند که اتفاق می افتد با یک دامنه رایگان در طول سال اول همراه باشد. آنها فقط در ماه چند دلار هزینه دارند و با استفاده از وسایل اضافی فوق العاده می توانند بهترین استفاده را از سایت شما داشته باشند.

در حالی که استفاده از WordPress هزینه زیادی برای شما به همراه خواهد داشت ، چیزهایی که می گیرید باعث می شود هزینه های اضافی ارزش آن را داشته باشند. شما می توانید کنترل بیشتری بر سایت خود داشته باشید و به شما امکان می دهد رشد و کسب درآمد را همانطور که مناسب می بینید فراهم کنید.

نتیجه

در کل ، Blogger و WordPress چیزهای زیادی برای ارائه دارند. سیستم عامل های کاربرپسند در دسترس همه است و می تواند برای رفع نیازهای رو به رشد شما سازگار باشد. بهترین گزینه برای شما کاملاً به اهداف نهایی شما بستگی دارد.

اگر به دنبال به اشتراک گذاشتن افکار خود و ایجاد محتوای سرگرم کننده هستید ، Blogger ممکن است راه حلی باشد که بعد از آن هستید. این یک سکوی بدون زواید است که متمرکز بر ارائه محتوای دیجیتالی عالی است. با این حال ، از ویژگی های کافی برای رشد پایدار برخوردار نیست. اگر می خواهید از وبلاگ خود سود کسب کنید و به رشد مخاطبان خود ادامه دهید ، وردپرس راهی است که باید انجام دهید. با هزاران افزونه موجود ، امکانات خلاقانه بی پایان است.

یک وبلاگ وردپرس خود میزبان کنترل بیشتری را در مورد ظاهر ، احساس و محتوا که می توانید در وبلاگ خود منتشر کنید ، به شما ارائه می دهد ، همچنین این استقلال را در اختیار شما قرار می دهد تا از طریق برنامه های مختلف تبلیغاتی و بستر های نرم افزاری بازاریابی از طریق بلاگ نویسی درآمد کسب کنید. شما همچنین نام دامنه خود را خواهید داشت که به نظر می رسد حرفه ای تر از یک زیر دامنه blogspot.com باشد که می توانید از طریق بلاگر دریافت کنید.

تعیین نیازهای شما

بسته به تجربه وبلاگ نویسی شما و نوع وبلاگی که می خواهید شروع کنید ، Blogger و WordPress گزینه های خوبی برای کاربران تازه کار و با تجربه هستند. اگر Blogger تقریبا طولانی تر از وردپرس باشد ، به عنوان ایستاده ، سایت طی سالهای متمادی تغییر نکرده است از آنجا که توسط گوگل خریداری شده است. این محبوب در میان وبلاگ نویسان که می خواهند یک دفتر خاطرات آنلاین یا مجله ایجاد کنند ، لحظات بزرگی مانند تعطیلات خانوادگی ، مسافرت های خارج از کشور و عروسی را برجسته می کند. آنالیزهای با کاربرد آسان به کاربران کمک می کند تا درک کنند که از کجا ترافیک آنها به وجود می آید و کاربران می توانند به راحتی سایت های خود را به حساب های دیگر Google خود پیوند دهند.

در حالی که وردپرس تمایل دارد که با استفاده از کاربران کمی پیشرفته تر محبوبیت بیشتری پیدا کند ، CMS همچنین با استفاده از ابزار انتشار آسان و دستورالعمل های مرحله به مرحله ، کاربران تازه کار را هدف قرار داده است. با این حال ، عملکرد وب سایت وقتی از گزینه های پیشرفته و افزودنی های وبلاگ نویسان با تجربه تر است ، بیشتر از عملکرد Blogger است.

هر دو سیستم عامل نیاز به سرمایه گذاری اندک دارند (جایزه ای برای کاربران جدید که نمی خواهند وقت یا هزینه زیادی سرمایه گذاری کنند) ، اگرچه وردپرس گزینه ارتقاء به افزونه های پیشرفته تر و مضامین پیچیده را به شما پیشنهاد می دهد.

اگر علاقه مند به تنظیم وبلاگ وردپرس خود هستید ، آموزش من را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که از تخفیف اضافی ما که از میزبانی از آن اطمینان حاصل کرده ایم ، دریافت می کنید BlueHost فقط 2.95 دلار در هر ماه. قیمت معمولی برای میزبانی BlueHost در ماه حدود 7 دلار است ، بنابراین باید هم اکنون این معامله را بدست آورید!

بهترین ها!

جیمی

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector