استفاده از Google Analytics برای ردیابی عملکرد وب سایت وردپرس

استفاده از Google Analytics می تواند روشی بسیار مؤثر برای ردیابی عملکرد وب سایت وردپرس شما باشد. این راه حل می تواند به شما کمک کند درک کند که بازدید کنندگان شما چه کسانی هستند ، چه کاری را در سایت شما انجام می دهند و چه مواردی را برای بهتر شدن وب سایت خود بهبود می بخشید. با این حال ، اگر به Google Analytics نگاهی انداخته اید و آن را به ویژه کاملاً توجیه نشده یا فوراً مفید ندیدید ، پس تنها نیستید!


در این راهنما ، ما به جنبه های اصلی Google Analytics می پردازیم تا به شما کمک کنیم از این ابزار رایگان نهایت استفاده را ببرید. ما نحوه ادغام گوگل آنالیتیکس را با وب سایت وردپرس شما و نحوه کار و اجرای آن پوشش می دهیم. ما در مورد مهمترین گزارش ها برای نظارت و آنچه می توانید از آنها بیاموزید بحث می کنیم. و ما می خواهیم چگونگی تنظیم اهداف تبدیل برای وب سایت شما نتایج را ردیابی کنیم.

Google Analytics چیست و چه کاری انجام می دهد?

Google Analytics سکویی است که می تواند داده های کاربر را از وب سایت وردپرس شما ردیابی کرده و گزارش های مفیدی را وارد کند. گزارشاتی که Google Analytics ایجاد می کند به شما کمک می کند تا نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب سایت شما را ارزیابی کرده و عملکرد سایت شما را تحت نظر بگیرید.

بیشتر داده های ضبط شده توسط Google Analytics بر عملکرد مخاطبان شما و سفری که هنگام وب سایت شما انجام می دهند متمرکز شده است. این به شما امکان می دهد که بازدید کنندگان خود را بدانید ، چه کسانی به خوبی پاسخ می دهند ، و اینکه چگونه آنها با سایت شما درگیر می شوند.

استفاده از Google Analytics به طور موثری نیز به شما تأثیر می گذارد تا در تأثیر محتوای ، طراحی ، چیدمان و سایر جنبه های وب سایت شما تأثیر بگذارد. سپس می توانید سایت خود را متناسب با آن تنظیم کنید ، پیشرفت هایی را انجام داده و نتایج را برای بهینه سازی وب سایت خود مشاهده می کنید و به آن در مقابل اهداف خود کمک می کنید.

بنابراین اکنون ما کمی در مورد Google Analytics و آنچه انجام می دهد می دانیم. در مرحله بعدی ، بیایید نحوه تنظیم Google Analytics و ادغام آن با وب سایت وردپرس خود را بررسی کنیم …

Google Analytics را در وب سایت وردپرس خود تنظیم کنید

اولین قدم برای ایجاد یک حساب کاربری با Google Analytics است. اگر قبلاً یک حساب Gmail دارید ، می توانید با آن وارد سیستم شوید. در غیر این صورت ، شما باید مراحل ثبت نام آنها را دنبال کنید. این یک فرآیند سریع و آسان است و به سادگی شامل تایید حساب کاربری خود از طریق متن یا ایمیل است.

ثبت نام

Once Admin را پس از تنظیم حساب Google Analytics ، در داشبورد ، انتخاب کنید > حساب’. در اینجا روی “ایجاد یک حساب کاربری جدید” کلیک کنید. اطلاعات موجود در وب سایت خود را تکمیل کنید و سپس روی “دریافت پیگیری ID” کلیک کنید.

حساب جدید

اکنون حساب جدید Google Analytics شما تنظیم شده است. اکنون ، برای ادغام این دو سیستم عامل ، به داشبورد وردپرس خود بروید.

ادغام وب سایت وردپرس خود با Google Analytics

بینش هیولا

روش پیشنهادی برای اتصال وب سایت خود با Google Analytics ، اضافه کردن یک خط کد به هر صفحه از سایت شما است. با این حال ، اگر شما یک رمزگذار مطمئن نیستید ، این می تواند یک کار دلهره آور باشد. خوشبختانه یک افزونه وردپرس وجود دارد که می تواند از این امر برای شما مراقبت کند.

Google Analytics for WordPress by Monster Insights یک افزونه رایگان است که می تواند وب سایت شما را به سرعت و به راحتی با Google Analytics ادغام کند. این افزونه که ابتدا توسط Yoast ساخته شده بود ، توسط سید بلخی در سال 2016 بدست آمد و دوباره معرفی شد. در صورت تمایل برای ردیابی تجزیه و تحلیل پیشرفته در سایت خود ، نسخه حرفه ای Monster Insights نیز موجود است و لازم است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید ردیابی فروش فروشگاه WooCommerce خود را دنبال کنید یا به دنبال ردیابی تبلیغات بنر Google Adsense خود هستید ، باید به یک برنامه عالی Insights Insights ارتقا دهید..

نصب افزونه Monster Insights

Within افزونه ها را از طریق فهرست داشبورد وردپرس خود انتخاب کنید > جدید اضافه کن’.

جدید اضافه کن

در نوار جستجو “Google Analytics for WordPress by Monster Insights” را وارد کنید. هنگام افزودن افزونه ، روی ‘Install Now را کلیک کنید > فعال کردن.

Activete MI

Monster “Insights” اکنون به منوی داشبورد وردپرس شما اضافه شده است.

منوی بینش

‘Insights را انتخاب کنید > تنظیمات “را کلیک کنید و روی دکمه بزرگ آبی” تأیید اعتبار با حساب Google “خود کلیک کنید.

تأیید اعتبار Google

اکنون پنجره ای ظاهر می شود که به شما در احراز هویت و اتصال حساب های خود کمک می کند. در اینجا باید کد Google خود را اضافه کنید. “دریافت Google Code” را کلیک کنید.

Google Code

وارد Google Analytics شوید و کدهای ارائه شده در داشبورد وردپرس خود را در پنجره باز کنید.

کپی Google Code

نمایه خود را که می خواهید ردیابی کنید (که وب سایت شماست) انتخاب کنید و سپس Google Analytics بقیه را انجام می دهد!

نمایه Google

وب سایت وردپرس و حساب Google Analytics شما اکنون یکپارچه شده اند و اطلاعات سایت شما شروع به ردیابی می کند.

مروری بر گزارش های Google Analytics

پس از تنظیم Monster Insights در وب سایت وردپرس ، Google Analytics قادر به ضبط و تجزیه و تحلیل داده های شما خواهد بود. سپس در نمودارها و جداول قابل فهم ارائه خواهد شد.

منوی GA

Google Analytics از جنبه های بی شماری از وب سایت شما و مخاطبان آن گزارش می کند. به این گزارشها از طریق منوی سمت چپ داشبورد Google Analytics شما قابل دسترسی است. گزارش ها به پنج بخش گروه بندی می شوند …

 • به موقع
 • حضار
 • تحصیل
 • رفتار – اخلاق
 • تبدیل

هر یک از این بخش ها صفحه «نمای کلی» را به نمایش می گذارند ، که نتایج کلیدی را در درک آسان نمایشگرها خلاصه می کند. بنابراین بیایید سریع ببینیم که هر یک از این انواع گزارش شامل چه اطلاعاتی هستند …

گزارش های زمان واقعی

به موقع

گزارشات در زمان واقعی به شما می دهد بینش آنچه را که مخاطبان در سایت شما انجام می دهند ، بصیرت بخشید. رفتار را بر روی سایت نظارت کنید ، ببینید افرادی که صفحات را می خوانند ، از کجا آمده اند و اگر در مقابل اهداف وب سایت شما هستند تغییر می دهند. این ویژگی می تواند بسیار مفید باشد زیرا شما را از بروز هرگونه مشکلی هنگام ورود آگاه می کند. سپس می توانید برای بهبود تجربه کاربر ، فوراً در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید.

گزارش های مخاطبان

نمای کلی مخاطبان

گزارش های مخاطبان به شما این امکان را می دهد تا در مورد بازدید کنندگان سایت خود با جزئیات بیشتری آشنا شوید. بدانید که از کجا هستند ، سن و جنس آنها ، سرگرمی ها و علاقه های آنها و موارد دیگر. همچنین می توانید ببینید که چه نوع دستگاهی به سایت شما دسترسی پیدا کرده اند ، چقدر آنها با مطالب شما درگیر شده اند و آیا این افراد تازه وارد هستند یا بازدید کننده در حال بازگشت هستند.

این اطلاعات تصویری دقیق از مخاطبان خود به شما می دهد و به شما در درک ویژگی های آنها کمک می کند. سپس می توانید طراحی وب سایت خود را تنظیم کنید و بر این اساس ، محتوا و استراتژی های بازاریابی خود را راهنمایی کنید.

گزارش های خرید

گزارش خرید

گزارش های خرید نشان می دهد که مخاطبان شما از چه کانالهایی به سایت شما می آیند. بازدید کنندگان اغلب از منابع بی شماری از جمله رسانه های اجتماعی ، وب سایت های دیگر ، موتورهای جستجو و ایمیل دریافت می شوند. در اینجا انواع مختلفی از کانالها وجود دارد که گزارش های Google Analytics در مورد آنها توضیح داده است …

 • جستجوی ارگانیک – ترافیکی که از طریق موتورهای جستجو به سایت شما می رسد (اما نه از تبلیغات پرداخت شده).
 • جستجوی پرداخت شده – ترافیک از تبلیغات پرداخت شده در موتورهای جستجو.
 • اجتماعی – روی کانالهای رسانه های اجتماعی کلیک کنید.
 • مستقیم – افرادی که URL سایت شما را در مرورگرهای خود تایپ می کنند.
 • ارجاع – افرادی که برای دسترسی به وب سایت شما روی پیوندهایی از سایت های دیگر کلیک می کنند.
 • ایمیل – بر روی پیوندهای موجود در ایمیل کلیک کنید.
 • دیگر – گروهی از منابع ترافیک کم حجم.

از این اطلاعات برای مقایسه عملکرد کانالهای مختلف بازاریابی استفاده کنید. پیگیری کنید که آیا فعالیتهای رسانه های اجتماعی شما کار می کنند ، اگر پست های وبلاگ شما در موتورهای جستجو به مخاطب هدف شما می رسد ، اگر تبلیغات پرداخت شده شما باعث ایجاد ترافیک می شود ، و موارد دیگر.

گزارش های رفتار

رفتار - اخلاق

گزارش های رفتاری درک عمیقی از نحوه ارتباط بازدید کنندگان شما با وب سایت وردپرس شما ارائه می دهد. گزارش ها نشان می دهد که صفحه هایی که مردم مشاهده می کنند و صفحات فرود و خروج آنها نیز مشاهده می شود. این می تواند به شما کمک کند تا ببینید محبوب ترین محتوا چیست و به شما در ایجاد تغییر در محتوا کمک می کند تا به افزایش زمان سپری بازدید کنندگان در سایت شما کمک کند.

گزارش های تبدیل

تبدیل

Google Analytics به شما امکان می دهد اهدافی را برای ردیابی خاص وب سایت وردپرس خود تنظیم کنید. اهداف می توانند شامل مجموعه سرب ، مدت زمان صرف شده در سایت ، صفحات خاص مشاهده شده یا مقادیر پولی حاصل از آن باشند تا چند مورد ذکر شود.

گزارشات تبدیل نشان می دهد که وب سایت شما در رابطه با اهدافی که تعیین کرده اید چگونه عمل می کند ، و اینکه آیا در مقابل این اهداف قرار می گیرد یا خیر. این گزارش ها یک ابزار گزارش دهی مهم هستند ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا ببینید وب سایت شما در حال انجام است و به اهداف خود رسیده است یا خیر.

گزارش های مفید برای پیگیری

اکنون باید درک درستی از انواع گزارشاتی که Google Analytics تولید می کند داشته باشید. بیایید نگاهی بیاندازیم به چند مورد جالب ترین و مفیدترین گزارش هایی که Google Analytics ایجاد می کند ، و درباره آنچه می توانید از داده های نمایش داده شده یاد بگیرید ، بحث خواهیم کرد.

گزارش کاربران فعال

گزارش “کاربران فعال” را می توان در زیر “مخاطب” یافت > کاربران فعال “. این گزارش نشان می دهد که چه تعداد کاربر حداقل در یک بازه زمانی مشخص یک جلسه در سایت شما داشته اند. در بالای نمودار ، می توانید داده ها را برای کاربران فعال در روز آخر ، 7 ، 14 یا 30 روز نشان دهید.

کاربران فعال

این نمودار به شما کمک می کند تا درک کنید که آیا دسترسی سایت شما در حال گسترش است. اگر فعالیت های بازاریابی و محتوای شما در حال بازپرداخت هستند ، باید به مرور زمان شاهد افزایش کاربران فعال باشید. اگر کاربران فعال شما در حال افزایش نیستند ، به «بازدید کنندگان برگشت دهنده جدید» در بعدی نگاه کنید تا ببینید آیا باید تلاش های خود را برای رسیدن به بازدید کنندگان جدید متمرکز کنید یا افراد قدیمی را حفظ کنید..

گزارش بازگشت بازدید کنندگان جدید v

اگر وب سایت وردپرس شما در حال پیشرفت است ، دریافت تعداد بالایی از بازدید کننده های جدید و بازدارنده بسیار مهم است. برای رشد مشاغل خود ، می خواهید وب سایت شما دائماً به مخاطبان جدید برسد ، با مشتریان بالقوه جدید درگیر شود و تعداد بازدید کنندگان جدید به مرور زمان افزایش یابد. با این حال ، ایجاد یک جامعه از پیروان منظم که بتوانید محتوا ، محصولات یا خدمات خود را تبلیغ کنید ، به همان اندازه ضروری است.

بازدید کنندگان جدید

بنابراین ، “بازدید کنندگان جدید در بازگشت بازگشت” یک معیار مهم برای پیگیری است. اگر شماره بازدیدکنندگان ‘جدید’ سایت شما کم است ، باید برای پیاده سازی ترافیک به وب سایت خود ، راهکارهای اجرایی را در نظر بگیرید. این امر می تواند شامل شروع یک وبلاگ برای بهبود رتبه بندی شما در موتورهای جستجو ، تبلیغ مطالب شما در کانال های رسانه های اجتماعی یا تبلیغات با هدف قرار دادن کاربران جدید باشد..

از طرف دیگر ، اگر شماره بازدید کنندگان وب سایت شما در حال کاهش است ، باید روی بهبود آنچه در وب سایت خود ارائه می دهید تمرکز کنید. با نگاه به جایی که مخاطبان شما از سایت شما خارج می شوند (که در موعد مقرر در مورد آنها بحث خواهیم کرد) به شما این بینش را می دهد که چه چیزی باعث می شود بازدیدکنندگان شما را دور کنند. این می تواند کیفیت محتوا ، تجربه کاربر در سایت ، زمان بارگذاری کند یا چیز دیگری باشد.

خلاصه ای از “بازدید کنندگان جدید در حال بازگشت” را می توان در “مخاطب” یافت > بررسی اجمالی’. در زیر ‘مخاطب از پایین فهرست کنید > رفتار – اخلاق > گزارش جدید در مقابل بازگشت “، گزارش عمیق ، تفکیک مقایسه شماره کاربر ، زمان جلسه ، نرخ گزاف گویی و موارد دیگر را ارائه می دهد.

گزارش نامزدی

هرچه مخاطب شما در وب سایت وردپرس شما بیشتر باشد بهتر می شود. زمان حضور در سایت ، احتمالاً برابر با تبدیل سایت باشد ، خواه این تولید سرب ، فروش باشد یا بازدید کننده های برگشتی. اگر مدت زمان بازدید کنندگان در سایت شما کوتاه است ، باید با دقت بیشتری به مکان بازدید کنندگان خود توجه کنید تا ببینید چه چیزی می توانید بهبود بخشید ، آیا این محتوا ، قابلیت استفاده یا چیز دیگری باشد.

نامزدی

“زمان در سایت” را می توان در “مخاطب” یافت > رفتار – اخلاق > نامزدی’. در گوشه سمت راست بالای این صفحه ، می توانید مدت زمانی که نتایج برای نمایش داده می شوند را تغییر دهید. با کلیک بر روی “مقایسه” می توانید دو دوره زمانی متفاوت را نیز مقایسه کنید. این امر می تواند به ویژه مفید باشد اگر شما در رابطه با تلاش برای طولانی تر کردن مدت بازدید کنندگان در سایت خود ، در وب سایت خود پیشرفت کرده باشید. در اینجا می توانید ببینید که آیا زمان مخاطبان شما در سایت شما افزایش یافته است ، و کار سخت شما پرداخت شده است.

گزارش موقعیت مکانی

گزارش “موقعیت مکانی” گزارش مفید دیگری برای مخاطبان است. واقع در زیر ‘مخاطب > جئو > این داده های مکان نشان می دهد بازدید کنندگان شما از چه طریق به وب سایت وردپرس شما دسترسی پیدا می کنند. با استفاده از آدرس IP هر کاربر ، Google Analytics می تواند تعیین کند که بازدید کنندگان شما در کدام کشورها و شهرها مستقر هستند.

محل

نقشه گرمای جغرافیایی نمایش داده شده در این صفحه نشان می دهد که اکثر مشتری های شما در کجا مستقر هستند و سرنخی به شما می دهد تا جایی که باید تلاش های خود را متمرکز کنید..

جلسات جدید

این نقشه همچنین می تواند تنظیم شود تا انواع متریک مختلف را نشان دهد. در سمت چپ بالای نقشه ، از فهرست کشویی “٪ Sessions جدید” را انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا بازارهای مخاطبان جدید بالقوه را برای هدف گیری مشخص کنید.

عملکرد موبایل

درک چگونگی مصرف مخاطبان شما از محتوای سایت شما در فرآیند طراحی وب شما مؤثر است. گزارشات “موبایل” می توانند عملکرد سایت شما را در دستگاههای مختلف نشان دهند. این اطلاعات به شما امکان می دهد عملکرد سایت خود را تنظیم کنید ، بنابراین بازدید کنندگان شما تجربه کاربری باکیفیتی را در همه دستگاه ها و مرورگرها دریافت می کنند.

سیار

ience مخاطب را انتخاب کنید > فن آوری > مرورگر & سیستم عامل در اینجا شما می توانید تصویری روشنی از مرورگرهایی که برای دسترسی به سایت خود استفاده می کنید دریافت کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد مرورگرهای خاص. به عنوان مثال ، اگر سایت شما نسبت به سرعت بالا گزاف گویی در مرورگر تلفن همراه دارد ، شاید نیاز به در نظر گرفتن بهبود نسخه موبایل سایت خود داشته باشید.

نمودار موبایل

زیر Under مخاطب > سیار > بررسی اجمالی “همچنین می توانید بر اساس استفاده از دسک تاپ ، موبایل و رایانه لوحی ، ترافیک خود را خراب کنید. کادرهای کنار این سه نوع دستگاه را در جدول تایپ کنید و “Plot Rows” را انتخاب کنید. داده ها در حال حاضر در نمودار بالا ارائه خواهد شد ، به شما این امکان را می دهد تا ببینید که چگونه استفاده از سایت شما با گذشت زمان افزایش یافته است. اطلاعات موجود در این گزارش ها برای کمک به بهبود طراحی سایت و قابلیت استفاده سایت شما ، به بهترین نحو وب سایت شما برای دستگاه هایی که بازدید کنندگان شما از آنها استفاده می کنند مناسب است.

بررسی اجمالی کسب

گزارشات “ترافیک” در Google Analytics می تواند نشان دهد که بازدید کنندگان شما از کجا می آیند و دقیقاً چه تعداد کاربر از هر رسانه وارد می شوند. شکایت در مورد جایی که ترافیک به سایت شما وارد می شود را می توانید در زیر کسب کنید > بررسی اجمالی’.

بررسی اجمالی کسب

دانستن اینکه ترافیک وب سایت شما از کجا به سر می برد ، نشان می دهد که آیا استراتژی فعلی بازاریابی و ارتقاء وب سایت شما در حال کار است. این داده ها سپس می توانند برای کمک به اطلاع رسانی در مورد استراتژی بازاریابی آینده شما استفاده شوند. اگر یک کمپین گسترده در رسانه های اجتماعی راه اندازی کرده اید ، در اینجا می توانید ببینید که آیا این کمپین پرداخت کرده است یا میزان ترافیک از رسانه های اجتماعی افزایش یافته است. یا اگر اخیراً پستهای مهمان زیادی نوشتید ، انتظار دارید افزایش “مراجعه به سایت” افزایش یابد. اما ، اگر شماره جستجوی “ارگانیک” شما کم است ، ممکن است لازم باشد برخی از کلمات کلیدی را برای اهداف کاری در پست های وبلاگ خود قرار دهید.

اجتماعی

این گزارش ها همچنین می توانند به مکانهایی که مخاطبان شما در آن قرار دارند کمک کنند. به عنوان مثال ، اگر روی “اجتماعی” کلیک کنید ، شکافی از “منابع” مشاهده می شود که کانالهای خاص رسانه اجتماعی را نشان می دهد که به سایت شما ترافیک ارسال می کنند. این باید برنامه ریزی شما را برای فعالیتهای اجتماعی آتی آگاه سازد ، و اطمینان حاصل کند که کانالهایی را هدف قرار می دهید که مخاطب هدف شما بیشترین حضور را داشته باشد و وقت خود را در سکوهای اجتماعی که شماره ترافیک را افزایش نمی دهند هدر ندهید.

همه گزارشات ترافیک

در حالت ایده آل ، ترافیک باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد ، به این معنی که بازدید کننده هایی که به سایت شما می آیند در مقابل اهداف سایت شما قرار نمی گیرند. گزارش های دقیق تر می تواند به شما کمک کند در صورت جذب “مناسب” از نوع ترافیک کمک کنید. تحت ‘کسب > همه ترافیک > منبع / متوسط ​​”، می توانید میزان ترافیک حاصل از هر منبع را با نرخ گزاف گویی مقایسه کنید.

منبع

برای این کار نماد “مقایسه” را در گوشه بالا سمت راست بالای جدول انتخاب کنید. سپس از میان دو نوار منوی کشویی ، “کاربران” را در اول و “نرخ گزاف گویی” در دوم انتخاب کنید. نتایج به شما نشان می دهد که از هر منبع چند کاربر به سایت شما می رسند و چه درصد از این کاربران از سایت شما گزاف گویی می کنند ، هرگز از بیش از یک صفحه بازدید نمی کنند.

اگر درصد بالایی از ترافیک را از یک منبع دریافت می کنید ، اما میزان گزاف گویی برای آن منبع به ویژه زیاد است ، احتمالاً به این معنی است که این مخاطب از رسیدن به سایت شما ، آنچه را که می بینند دوست ندارد. در این صورت باید صفحات فرود خود را مطالعه کنید (در ادامه در این مقاله آورده شده است) تا ببینید کدام محتوا برای این دسته از بازدید کنندگان جذاب نیست. سپس می توانید صفحات فرود را متناسب با آن تغییر داده و محتوای ارزشمندی را اضافه کنید و نتایج را زیر نظر بگیرید تا ببینید نرخ گزاف گویی برای این جریان ترافیک کاهش می یابد یا خیر..

گزارش تمام صفحات

می توانید عملکرد صفحات خود را در زیر ‘رفتار پیگیری کنید > صفحات سایت > تمام صفحات’. در اینجا یک مرور کلی راجع به اینکه کدام صفحات در وب سایت وردپرس شما بیشترین میزان ترافیک را دارند ، بدست می آورید.

تمام صفحات

سایر معیارهای این گزارش ، مانند “میانگین زمان صرف شده در صفحه” و “میزان گزاف گویی” ، نشان می دهد بازدید کنندگان شما چقدر با محتوا در این صفحات مشغول بودند. این گزارش به شما کمک می کند تا به سرعت مشاهده کنید که چه محتوایی برای مخاطبان شما جذاب است. صفحات محبوب باید استراتژی محتوای آینده شما را راهنمایی کنند. همچنین می توانید صفحات کم کارایی را شناسایی کنید که به اقتباس فوری نیاز دارند.

گزارش صفحات فرود

گزارش “صفحات فرود” صفحاتی را که بازدید کنندگان شما به سایت شما می آیند نشان می دهد. این را می توان در زیر ‘رفتار یافت > صفحات سایت > صفحات فرود “. این گزارش به ویژه در رابطه با میزان گزاف گویی مفید است.

صفحات فرود

به دقت نگاه کنید که صفحات فرود تعداد زیادی از نرخ جستن را جمع کرده است. نرخ گزاف گویی بالا معمولاً نشانه ای از عدم ارزش بودن یا مربوط بودن به تازه واردان است. صفحات فرود را با نرخ گزاف گویی پایین مقایسه کنید تا ببینید چه جنبه هایی از صفحات دارای عملکرد بد می توانید بهبود پیدا کنید.

گزارش صفحات خروج

داده های صفحه Exit را می توان در زیر avior رفتار مشاهده کرد > محتوای سایت > خروج از صفحات. صفحات خروج نشان می دهد که کاربرانی که بیش از یک صفحه بازدید کرده اند از سایت شما خارج می شوند. برای گرفتن تصویر واضح از صفحات خروجی خود ، در بالای جدول در سمت راست نماد “درصد” را انتخاب کنید. اکنون داده های خروجی خود را که در یک نمودار پای ارائه شده است ، مشاهده خواهید کرد و این امکان را برای شما فراهم می کند که به راحتی ببینید که کدام صفحات بالاترین میزان خروج را نسبت به سایرین دارند.

خروج از صفحات

انتظار می رود برخی صفحات نرخ خروج بالایی داشته باشند. اینها صفحه هایی مانند “صفحات متشکرم” یا صفحات “تکمیل پرداخت” می باشند. با این حال ، سایر صفحات ممکن است دارای تعداد خروجی بالایی باشند که باعث تعجب شما خواهد شد. در اینجا است که شما ممکن است به دلیل عدم استفاده از سایت ، محتوای ضعیف یا دلایل دیگری که برای رسیدن به انتهای آن لازم دارید بازدید کنندگان را از دست دهید..

اهداف را برای اندازه‌گیری تبدیل وب سایت وردپرس خود تنظیم کنید

همانطور که قبلاً گفته شد ، Google Analytics به شما امکان می دهد اهدافی را تنظیم کنید تا بتوانید تبدیل وب سایت خود را پیگیری و اندازه گیری کنید. اهدافی که تعیین می کنید باید با اهداف سایت مرتبط باشد.

به عنوان مثال ، اگر یکی از اهداف وب سایت شما جمع آوری نشانه ها است ، پس هدفی را ایجاد کنید تا نظارت کنید که آیا این مورد محقق شده است یا خیر. اهداف دیگر می تواند شامل بازدیدکنندگان انجام اقدامات گسسته مانند یک جلسه به صفحه “با تشکر” ، صفحه “بارگیری کامل” ، خرید با مبلغ مشخص یا حداقل مدت زمان جلسه.

اهداف

برای تنظیم هدف ، بر روی نماد “تنظیمات” در نوار فهرست کلیک کنید. در قسمت “مشاهده” گزینه “اهداف” را انتخاب کنید > + هدف جدید “. اکنون باید نوع هدفی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید و دستورالعمل ها را برای این کار دنبال کنید.

گزارش اهداف

پس از رسیدن به اهداف خود ، می توانید گزارشات “هدف” را در زیر “تبدیل” مشاهده کنید > اهداف > بررسی اجمالی’. در اینجا می توانید ببینید که آیا وب سایت شما در برابر اهدافی که تعیین کرده اید در حال تغییر است یا خیر.

مرور کلی اهداف

مهمتر از همه ، داده های هدف نیز تقریباً در تمام گزارش های تحلیلی دیگر شما نشان داده خواهد شد. این می تواند بسیار مفید باشد هنگام تجزیه و تحلیل برخی از گزارشاتی که قبلاً به آنها پرداخته ایم. به عنوان مثال ، هنگامی که به گزارشات “رفتار” نگاه می کنید ، داده های تبدیل شما می توانند به شما نشان دهند که بهترین صفحات فرود در کدام صفحه هستند. گزارشات “اکتساب” می تواند تفکیک کند که کدام منبع ترافیک بیشترین تعداد تبدیل را ایجاد می کند. گزارش های “مخاطب” می تواند به شما کمک کند درک کنید کدام کشورها بالاترین نرخ تبدیل را دارند.

اهداف 2

این داده ها بسیار ارزشمند هستند ، زیرا نشان می دهد چه جنبه هایی در سایت شما کار می کند و به نتایج موردنیاز شما می رسد. سپس می توانید از این اطلاعات برای بهبود سایر مناطق سایت که در مقایسه با آن دست یافته اید ، استفاده کنید.

برنامه Google Analytics

برای تجزیه و تحلیل آسان داده ها و گزارشات وب سایت خود ، Google Analytics برنامه مخصوص خود را ایجاد کرده است. با استفاده از این برنامه Google Analytics می توانید معیارهای کلیدی خود را ردیابی کرده و در زمان واقعی پاسخ هایی را درباره عملکرد سایت خود از تلفن همراه یا رایانه لوحی خود دریافت کنید. استفاده از این برنامه یک روش مؤثر برای به روز نگه داشتن آنچه در سایت شما اتفاق می افتد و نظارت بر شغل خود در حال حرکت است.

با استفاده از Insights Insights

داشبورد MonsterInsights

Monster Insights نه تنها سایت شما را با Google Analytics ادغام می کند ، بلکه گزارش معیارهای خاص خود را نیز بر اساس عملکرد سایت شما ایجاد می کند. این داده ها را می توانید در داشبورد وردپرس خود تحت. Insights مشاهده کنید > داشبورد’.

Monster Insight مهمترین آمار موردنیاز شما را برجسته می کند. این موارد شامل نمای برتر و صفحه ، منابع برتر ترافیک و کشورهای برتر است. نمایش این داده ها در داشبورد وردپرس شما برای مرور سریع در نحوه عملکرد سایت شما می تواند بسیار مفید باشد. با این حال ، نمی تواند جایگزین بینش قدرتمند Google Analytics شود. بنابراین اگر می خواهید معیارهای خود را با Monster Insights ردیابی کنید ، این کار را در کنار گزارش های عمیق Google Analytics انجام دهید.

افکار نهایی

اکنون باید درک خوبی از آنچه Google Analytics ارائه کرده است داشته باشید. با کمک به تحلیل مخاطبان خود و نحوه تعامل آنها با محتوای شما ، می توانید از این اطلاعات برای بهبود وب سایت خود استفاده کنید. همچنین با پیوستن Google Analytics به راحتی با WordPress ، هیچ دلیلی برای شروع استفاده از این سرویس رایگان امروز وجود ندارد!

کدام گزارش ها و اطلاعات Google Analytics به شما در بهبود وب سایت کمک می کند؟ لطفا در نظرات زیر به ما اطلاع دهید …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector