כיצד למכור שם דומיין – מדריך שלב אחר שלב

כאשר אלפי שמות מתחם מחליפים ידיים מדי יום, דפדוף הדומיינים הפך לעסק משתלם. יש למעשה כמה סיבות למכור שם דומיין. אולי יש לך דומיין שאינו בשימוש שאתה לא עושה איתו כלום, או אולי אתה מחפש להפוך למשקיע בתחום. לא משנה מה הסיבות שלך, מכירת שמות דומיינים אינה דבר קל לדמיון. עם זאת, מאמר זה ייתן לך כמה טיפים.


מה בשם?

לפני שאתה מוכר את שם הדומיין שלך, חשוב לדעת מה הופך את התחום לבעלי ערך. יתכן ששמעת סיפורים על שמות דומיינים הנמכרים בסכומים שבכל מקום בין כמה דולרים עד כמה מיליוני דולרים. אז מה הופך את שמות הדומיינים לחשובים יותר מאחרים? התשובה לשאלה זו אינה מורכבת כפי שאפשר לחשוב. ישנם למעשה כמה גורמים עיקריים שהופכים שם תחום לבעל ערך. הם כדלקמן:

 • אורך – קשה למצוא שם תחום קצר יותר משם תחום ארוך יותר. עם זאת, כולם רוצים שם דומיין קצר מהסיבה הברורה שלקל יותר להקליד שמות דומיינים בדפדפן אינטרנט. ככל שמצרך מבוקש יותר וככל שההיצע שלו חזק יותר, כך אתה יכול להשיג מחיר גבוה יותר עבור אותו סחורה. זה פשוטו כמשמעו הדבר הראשון שנחבט בראשנו הלהוט כשאנחנו לומדים את שיעורי הכלכלה הבסיסית שלנו.
 • מילות מפתח – אם יש לך תחום שיש בו מילות מפתח, זה גם יעלה את המחיר שתוכל להשיג עבור אותו תחום, במיוחד אם מילת מפתח זו חמה במיוחד בענף שבחרת. הנה הסיבה לכך. מילות מפתח משמשות לקידום אתרים, או אופטימיזציה למנועי חיפוש, המסייעות ללקוחות שלך למצוא את האתר שלך במנועי חיפוש כמו גוגל. ככל שתוכלו להשתמש במילות מפתח ביעילות רבה יותר, תוכלו לדרג גבוה יותר. חלק משימוש ביעילות במילות מפתח הוא איכשהו להשתמש במילת מפתח תיאורית בשם הדומיין שלך.
 • סחירות – דומיין שממותג בקלות יביא מחיר מכירה גבוה יותר. השתמש בשם שקל לזכור וקל להקליד בדפדפן. חשוב על גוגל. הם יצרו שם תחום שהיה תמציתי וקל לזכור אותו. באופן אידיאלי, שם הדומיין שלך צריך להיות בעל ששת המאפיינים הבאים:
  1. תיאור
  2. ייחודי
  3. ידידותי למשתמש
  4. אמין
  5. בקצרה
  6. בלתי נשכח
 • תחום ברמה העליונה – זה אולי נראה כמו עניין לא גדול, אבל הדומיין ברמה העליונה שבה אתה משתמש יכול להשפיע באופן דרמטי על מחיר המכירה של שם הדומיין שלך. על פי מאמר של חברת NURV, חברת שיווק יצירתית שבסיסה בקולורדו ספרינגס, קולו. 46 אחוז מאתרי האינטרנט משתמשים בדומיין ברמה העליונה. גם אם רק כניתוב או דף נחיתה. האם תהית אי פעם למה זה? גאות התחום של .com החלה בערך באותה תקופה בה המסחר האלקטרוני התחיל להמריא. סדרת מכירות גבוהה של הנפקות, או הצעות ראשוניות לציבור, אפשרו לגבר לצמוח את עסקיו כמעט ללא רווח. (הנפקה היא בדרך כלל סדרה של מניות המוצעות למשקיעים.) הצמיחה הייתה אסטרונומית, במיוחד בהתחשב בעובדה שעסקיו לא דיווחו כמעט על שום רווח באותה השנה. האיש הזה היה ג’ף בזוס, מייסד אמזון. פייר אומדיאר, מייסד eBay, היה מגדל את החברה שלו באותה שנה כמעט שנה לאחר מכן בשנת 1998. לאחר שראה שתי החברות הללו הופכות לתחנות כוח כאלה כמעט ללא רווח, החל גל רב של ספקולציות בקרב המשקיעים. מכיוון שבאופן ממש כל עסק של לבנים וטיט השתמשו בתחום. Com, ספקולציות אלה דחפו את ערכן לגבהים יוצאי דופן. למעשה, תחום ה- Com כל כך מבוסס עד שאנשים ממשיכים לשלם מיליוני דולרים עבור דומיין .com מבוסס, אפילו בימינו! כדי להציג דוגמא, ל- GoDaddy, רשם שמות תחום, יש רשימה של 25 מהדומיינים הנמכרים ביותר שנרשמו אי פעם. שים לב שמחיר המכירה הנמוך ביותר של תחומים אלה עדיין גבוה למדי ב -5.5 מיליון דולר. הדומיין הגבוה ביותר שנמכר אי פעם: CarInsurance.com בסכום של 49.7 מיליון דולר! הנה עובדה מהנה: ב 22 השנים שחלפו מאז הפריחה. Com, ג’ף בזוס המשיך לא רק להיות האיש העשיר ביותר בעולם, אלא גם בעולם המיליארדר הראשון, על פי מאמר מאת גורילה עשירה.

אז איך אני מוכר שם תחום?

עכשיו החלטת שברצונך למכור את שם הדומיין שלך. עם זאת, אתה ימנע מלהכניס מייד את הדומיין שלך לשוק. רוב המוכרים עוברים תהליך מכירה שמקל על עצמכם ועל הקונה, ומבטיח שתקבלו את הכסף שלכם, והקונה יקבל את התחום שלו..

שלב 1: בדקו את התחום שלכם

השלב הראשון בתהליך הוא לקבוע את ערך שם הדומיין שלך. ניתן לעשות זאת באמצעות מגוון ערוצים. אתה יכול להעריך את שם התחום שלך בעצמך או להעריך את שם הדומיין על ידי איש מקצוע.

הערכה עצמית מעט מאתגרת מאשר בסחורות מוחשיות כמו בית או מכונית, אך ניתן להשתמש באותו התהליך. יש אנשים שבודקים את מחירי המכירה בתחומים דומים ועובדים משם. משאב טוב לשימוש בעת ניסיון להעריך את שם התחום שלך בעצמך הוא NameBio. יש להם מנוע חיפוש מבוסס מילות מפתח המחפש מחירי מכירה של שמות דומיינים מסוימים. תוכל למצוא מידע על המחירים הנמוכים ביותר, המחירים הגבוהים ביותר, המחירים הממוצעים, שמכרו את הדומיין ומידע רלוונטי אחר.

אבל נניח שאתה לא יכול למצוא ערך לשם הדומיין הספציפי שלך. זה כאשר הגיוס לשירותיו של שמאי מקצועי יכול לעזור. שמאי מקצועי מכיר את השוק מבפנים ומבחוץ, ויכול לספק תובנות יקרות ערך שיכולות לעזור לך להגיע לשווי שוק הוגן עבור שם התחום שלך.

שלב 2: קבע מחיר לדומיין שלך

כעת, לאחר שהגעת לשווי שוק הוגן עבור שם התחום שלך, השלב הבא הוא לעבוד על אסטרטגיית תמחור. למרות שרוב שמות הדומיינים, במיוחד שמות מתחם אחרי השוק, נמכרים בטווח של שלוש עד ארבע ספרות, אם יש לך שם תחום מובחר, לעתים קרובות אתה יכול למחיר מתחת לשווי שוק הוגן במאמץ לצמצם את הריבית. עם סוג דומיין זה, לרוב רצוי לקבוע מחיר מבקש ישר. יתרון נוסף של שימוש באסטרטגיית תמחור “קנה עכשיו” או “מחיר למכירה” של מחיר קבוע הוא ליצור תחושה הגורמת לאנשים לחשוב שהם עלולים לאבד את ההזדמנות לתפוס שם תחום נהדר בכל עת מכיוון ששוק הקנייה לרוב מהיר ועצבני, במיוחד אם המחיר שלך נמצא מתחת לאיפה שהוא צריך להיות. זו יכולה להיות גם אסטרטגיה טובה לשימוש אם אתה מחפש מכירות מהירות.

עם זאת, אם יש לך שם דומיין מובחר – זהו שם דומיין שאתה יודע שיכול לפקוד על שש או אפילו שבע דמויות, אתה נמצא בעמדה טובה לקבוע מחיר הנמצא מתחת לשווי שוק הוגן במאמץ לתופף ריבית. אם שם הדומיין שלך באמת מבוקש, אתה יכול ליצור מלחמת הצעות שדוחפת את מחיר המכירה שלך קרוב יותר לשווי הוגן או אפילו מעבר לזה, מה שיוצר את הפוטנציאל להרוויח מאסיבי.!

שלב 3: צור דף נחיתה המציין שהדומיין שלך למכירה

כאשר קונים בוחרים דומיין שהם רוצים לקנות, הם לרוב יקלידו את הדומיין בדפדפן שלהם כדי לראות אם הוא זמין. יצירת דף נחיתה באתר האינטרנט שלך יכולה לעיתים קרובות לעזור ענק בסגירת עסקה.

ישנן מספר דרכים יצירתיות להפנות קונים לדף נחיתה כזה. השיטה הנפוצה ביותר היא להציב הפניות מחדש. הקפד ליצור דפי נחיתה עבור כל דומיין שאתה מוכר. קיום דף באתר lowinterestrates.com, למשל, בדף נחיתה לדומיין אחר מבלבל את הקונים. ברוב דפי הנחיתה יש טופס בירור שמשתמשים קצה יכולים להשתמש בהם כדי לאסוף מידע נוסף יחד עם מידע ליצירת קשר.

לעולם אל תזלזלו בערך התקשורת הבין-אישית בעת סגירת עסקה! חלק מהקונים למעשה מעדיפים תקשורת בינאישית, ואתה לא רוצה להשאיר את אותם קונים בחוץ, במיוחד אם אתה מחפש מכירה מהירה.

שלב 4: בחר בשדרה למכירת הדומיין שלך

כשמוכרים שם תחום, כדאי להימנע מכניסה של כל הביצים שלך לסל אחד. מוכרים רבים משתמשים באתרי רישום תחום יחד עם מכירות מאדם לאדם כדי למכור שמות דומיינים. להלן רשימה של שווקי תחום מכובדים. Afternic, BrandBucket, NameCheap ו- Sedo הם גם מקומות טובים להשתמש בהם.

מקום נוסף בו תוכלו להשתמש הוא אתרי מכירה פומבית. GoDaddy Auctions הוא בין אתרי המכירות הפומביות הפופולריות ביותר בתחום. אתה יכול גם לעודד את הקונים ליצור איתך קשר לקבלת מידע נוסף ואז לאפשר להם להזין את הצעת המחיר שלהם באתר המכירה הפומבית אם הם שוקלים לרכוש את הדומיין. אתרי מכירה פומבית רבים ינכו עמלה ממחיר המכירה שלך, אך השקט הנפשי שתקבל תמיד יהיה שווה את המחיר שאתה משלם, שכן אתרי מכירה פומבית רבים מכילים אמצעי אבטחת עסקאות משלהם..

עם זאת, כמו בכל עסקה אחרת, כדאי לבצע את בדיקת הנאותות שלך כלפי הקונה. בחלק ממקומות השוק יש תכונת ביקורת. קרא את ביקורות המוכר על הקונה. הביקורות יכולות לתת לך מושג טוב אם הקונה הפוטנציאלי שלך אמין. אל תנהל עסקים עם מישהו שאתה לא בטוח לגמרי לגביו. לא כדאי להסתכן.

שלב 5: השתמש בשירות נאמנות כדי להקל על העברת הכספים

אם העסקה שלך כרוכה בסכום גדול של כסף, שקול לשכור שירות נאמנות. לחלק מהשווקים ואתרי מכירה פומבית יש שירות משלח יד משלהם. ערוך מחקר באתר או באתר המכירות הפומביות שאתה מתכוון להשתמש בו, ואם הם לא מעסיקים שירות נאמנות משלהם, כדאי לשכור אותו בעצמך. שירותי נאמנות מבצעים עסקאות כסף גדולות הרבה יותר מאובטחות מכיוון שהקונה לא יקבל את הדומיין שלך עד לתשלום המלא.

בעיקרו של דבר, שירות נאמנות עובד כמתווך בינך לבין הקונה. בין שני הצדדים נערך הסכם המפרט את תנאי המכירה, כולל מחיר המכירה ושם הדומיין שנמכר. הקונה מגיש תשלום לחשבון נאמנות, ששירות הפקדון מספק לך, כמוכר. לאחר מכן אתה פונה לרשם הדומיינים ומעביר את הדומיין לשם הקונה, והקונה שולח אישור בכתב לשירות השלמות המאשר שקיבלו את כל הזכויות על שם הדומיין..

אם אחד הצדדים לא מצליח לספק מצדם את ההסכם, לשירות ההפקה יש את כל פרטי העסקה, אותם ניתן להציג כראיה במקרה שהעניין יגיע להתדיינות משפטית..

במאמר זה דנו כיצד למכור שם דומיין. אמנם זה לא מדריך מלא, אנו מקווים שתקבלו הבנה כללית של התהליך המעורב.

מעוניין ללמוד עוד?

קנייה ומכירה של דומיינים יכולה להיות רווחית ביותר, כאשר דומיין יחיד מרוויח לכם אלפי דולרים.

למידע נוסף על הפיכה לדפדפן במשרה מלאה, עיין ב- DomainFlippingGuide.org והורד את הקורס שלהם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector