مصاحبه با بنیانگذار جنگل پیشاهنگ گرگ مرکر – ابزار فروش میلیون دلاری آمازون

بنابراین وب سایت خود را ایجاد کرده اید و ترافیک روزانه به صفحات شما می رود.


و بعد متوجه می شوید که فکر می کنید, “احتمالاً وقت آن رسیده است که از آن استفاده کنید!”

یا اگر از قبل دارایی خود را به دست آورده اید ، فکر می کنید ، “شاید اکنون باید درآمدم را متنوع سازم.”

بیایید بگوییم که شما به دنبال راه اندازی یک محصول فیزیکی و ساخت یک مارک هستید. اما شما نمی خواهید مسئولیت تحقق محصول را برطرف کنید یا می خواهید از روز صفر قرار گرفتن در معرض مارک بیشتری داشته باشید.

به آمازون خوش آمدید!

Contents

کسب درآمد از سایت شما با آمازون

اعتبار تصویر: FeedbackExpress

راه اندازی محصولات فیزیکی شما در Amazon FBA می تواند پرسود باشد. اما ، فقط اگر بدانید که چه کاری انجام می دهید.

اعداد مبهوت هستند. تقریبا 20 درصد فروشندگان حرفه ای آمازون تنها در سال 2018 بالغ بر 1 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند.

در مورد آن فکر کنید آمازون صدها هزار فروشنده حرفه ای دارد. بنابراین می توانید این تعداد را در چشم انداز قرار دهید.

در ایالات متحده ، آمازون 49 درصد از کل فروش تجارت الکترونیک را در اختیار دارد – این بیشتر از سه رقیب برتر آن است! اپل ، eBay و والمارت.

این وسوسه است که شما را با آمار مزاحمت کنید ، اما من نمی خواهم. نکته اساسی این است که فروشندگان جدی آمازون در حال بدست آوردن پول جدی هستند. حتی اگر کالای متوسطی را نیز می فروشید ، سود ماهیانه 3000 دلار اضافی شما را ناراحت نخواهد کرد.

اعتبار تصویر: پیشاهنگ جنگل

اما شما نمی خواهید به کور کور شوید.

شما می خواهید مطمئن شوید محصول شما دارای تقاضای زیاد ، رقابت کم و حاشیه سود آبدار است. بنابراین ، شما به یک ابزار تحقیقاتی معتبر احتیاج دارید.

این کجاست پیشاهنگ جنگل جلو می آید.

این ابزار به شما کمک می کند محصولاتی را پیدا کنید که می فروشند ، چقدر خوب می فروشند و چه کسی آنها را می فروشند. هک ، حتی می توانید پیدا کنید که رقابت و مارک های بزرگ شما محصولات آنها را از کجا منشاء می کند.

مکالمه من با گرگ مرسر از جنگل پیشاهنگی

من بنیانگذار بنیاد جنگل را با یک تماس فراخوانی کردم و 45 دقیقه با هم صحبت کردیم. او برخی از بینش های باورنکردنی را که فهمیدید فوراً مفید هستید به اشتراک گذاشت.

در اینجا تبدیل ما است.

1. سلام ، لطفا خود را معرفی کنید

من گرگ مرکر ، بنیانگذار پیشاهنگ جنگل. من به دانشگاه رفتم تا مهندس عمران باشم. فارغ التحصیل شدم و یک کار انجام دادم.

چیزی که فهمیدم این بود که از دنیای شرکتها تحقق نگرفتم. من همیشه در کل زندگی ام روحیه کارآفرینی داشته ام. و من همیشه دوست داشتم پروژه های کوچک و ساخت کارها را انجام دهم.

2. نام “جنگل جنگل” چیست؟?

هدف Jungle Scout کمک به شما برای یافتن کالاهایی برای فروش در آمازون بود. بنابراین من از آمازون به عنوان یک جنگل فکر کردم که در آن محصولات جدید را برای فروش جستجو می کنید. و اینگونه بود که جنگل جنگل متولد شد.

3. چه تجربیات شخصی یا تحقق شخصی الهام بخش جنگل از جنگل است؟ لطفاً تاریخچه مختصری از پیشاهنگی جنگل را برای ما در میان بگذارید.

نوع شغلی که من در دنیای شرکت ها انجام می دادم مرا راضی نمی کند. و من از تأثیری که انجام داده ام راضی نبودم.

من می خواستم این توانایی را داشته باشم که بیشتر از آنچه که به عنوان دستمزد از کار دریافت می کردم ، فرجام مالی داشته باشم. بنابراین ، من شروع به فروش محصولات فیزیکی در آمازون به عنوان یک دردسر جانبی کردم. فهمیدم که می توانم حقوق خود را به عنوان یک مهندس جایگزین کنم ، که بسیار عالی بود.

همینطور که من به رشد آن مشاغل ادامه می دادم ، یک چیز به دیگری منجر شد. و من سرانجام شغل خود را به عنوان یک مهندس ترک کردم تا تمام وقت تجارت الکترونیک خود را به عهده بگیرم.

سخت ترین بخش برای من در رشد و توسعه تجارت ، توانایی یافتن محصولات جدید برای فروش در آمازون بود. برخی از محصولاتی که من عرضه کردم بسیار خوب عمل کردند ، در حالی که برخی دیگر اینگونه نبودند. و این به این دلیل بود که خواسته های آن محصولات در آمازون زیاد بود.

به طوری که در نهایت منجر به ایجاد جنگل پیشاهنگی شد.

4- چرا برای حل مشکل جستجوی محصولات ، اولویت اصلی خود را ایجاد کرده اید؟ یعنی از همه مشکلی که در آمازون با آن روبرو شدید

خوب ، این بزرگترین مشکلی بود که من داشتم. من در یافتن محصولات جدید برای فروش تلاش کردم. مخصوصاً محصولاتی که فکر می کردم فروش خوبی دارند.

بنابراین ، از آنجا که این بزرگترین مشکل من در آن زمان بود ، من آن را به صدر لیست مواردی که می خواستم حل کنم فشار دادم.

5- آیا می گویید که نتوانستید نرم افزارهای موجود را پیدا کنید که بتواند این مشکل را برطرف کند?

این درست است.

مجبور شدم آن مشکل را حل کنم. بنابراین ، من الگوریتم هایی ایجاد کردم که تخمین می زند محصولات به خوبی در آمازون چگونه به فروش می رسند. بنابراین به شما نشان می دهد که در هر ماه هر محصولی در آمازون چه تعداد واحد در ماه می فروشد.

این یک داده مناسب است زیرا می دانید چه چیزی در حال فروش است. شما همچنین می فهمید که مشتریان در آمازون خرید می کنند.

وقتی الگوریتم ها را توسعه دادم ، هیچ رقبایی در این فضا در آن زمان وجود نداشت. به سرعت به جلو ، امروز می دانید که بسیاری از شرکت های copycat هستند که سعی در انجام این کار دارند. اما در آن زمان فقط جنگل های جنگل بود که می تواند به شما تقاضا برای محصولات در آمازون نشان دهد.

6. غیرممکن است که چیزی بزرگ ایجاد کرده و با مشکلات روبرو نشوید. با توسعه چالش های جنگل با چه چالش هایی روبرو هستید؟ چگونه این چالش ها را مدیریت کردید?

اعتبار تصویر: پیشاهنگ جنگل

لیست مشکلاتی که من به عنوان یک کارآفرین داشتم می تواند یک کتاب صفحه ای با میلیون صفحه (خنده) را پر کند. می دانید ، در روزهای نخستین مشکلی که داشتم این بود که چگونه این کلمه را بیرون بیاورم. بنابراین من این پسوند Chrome را ساختم.

اعتبار تصویر: پیشاهنگ جنگل

اولین 10 تا 50 کاربر که من داشتم بازخورد مثبت به من می داد. اما پس از آن ما مجبور بودیم به این فکر کنیم که چگونه آن را برای افراد بیشتری بدست آوریم.

انواع مطالب را برای تبلیغات می خوانم. من برای تبلیغات محصولاتم کانال های مختلفی را جستجو کردم. من در مورد تبلیغات فیس بوک ، چگونگی ایجاد یک وبلاگ و چیزهای دیگر می خواندم.

مشکلی که با آن وجود داشت ، نمی دانستم چه باید بکنم. من برای چند هفته روی یک چیز کار خواهم کرد ، سپس برای چند هفته روی یک ایده دیگر کار خواهم کرد. این یک نوع کار ، دیگر کار نمی کند.

و من متمركز نبودم و در مورد چگونگی پیشبرد آنها خیلی مطمئن نبودم.

بنابراین من چند وبینار را انجام دادم که در آن محصول را بارگیری می کنم و نشان می دهم که چگونه این کار با یک میزان فروش انجام می شود. و هنگامی که من به تمام کانال های مختلف بازاریابی خود نگاه کردم ، این کار در روزهای اول موثر بود. و بهتر از بقیه با من کلیک کرد.

روزی که فهمیدم ، مانند “اوه وای! من الان حدود چهار یا پنج مورد از این را انجام داده ام. و این 75 درصد از فروش من را به خود اختصاص می دهد. چرا حداقل در شش ماه آینده روی این کانال فروش تمرکز نمی کنم و می بینم که من را به کجا منتقل می کند. “

این تصمیم برای من یک نقطه عطف بود. و بله ، این زمانی بود که من شروع به فروش کافی کردم. من از اولین شخص بازاریابی خودم ، برای استخدام چند نفر درآمد کافی کسب کردم.

7. متوجه شدم که شما در مورد یک محصول دیگر صحبت می کنید. من نمی دانم که شما آنها را در اختیار دارید یا با سایر افراد در شراکت هستید. آیا می توانید در این باره صحبت کنید?

بله ، طی سالهای متمادی ، ما یک زن و شوهر از محصولات دیگر و همچنین شرکت های خریداری شده ساخته ایم. آنها همه ابزارهای ظریف برای فروشندگان آمازون هستند. مواردی که ما علاوه بر آن به جنگلهای پیشاهنگی داریم ، Splitly ، Fetcher و Forecastly هستند.

Splitly ابزاری برای آزمایش و بهینه سازی AB است. پیش بینی شده برای مدیریت موجودی است. و Fetcher یک ابزار تجزیه و تحلیل سود و بستر حسابداری است.

8. خوب ، آیا این محصولات به عنوان پاسخ به چالش هایی که فروشندگان با آن روبرو بودند طراحی شدند?

بله ، درست است آنها پاسخگوی چالش هایی بودند که من و سایر فروشندگان آمازون داشتیم.

9- چرا آنها را به عنوان محصولات جداگانه خلق کردید؟ چرا همه آنها را به عنوان بسته های موجود در جنگل پویش نمی بندید?

سوال عالی اگر من به جای ساخت محصولات دیگر ، مجدداً این کار را انجام می دادم ، آنرا در جنگل جنگل می ساختم. در آن زمان ، من اعتقاد داشتم كه آنها به نكات مختلف درد كه مردم تجربه كرده بودند ، پرداخته اند.

Fetcher یک بستر حسابداری است. بنابراین فکر می کردم برای کسی که به دنبال اولین یا 100مین چیزی است که می تواند در آمازون بفروشد مفید نخواهد بود.

اما باز هم ، اگر این کار را دوباره انجام دهم ، آنها را جمع خواهم کرد. هر فروشنده آمازون دارای تمام نقاط درد است که همه آنها به آن توجه می کنند.

10- مدت زمان زیادی طول کشید تا بدانم که جنگل Scout محصولات دیگری نیز دارد. چگونه شما را برای افرادی که می خواهند از جنگل Scout استفاده کنند ، اما چیزی در مورد سایر محصولات خود نمی دانند ، آسان می کنید؟ و جدا از آگاهی از آنها ، راهی وجود دارد که بتواند همه چیز را به طور همزمان خریداری کند?

امکان خرید یکباره وجود ندارد. هدف ما این است که تا ابتدای سال آینده ، آنها را در یک بستر داخلی قرار دهیم. بنابراین اگر قرار است از یک سال دیگر با من مصاحبه کنید ، به شما می گویم که ما دیگر محصولات چندگانه را انجام نمی دهیم.

هدف ما این است که دسترسی به فروشندگان آمازون را به همه ویژگی های آن آسان کنیم.

11. می دانم که شما اخیراً نوعی موتور جستجو را برای فروشندگانی که می خواهید تأمین کننده پیدا کنند ، راه اندازی کرده اید. (گرگ: بله) ، لطفاً می توانید در مورد آن بگویید?

این پایگاه داده تأمین کننده نامیده می شود. وقتی کالاها را از هر کجای ایالات متحده وارد می کنید ، برخی از کارهای کاغذی را پر می کنید. یک سازمان دولتی وظیفه نگهداری این سوابق را بر عهده دارد.

ایالات متحده عمل آزادی اطلاعات را دارد. این عمل به شما امکان دسترسی به مستندات زیادی را از طرف دولت می دهد. کاری که ما انجام دادیم این بود که تمام سوابق تجارت واردات را بدست آوریم ، سپس آن را در یک بانک اطلاعاتی کاربر پسند برای فروشندگان آمازون قرار دادیم تا از طریق آن جستجو کنند.

بخش مورد علاقه من این است که می توانید ببینید رقیب شما یا تأمین کننده آنها از چه کارخانه استفاده می کند.

روش مورد نظر من جستجو در آمازون برای شرکت با بهترین بررسی در مورد یک محصول خاص است. و با یافتن نام شرکت در پایگاه داده تأمین کننده ، آن را مهندسی معکوس می کنم ، که به من نشان می دهد که آنها برای کارخانه خود از چه کسانی استفاده می کنند.

بعضی اوقات کار نمی کند ، اما 80 درصد از زمان انجام می شود.

12. آیا شما این کار را فقط برای فروشندگان ایالات متحده انجام می دهید یا بازارهای دیگری مانند انگلستان ، اروپا را در نظر می گیرید?

برخی از کشورها این اطلاعات را در دسترس افراد قرار نمی دهند. بنابراین جمع آوری چنین داده هایی برای آن بازارها دشوار خواهد بود.

اما بیشتر مشتری های ما که در خارج از ایالات متحده می فروشند هنوز از این داده ها استفاده می کنند. برخی از کشورها محصولات مشابه خود را به ایالات متحده می فروشند. به عنوان مثال ، اتحادیه اروپا محصولات مشابهی را به ایالات متحده می فروشد.

پس از فهمیدن فروشنده هایی که دوست دارید ، بازهم می توانید آنها را به فروش برسانید. و موقعیت جغرافیایی شما تأثیر نمی گذارد.

13. در حال حاضر چه پیشرفت هایی را برای کاربران جنگل جنگل ایجاد می کنید?

تمام کاری که اکنون انجام می دهیم این است که همه عملکردهای سایر محصولات ما را در جنگل های پیشاهنگ گنجانیده است. بنابراین شما می دانید مانند آنالیز سود ، ابزار بهینه سازی و پیش بینی موجودی. مانند بزرگترین تمرکز ما در آن منطقه است.

ما امسال نسخه های زیادی منتشر خواهیم کرد.

14- تصویر بزرگ چیست – جنگل پیشاهنگ در پنج تا ده سال آینده کجا خواهد بود?

بله ، یک سوال عالی است اما پیش بینی پنج سال از جاده دشوار است زیرا شرکت در این مرحله تنها چهار سال دارد.

ماموریت ما توانمندسازی کارآفرینان آمازون است. بنابراین ، ما ابزار و منابعی را برای موفقیت آنها ایجاد می کنیم. این چیزی است که تصمیم گیری ما را سوق می دهد.

من نمی دانم ابزارهای ما از پنج سال به بعد چطور به نظر می رسد. و من نمی دانم تا آن زمان چه ویژگی هایی را در ذهن خواهیم داشت. اما ما به همکاری با فروشندگان آمازون ادامه خواهیم داد.

ما متوجه خواهیم شد که مهمترین نقطه درد آنها در هر زمان معین چیست.

هر زمان تغییر می کند.

15. از طریق ASM با جنگل جنگل آشنا شدم. آنها به اعضای خود در تحقیقات کمک می کنند و جامعه ای را برای موفقیت در آمازون فراهم می کنند. آیا Jungle Scout کاربران خود را در زمینه چگونگی استفاده حداکثری از پیشاهنگی جنگل برای موفقیت راهنمایی می کند?

من با ASM آشنا هستم. و مطمئنا! در داخل جنگل جنگل ، ما چیزی به نام آکادمی داریم. این مجموعه ویدیوها است که به مردم کمک می کند تا از محصولات ما بهتر استفاده کنند.

ما همچنین منابع باکیفیتی را ارائه می دهیم و مورد علاقه من “مطالعه پرونده میلیون دلاری” است. در این مطالعه موردی ، ما به صورت عمومی محصولی را برای فروش انتخاب می کنیم. سپس ما آن را از یک کارخانه تهیه می کنیم و آن را در آمازون می فروشیم.

ما مطالعه کامل را به صورت رایگان انجام می دهیم و کل روند شفاف است. من هر قدمی را در این راه به شما نشان خواهم داد و آن را به صورت رایگان و همچنین کانال Youtube ما در وب سایت ما منتشر خواهیم کرد.

16. بهترین چیزی که کسی تاکنون در مورد خدمات شما گفته است چیست?

اوه ، مردها! تعارف زیادی در مورد آن کردم. ما بیش از 200000 مشتری داریم و بیشتر آنها از این امر بسیار راضی هستند. من داستانهای دیوانه کننده ای شنیده ام.

برخی از کاربران می گویند محتوای آموزشی جنگل پوستی یک نکته مهم در زندگی آنها بوده است. برخی دیگر می گویند جنگل جنگل به عنوان یک کاتالیزوری عمل کرده است که آنها را به کارآفرینان تبدیل کرده است. برخی حتی می گویند که آنها توانسته اند کیفیت زندگی خود را با جنگل Scout بهبود بخشند.

17. برای کسی که هرگز در آمازون فروخته نمی شود ، اما شنیده است که می توانید در این سیستم درآمد کسب کنید. اگر چنین شخصی کنجکاو شد و این مصاحبه را خواند ، بهترین توصیه شما چیست?

بهترین توصیه من این است که برخی از مطالب آموزشی مصرف کنید – چیزی مانند مطالعه موردی میلیون دلاری یا مانند دوره ASM.

جایی که بسیاری از افراد گیر می کنند وقتی فلج تجزیه و تحلیل را تجربه می کنند. آنها کمی از این مرعوب شده اند. در نتیجه ، آنها اقداماتی را انجام نمی دهند که باعث می شود آنها شروع به کار کنند.

شما باید محتوا را مصرف کنید ، اطمینان حاصل کنید که حداقل اصول را درک کرده و سپس شروع به کار کنید.

18. همه ما می دانیم که هر محصولی نظرات منفی را دریافت می کند. بدترین دریافتی شما چیست?

(گرگ می خندد) شما هر از گاهی می دانید که همه ما نظرات منفی می گیریم. در بعضی موارد ، مشتریان چیزی متفاوت از انتظارات خود را دریافت کرده اند. برخی از مشتریان از اشتباه صورتحساب شکایت می کنند.

هیچ کس مستقیماً به ذهنش نمی رسد “چیزی که عمیقاً به من آسیب برساند”. اما می دانید ، دقیقاً مانند هر شرکت دیگر هر از گاهی یک یا دو مشتری ناراضی وجود خواهد داشت. ما سعی می کنیم تا آنجا که می توانیم آن ها را کاهش دهیم.

ما همیشه به مشتریان ناراضی خود پی می بریم و عذرخواهی زیادی می کنیم. ما تمام تلاش خود را برای درست کردن آن انجام می دهیم. اما همانطور که هر کارآفرینی می داند ، هیچ مشاغل صفر درصد از مشتریان ناراضی را ندارند.

19. می دانم اخیراً شما از زندگی به اشتراک سالانه تغییر کرده اید. چرا این کار را کردی?

طول عمر در روزهای اولیه که این شرکت در تلاش برای زنده ماندن بود خوب بود. حال ، ما باید به مقیاس پذیری و هزینه پشتیبانی از مجوز جنگل جنگل فکر کنیم.

اشتراک عمری دیگر از نظر مالی عملی نبود. به همین دلیل ما به الگوی صدور صورتحساب سالانه برای برنامه افزودنی خود تغییر دادیم. این باعث می شود تا تجارت بیشتر حس شود.

20. بنابراین مشتریان شما چگونه به آن پاسخ داده اند?

می دانید ، فکر کردم این باعث آسیب دیدن یا کاهش فروش شود. اما فهمیدیم که این به هیچ وجه بر نرخ تبدیل ما تأثیر نمی گذارد.

بیشتر مشتریانی که محصولات ما را خریداری می کنند کارآفرین هستند. و آنها می فهمند که ما باید بار روی سرورهای خود را حفظ و پشتیبانی کنیم. بنابراین پاسخ خوب بوده است.

تنها افرادی که ناراحت شدند کسانی بودند که اشتراک اشتراک را می خوانند یا شنیدند. وقتی فهمیدند که دیگر موجود نیست ، احساس بدی کردند. اما حتی این افراد تمایل دارند که در مورد آن کاملاً درک کنند.

21. شما قبلاً گفتید که اولین نفری بودید که وارد این فضا شده اید ، اما افراد زیادی به شما پیوسته اند. چه چیزی باعث می شود جنگل پویش از رقبای خود متمایز شود و چرا?

پیشاهنگ جنگل به دلایل مختلفی از هم برجسته است. هرچه کارایی داشته باشد ، قابلیت استفاده ، غنی از ویژگی و استحکام دارد. ما چندین مطالعه موردی انجام داده ایم ، و مشتریان ما می گویند داده های ارائه شده دقیق ترین هستند.

بیشتر مشتریان دریافتند که ویژگیهای ما برای نیازهای خاص خود بهترین هستند. و آنها برای پول خود بهترین ارزش را کسب می کنند.

بنابراین یک لیست کامل از دلایل وجود دارد ، اما مشخص می شود که شما کدام یک را مقایسه می کنید. اینها مواردی است که بیشتر از مشتریان می شنویم.

22. بعضی از افراد من می دانم که برآورد درآمد شما کاملاً دقیق نیست. و آمازون این اطلاعات را حداقل به بهترین وجه دانش من منتشر نمی کند. بنابراین چگونه می توانید آن تخمین های درآمد را انجام دهید?

بله ، درست است ، برآوردها کاملاً دقیق نیستند. اما ما اخیراً یک مطالعه موردی انجام دادیم که تخمین های فروش جنگل Scout را با 10 رقبای برتر خود مقایسه کردیم.

و ما از داده های فروش واقعی حدود 500 محصول از افرادی که داده های فروش خود را ارائه داده اند استفاده کردیم. پیشاهنگان جنگل دقیقاً دقیقاً دقیق ترین اما فقط در مورد اضافه یا منهای 15 درصد بر اساس واحدهای فروخته شده در پایگاه های ماهانه بود.

بنابراین اگر تخمین زده می شود 100 محصول فروخته شده ، بین 85 تا 115 محصول باشد. بنابراین به هیچ وجه 100 درصد دقیق نیست ، اما بیشتر مشتریان تصور می کنند که بسیار نزدیک است.

و برای به دست آوردن این برآوردها ، ما یک تیم بانک اطلاعاتی تمام وقت داریم. این تیم از مردم پشتیبانی می کند و برای ایجاد این برآوردها به صورت روزانه و روز کار می کند.

ما قبلاً از بهترین رتبه فروشنده استفاده می کردیم ، اما اکنون آنها از تعدادی دیگر از فاکتورهای کشف شده برای بهبود دقت استفاده می کنند. بنابراین بله ، ما از داده هایی استفاده می کنیم که در صفحات آمازون موجود است.

ما آنها را به ماژول ها و الگوریتم های مختلفی که قرار داده ایم می چسبیم. و بازده در انتهای دیگر ، برآورد واقعی فروش است.

23- می دانم آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی است. اما آیا شما در تلاش برای ورود به سیستم عامل های دیگر جدا از آمازون هستید?

نه ، ما در حال حاضر روی آن کار نمی کنیم. من نمی خواهم با تلاش برای انجام یک سری کارها و انجام بد آنها ، شرکت را خیلی نازک گسترش دهم. در عوض ، ما تصمیم گرفتیم که 100 درصد در آمازون متمرکز شویم و بهترین کار در تجارت باشیم.

بنابراین در حال حاضر هیچ برنامه ای برای گسترش یا ورود به سیستم عامل های دیگر ندارید.

24. چگونه می توانید یک محصول را چقدر رقابتی تعیین کنید?

راه های مورد علاقه من برای تعیین رقابت عبارتند از:

  1. چه تعداد از فروشندگان دیگر در حال فروش همین محصول هستند?
  2. چند بررسی دارند.

تعداد بررسی ها یک شاخص عالی برای رقابت یک طاقچه خاص است.

25. به نظر شما درآمد نیز می تواند عاملی باشد?

این یکی از روش های اصلی من برای تعیین رقابت نیست. در آنجا که فروش یا تقاضای زیادی وجود دارد ، سوله های زیادی پیدا کردم ، و آنها چندان رقابتی نیستند.

26. من می دانم گاهی اوقات رقابت می تواند سخت باشد. آیا برای شروع کار به کسی که پول زیادی ندارد توصیه می کنید؟?

بله ، اگر بودجه محدودی دارید و می خواهید آن را امتحان کنید ، توصیه می کنم به دنبال رقابتی کمتر باشید.

27. یک نکته جالب در مورد محصول شما که هرگز با کسی در مورد آنها صحبت نکرده اید?

اجازه بدید ببینم. یک چیز وجود دارد که هر وقت به کسی یا افراد نشان می دهم ، آنها را مجذوب خود می کند. برای من ، ساده است وقتی در برنامه Jungle Scout هستید و روی فروش کلیک می کنید ، فروش ماهانه تاریخی به شما نشان می دهد.

و من همیشه متعجب می شوم که کمتر کسی می داند که این ویژگی وجود دارد. و آنها مانند “اوه خدای من! این بسیار با ارزش است! من نمی توانم باور کنم که اینجا بوده است. “

من حدس می زنم وقتی شما یک کار بهتر در زمینه آموزش کاربران خود در مورد نحوه استفاده از آن و پیدا کردن آن انجام می دهید. این یک چیز است که در جنگل پویش “کمی شناخته شده” است.

28. مخاطبان ما یا می خواهند وب سایت خود را راه اندازی کنند یا از آن کسب درآمد کنند. بیشتر افراد می خواهند محصولات فیزیکی را در آمازون بفروشند. شما سالها در این زمینه موفق شدید و حتی به مردم کمک کرده اید که به موفقیت برسند. چه می خواهید به آنها بگویید?

همه همیشه نگران هستند و فکر می کنند ، “آیا الان بیش از حد رقابتی است؟” این مثل ترسی است که همه دارند. و من می گویم هنوز هم فرصتی عالی برای فروش محصولات فیزیکی در آمازون است.

می دانید ، رقابت افزایش یافته است. تعداد فروشندگان در آمازون رو به افزایش است ، اما تقاضا در آمازون نیز زیاد است. سال به سال ، دیوانه است که چه تعداد فروش دیگر روی این سیستم عامل اتفاق می افتد.

من والمارت یا هیچ یک از این شرکتهای دیگر را به زودی پیش بینی نمی کنم. بنابراین این مکان جایی است که اکنون بازاریابی آنلاین انجام شود. این هنوز یک فرصت بسیار عالی است.

اگر در آمازون فروشی ندارید و می خواهید در مورد آن اطلاعات کسب کنید ، باید مطالعه موردی میلیون دلاری را بررسی کنید. این برنامه شامل همه چیزهایی است که برای شروع کار باید بدانید.

پس آره. بهترین زمان برای شروع ده سال پیش بود و اکنون بهترین زمان شروع کار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پیشاهنگ جنگل و اینکه چگونه می تواند به شما در تجارت آمازون FBA کمک کند ، به این قسمت بروید JungleScout.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector