כיצד להתקין וורדפרס

וורדפרס הוא אחד מבניני האתר הפופולריים ביותר & פלטפורמות הבלוגים בעולם. מיליוני אתרי אינטרנט נבנו באמצעות וורדפרס, החל מחנויות מסחר אלקטרוני, אתרי ממשלה וכלי חדשות מקוונים ועד אתרי תדמית, פרופילים אישיים ועוד.


וורדפרס פופולרית ממגוון סיבות. בוני אתרים מעדיפים את זה מכיוון שהוא מספק מסגרת בסיסית עם מאות נושאים איכותיים הניתנים לתמרון בקלות. מומחי שיווק באינטרנט ממליצים על וורדפרס מכיוון שהפלטפורמה ידידותית יחסית ל- SEO תוך שהיא מציעה מגוון תוספים שיכולים לעזור בשיפור הפונקציונליות.

ללא קשר לצורך שלך בשימוש בפלטפורמה זו, נושא אחד שאנשים רבים צריכים להתמודד איתם כאשר הם מתחילים לבנות אתר הוא כיצד להתקין WordPress. השיטה שתבחר תלויה בספק האירוח הספציפי שלך ובהעדפה האישית שלך.

כיצד להתקין וורדפרס באמצעות SimpleScripts

SimpleScripts הוא כלי התקנה בו חברות אירוח אתרים משתמשות כאשר הן מציעות אירוח וורדפרס. הכלי מאפשר למעצבי אתרים להתקין את וורדפרס בלחיצת כפתור אחת בלבד. אם תעקוב אחר הוראות לפתיחת הדרכה לבלוג תבחין בכך Hostgator קרא לזה שוק מוג’ו.

תראה את סמל ה- SimpleScripts לצד סמל וורדפרס בלוח הניהול של המארח שלך אם הם מציעים תכונה זו ללקוחות. לאחר שתלחץ על הסמל, תועבר למסך המציג מגוון של סקריפטים אחרים שניתן להתקין באמצעות כלי זה, כולל תוכנת עגלת קניות ופלטפורמות בלוגים אחרות. לחץ על סמל הוורדפרס הממוקם במסך זה.

התקן-wordpress-with-simple-script-one-click-install2

לאחר שתלחץ על הסמל, תועבר לדף ההתקנה. משם אתה יכול לנהל את כל התקנות WordPress שלך, במידת הצורך. לחץ על כפתור ההתקנה שנמצא בחלק השמאלי התחתון של דף זה.

התקן-wordpress-with-simple-script-one-click-install3

לאחר מכן תועבר לדף בו תוכל לבחור את העדפות ההתקנה שלך, כגון אם להתקין את WordPress לאתר הראשי שלך או לא כחלק מתיקיית משנה ושם הבלוג שלך..

התקן-wordpress-with-simple-script-one-click-install4

לאחר השלמת טופס זה ובחר את פרטי הכניסה שלך, לחץ על “השלמה” כדי להתחיל בתהליך ההתקנה. אם ההתקנה הצליחה, תוצג לך מסך “התקנה מוצלחת” שמאפשר לך לדעת שהכל נגמר. לאחר מכן תוכל להיכנס ל- WordPress באמצעות המידע שנמסר לך במהלך תהליך ההתקנה.

כיצד להתקין וורדפרס באמצעות

Fantastico הוא כלי להתקנת תסריט שרבים מחברות אירוח אתרים פופולריות מציעות ככלי התקנה של WordPress.

בדומה לכלים אחרים, אם חברת Fantastico מוצעת על ידי חברת האירוח שלך, ניתן למצוא אותה ברשימה בפאנל הניהול (cPanel). לחץ על הסמל כדי להיות מופנה ללוח הבקרה Fantastico.

פנטסטי-דלוקס

לוח הבקרה Fantastico יציג מגוון אפשרויות התקנה שונות, רובן קשורות לניהול תוכן ובלוגים. בחר באפשרות האומרת “וורדפרס” ולחץ על הקישור “התקנה חדשה” לאחר שתוצג בפניך אפשרויות ההתקנה של וורדפרס..

פנטסטי

בשלב הבא עליכם לבחור באיזה תחום ישתמשו להתקנת וורדפרס שלכם. אם אתה רוצה את זה בדומיין הראשי שלך, השאר את החלק הזה ריק. בחר שם משתמש וסיסמא להתחברות והזן כתובת דוא”ל חוקית במצוין. תתבקש להזין גם כותרת קצרה ותיאור אתר, ושניהם ניתנים לשינוי מאוחר יותר.

מדריכי הוראות להתקנה

לבסוף, לחץ על כפתור “סיום התקנה” הממוקם בתחתית העמוד. יהיה עליך לאשר את כל המידע שלך לפני סיום ההתקנה.

כיצד להתקין וורדפרס באמצעות Softaculous

Softaculous הוא כלי התקנה וורדפרס פשוט וקל לשימוש. בדומה ל- SimpleScripts, הוא מאפשר לבעלי אתרים ובלוגרים להתקין את וורדפרס בלחיצת כפתור אחת. אם חברת האירוח שלך משתמשת בו, אתה יכול למצוא אותו בפאנל הניהול שלך.

wordpress-softaculous

לאחר לחיצה על הסמל Softaculous, תועבר ללוח המחוונים של ההתקנה של הכלי. בצד שמאל של הדף, תבחין ברשימה של קטגוריות שונות לבחירה. לחץ על הקטגוריה “בלוגים” ואז בחר “WordPress”. לאחר שתלחץ על “WordPress”, מצא ולחץ על כפתור ה”התקנה “הכחול בתחתית העמוד.

בדף הבא תידרש מידע בסיסי אודות העדפות ההתקנה שלך. מלא בשדה “בספריה” את התחום עליו ברצונך להתקין וורדפרס. אם אתה רוצה שהוא יותקן בדומיין הראשי שלך, השאר שדה זה ריק. לאחר מכן בחר שם למסד הנתונים של וורדפרס על ידי מילוי השדה המתאים. ניתן גם לשנות את האבטחה ולשנות את קידומת מסד הנתונים במידת הצורך.

לאחר מכן הזן תיאור בסיסי לאתר שלך בתיבה הרלוונטית. השאר את תיבת WPMU לבד אלא אם כן יש לך ניסיון רב בהתקנות וורדפרס. בחר את פרטי הכניסה שלך והזן כתובת דוא”ל תקפה בשדה “דוא”ל”.

לאחר השלמת טופס זה, לחץ על כפתור “התקן” ועליך להיות מוכן לצאת תוך דקות ספורות. אתה יכול להתחבר לחשבון וורדפרס שלך על ידי כניסה אל yourdomain.com/admin וכניסה עם פרטיך.

כיצד להתקין וורדפרס באמצעות FTP

אמנם השימוש ב- FTP אינו נפוץ יותר עבור אנשים הבונים אתרים המשתמשים בוורדפרס, אך עדיין חשוב ללמוד כיצד להעלות קבצים באמצעות תהליך זה..

ראשית, הורד תוכנית FTP לבחירתך. ישנן הרבה מאוד חינמיות הזמינות ובטוחות וקלות לשימוש. לאחר התקנת ה- FTP למחשב, הורידו את הגרסה האחרונה של WordPress. לחץ על קובץ הוורדפרס כדי לפתוח אותו ולשאול אותו בשולחן העבודה שלך לגישה נוחה.

בשלב הבא, השתמש בתוכנת ה- FTP שבחרת כדי להעלות את הקבצים למארח האינטרנט שלך. בעת העלאה באמצעות תוכנת FTP תזדקק למספר פרטי כניסה בסיסיים מהמארח שלך, ותתבקש לקבל מידע זה ברגע שתזין במיקום העלאת הקובץ..

FTP-WordPress

לרוב יהיו לך שתי אפשרויות להעלאת מיקום: הדומיין הראשי שלך או תיקיית משנה. כדי להעלות את וורדפרס לתחום הראשי שלך, בחר בתיקייה / public_html /. אם ברצונך להתקין אותו בתיקיית משנה, בחר / public_html / name name /. לאחר שתסיים את תהליך ההעלאה באמצעות FTP, תוכל להיכנס ל- cpanel שלך כדי ליצור בסיס נתונים.

לחץ על “מסדי נתונים MySQL” כדי להתחיל. בחר שם למסד הנתונים החדש שלך כאשר תתבקש (השם צריך להיות קשור וורדפרס) ולחץ על “צור בסיס נתונים”. לאחר יצירת בסיס הנתונים, כעת תוכלו להפעיל את תהליך ההתקנה של וורדפרס עבור אתר האינטרנט שלכם.

cpanel-mysql

כדי להתחיל בשלבי ההתקנה הסופיים, עבור אל www.yourdomain.com או כל כתובת האתר שתבחר בעת העלאתה דרך תוכנת ה- FTP. לאחר מכן תתבקש לקבל הודעת שגיאה שתודיע לך ליצור קובץ wp-config.php. לאחר שתלחץ על כפתור “צור קובץ תצורה”, תועבר לדף שמכיל מספר שדות טקסט שונים הקשורים למסד נתונים. דלג מעל שדות אלה ולחץ על הכפתור שעליו כתוב “בוא נלך” בתחתית הדף.

wp-config

בדף זה תבחרו את פרטי הכניסה הבסיסיים ואת שם בסיס הנתונים, מארח בסיס הנתונים וקידומת הטבלה. אם אינך בטוח לגבי הכניסה לשדות אלה, צור קשר עם התמיכה הטכנולוגית של חברת האירוח שלך לקבלת עזרה. לאחר מילוי כל השדות, לחץ על כפתור “שלח”. תועבר למסך ההנחיה הסופי, שם תוכל לבסוף ללחוץ על כפתור “הפעל את ההתקנה” כדי להשלים את התהליך. בשלב הבא פשוט הזן את פרטי הכניסה שלך ולחץ על “התקן וורדפרס”. תהליך ההתקנה ייקח מספר דקות בלבד ואז תוכלו להתחיל לבנות את אתר האינטרנט שלכם או לכתוב לבלוג שלכם.

מי שהוא חדש לגמרי באמנות עיצוב ופיתוח אתרי וורדפרס, צריך להימנע משימוש בתהליך ה- FTP בהתחלה ובמקום זאת להישאר בכלי התקנה בלחיצה אחת המסופקים על ידי חברת אירוח אתרים שלך..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map