ביקורת Namecheap – נהדרת עם דומיינים אבל מה עם אירוח?

סקירת מארח אתרים

Namecheap

דירוג העורך: 7.9 / 10

רובנו נדע את Namecheap כאחד מרשמי הדומיין הטובים ביותר בסביבה, אך האם הם טובים בכל מה שקשור לספק ללקוחות את מיטב שירותי אירוח בכיתה? בואו נגלה אם יש להם מחרוזת נוספת לקשת שלהם.


אתה יכול להשיג אירוח משותף של Namecheap פשוט 1.29 דולר לחודש (הרשמה 12 חודשים)

זה מה שאתה מקבל תמורת 1.29 דולר בלבד לחודש.

מהיר ואיכותי & אירוח אתרים אמין

שטח דיסק מאיץ SSD 20 GB

רוחב פס לא מדוד

אירח עד 3 אתרים

בונה אתרי אינטרנט

מרכז נתונים בארה”ב או בבריטניה

נוסדה בשנת 2000, NameCheap.com הוא רשם שמות מתחם בבעלות עצמאית המאושר על ידי ICANN. לא רק שהם מציעים רישום תחום, אלא שהם גם מספקים לצרכנים שפע של שירותי אירוח.

למשתמשים הזקוקים, NameCheap מספקת גם שירותים נוספים שונים, כולל בניית אתרים, דוא”ל ו- SSL, כולם עם תמיכה ללקוחות 24 שעות ביממה ותקן ערבות 30 יום להחזר הכסף. 

בעוד שהחברה מתמקדת בעיקר בהצעת רישומי שמות, אנו הולכים לדון על האירוח שלהם במהלך סקירה זו. הסיבה העיקרית לכך היא מכיוון שהחברה מספקת תכניות אירוח זולות להפליא ואנחנו רוצים לדעת מדוע.

ברוב הנסיבות, אני מעדיף לשמור על רישום הדומיין שלי וביקורות אירוח נפרדות זו מזו. עם זאת, במקרה זה יש לי פרויקט שאני פותח. לכן בחרתי ב- NameCheap כדי לקבוע כיצד השירות יתמיד.

תכונות ויתרונות של Namecheap

בואו נסתכל על כמה מתכונות המפתח שהופכות את Namecheap לספק שירות אירוח טוב.

bluehost-uptime

UPTIME 99.88%

ל- Namecheap יש רמת uptime של OK. לא נהדר אבל בשום אופן לא רע.

Bluehost- תמיכה

תמיכה

7/10 לתמיכה וסיוע. מועיל ומהיר ליצור איתם קשר, אך יש יועצים חסרי מומחיות.

תאימות bluehost

תאימות

אירוח וורדפרס עם תאימות של 100% לכל התכונות והתוספים של WordPress.

משתמשים ימצאו שלל מקצוענים בעת השימוש בתוכניות אירוח של NameCheap. לפני שתקבל החלטה מוחלטת, תראה שיש לא מעט ביקורות זמינות ברחבי האינטרנט. מרבית הביקורות הללו מבוססות על חוויות אישיות או על אנקדוטות שנוצרו על ידי משתמשים. אמנם אין זו בעיה, אך אני נוטה לגשת לדברים אחרת. לדעתי, אין דבר כזה מארח אתרים שנחשב “הטוב ביותר” בהשוואה לכל השאר. כשאתם קובעים את “הטוב ביותר”, אתה בוחן איזה מהם יתאים לתקציב, הניסיון, המומחיות והיעדים של הפרויקט שלך בצורה המתאימה ביותר.

עלויות האירוח של Namecheap

אחד היתרונות המשמעותיים של Namecheap הוא העובדה שתמחוריה זולים. אנחנו מדברים; הזולה שלה מזעזעת. עם זאת, חשוב לזכור שכאשר התמחור נמוך זה לא אומר שאתה מקבל ערך טוב. לפיכך, חלק מהותי בסקירה זו הוא קביעת מבנה התמחור המארח.

כאשר צרכנים מבקרים בחברות אירוח, הם יגלו שכולם מוכרים את אותם שירותים שהם בתים לאתרים. עם זאת, כל חברה מציעה תוכניות וכובעים שונים, מחירי חידוש שונים ומגוון בונוסים. לכן לעיתים קרובות יש צורך לפרק את החלקים השונים כדי לקבוע מהם הערכים שלהם לכסף.

כשמסתכלים על השוואה בין א “תפוחים לתפוחים” באופן בין חברות אירוח, ברור יותר כאשר עושים זאת בהתפלגות בין תכונות אירוח בונוס לבין תכונות אירוח טיפוח.

תכונות אירוח טיפוח מציעות מאגרי מידע לצרכנים, שטח דיסק ותחומים, המכונים בדרך כלל “3 D”. כאשר אדם מקליד את שם הדומיין שלך, המטרה העיקרית של חברת אירוח היא להגיש קבצי אתרים בכל פעם שזה מתרחש.

דומיינים הם אותם שמות המצביעים על חשבון האירוח שמשתמש בוחר. למי שרוצה להחזיק מספר אתרים; יהיה עליהם שמות דומיין רבים. על המשתמשים לוודא שיש להם מספיק כתובות דוא”ל לתחום שלהם מכיוון שלחלקם יש כובעים.

שרתי אירוח כוללים מסדי נתונים המורכבים מחלקי תוכנה שאתרי האינטרנט שלהם מורשים להפעיל. לדוגמה, משתמשים זקוקים למסד נתונים אחד להתקנת WordPress. אם משתמשים משתמשים באפליקציות, כמו Listserv, למשל, הם יזדקקו למסדי נתונים נוספים.

שטח הדיסק הוא מספר הקבצים שהשרת שלהם מאפשר להם להשתמש כולל טקסטים, תמונות, קטעי וידאו וכן הלאה.

פירוק זה כך מאפשר למשתמשים לבצע השוואה טובה יותר ולפתח תחושה של הערך על סמך מה שהם צריכים.

פירוט התמחור של Namecheap

ישנם ארבעה שכבות תמחור זמינות דרך Namecheap כולל:

ערך מחודש: 38.88 דולר לשנה
איש מקצוע מתחדש: 78.88 דולר לשנה
האולטימטיבי מתחדש: 129.88 דולר לשנה
Business Pro מתחדש: 17.98 דולר לחודש

כל אחת מהתכניות הללו זמינה עם שיעור מבוא נמוך להפליא, כולל 9.88 דולר לשנה עבור תוכנית הערך.

מה המלכוד?
לכל אחת מהתוכניות יש מכסה של שניים מ”שלושת ה- D “, כמו גם מכסי תכנית אחרים. נעבור על כך עוד כשנדבר על חסרונותיו של NameCheap. עם זאת, בואו נדבר ראשונה על אופן קיום התוכנית הזו.

ערך מחודש: יש מגבלה של שלושה דומיינים, שטח דיסק של 20 ג’יגה-בתים, 50 חשבונות דוא”ל ו -50 מסדי נתונים.
איש מקצוע מתחדש: יש מגבלה של עשרה דומיינים, שטח שטח דיסק של 50 ג’יגה-בתים, 100 חשבונות דוא”ל ו -100 מסדי נתונים.
האולטימטיבי מתחדש: יש מגבלה של 50 דומיינים.
Business Pro מתחדש: אין מגבלה לתחומים, יש מגבלה לשטח של 20 ג’יגה-בייט לשטח דיסק ו -5,000 ג’יגה-רוחב פס.

מכיוון שלנמצ’אפ יש מגבלות משמעותיות, קשה לבצע השוואה ישירה בינם לבין תוכניות האירוח של חברות אחרות. עם זאת, הצלחנו להסיק את המסקנה הבאה:

למשתמשים שמתכננים להישאר מתחת למגבלות הכניסה, נמecheap כמעט תמיד נופל תחת התמחור של תוכניות אחרות שתמצאו אצל חברות אירוח אחרות..

עם זאת, אם המשתמשים יישארו לא בטוחים, סביר להניח שהם יקבלו ערך משמעותי יותר מחברות אירוח עם פחות מכסים כולל HostGator, InMotion ו- Hub Hosting Hosting..

לא משנה לאיזה כיוון צרכנים מחליטים ללכת, Namecheap אכן מציע יתרון משמעותי בכל הנוגע לתמחור.

הערכים והמיתוג של Namecheap

כפי שכבר הזכרנו, Namecheap היא חברת אירוח עצמאית ובעלות פרטית. בעולם הטכנולוגי בו כמה חברות מסוימות הנבחרות מחזיקות ברוב חברות האירוח, זה נדיר.

זה לא בהכרח דבר חיובי להיות פרטיים ובבעלות עצמאית. עם זאת, החזקת חברות גדולות אינה בהכרח דבר שלילי עבור חברות אירוח.

הדבר היחיד שגורם ל- Namecheap להצטיין כחברה עצמאית בכל הענף הוא הרצון שלהם לשקיפות ואיך הם מגדירים את ערכי המותג שלהם, הידועים לשמצה בגרימת בלבול בכל ענף התעשייה..

אחת התכונות החיוביות ביותר של החברות היא שהן נשארות שקופות ביחס לכל התמחור והשירותים שלהן. אני אוהב את הדרך בה הם מציגים באופן בולט את שיעורי החידוש שלהם, כמו גם יש לי רשימת תכונות אירוח הניתנות להרחבה.

בסופו של דבר, אני מאמין שזו חברה אמינה עם תרבות שהיא איתנה. כשאתה בוחר חברה שאיתה עושים עסקים זה חשוב מאוד.

Onboarding וניהול חשבונות של Namecheap

ההרשמה למארח אינטרנט חדש, ממש כמו עם כל מוצר חדש, כרוכה בתמהיל של רגשות החל ממרתיע למרגש..

אחת התכונות המשמעותיות ביותר בשימוש ב- Namecheap היא שתעבור מתהליך האונליין, שנרשם לחשבונך, להדרכה המודרכת בצורה חלקה. לאחר שתגיע להדרכה, תוכלו לעבור ללוח המחוונים החדש ללא בעיות.

לאחר שהמשתמשים יסיימו את תהליך ההרשמה, הם יקבלו דוא”ל ברוך המאפשר להם להיכנס ישירות לשירותיהם או כזה שמספק להם הנחיות כיצד לעשות זאת.

המשתמשים ימצאו backend בחשבון הכולל עיצובים מינימליסטיים שניתן לנקות. אין מכירות קיצוניות או כרזות מהבהבות הגורמות להסחות דעת או משתמשים מכריעים.

משתמשים יכולים להתקין תוכנת וורדפרס במהירות ולהשתמש בגרסה נקייה ללא נושאים ותוספים נוספים.

אפשרויות מרכז נתונים וגיבוי

תכונות בונוס הן תחום נוסף בו NameCheap מצליח בצורה יוצאת דופן.

כאשר משתמשים נרשמים, הם יכולים לבחור בין מרכזי נתונים בארה”ב ובריטניה. בכך, הדבר מאפשר למשתמשים המשרתים אורחים הקרובים יותר לבריטניה את ההזדמנות לספק להם טוב יותר.

גיבויים מתרחשים גם פעמיים בשבוע לאירוח חשבונות באמצעות NameCheap. חשוב למשתמשים לבצע גיבויים באופן עצמאי, אך כאשר החברה גם מבצעת אותם, זוהי תכונת בטיחות מדהימה. NameCheap כולל את כל הגיבויים ללא עלות. מתחרים הכוללים HostGator ו- Hub Hosting Hosting לרוב יגבו תשלום עבור זה כתכונת בונוס מוגבלת.

חסרונות Namecheap

ממש כמו כל חברת אירוח אתרים, ישנם חסרונות בשימוש ב- Namecheap. עכשיו אני הולך לדון במצוקה שמצאתי בעת השימוש באירוח דרך Namecheap.

מגבלות תכנית 

כפי שציינתי בסעיף לתמחור, ישנם אזורים שבהם קיימים כובעים ברחבי מסד הנתונים, שטח הדיסק, הדומיינים וכתובות הדוא”ל של Namecheap.

למי שמפעיל אתר אחד או שניים ויש לו תוכניות להישאר קטנים, Namecheap עומדת להיות אפשרות מצוינת. עם זאת, למי שמריץ אתרים מרובים, הבעיה לא מתרחשת בכמויות, אלא במקום העובדה שהכיסות חופפות..

ברוב הנסיבות, חברת אירוח תחליף את התוכניות שלה. במקרים אלה הם בדרך כלל יתמקדו בכובע אחד או שניים כדי לעזור להפריד בין התוכניות שלהם. לדוגמה, כשאתה בוחר את תוכנית ההאצ’ינג של HostGator, אתה רשאי לדומיין אחד. עם זאת, תוכנית התינוקות שלהם תאפשר לכם תחומים ללא הגבלה. אתה יכול לראות הבדל מאוד פשוט. יהיה עליך לשדרג אם ברצונך להוסיף אתר אחר.

לאלה המשתמשים ב- Namecheap יש מספר טריגרים לשדרוג. כשאתה מנהל אתר אחד שפועל בשימוש כבד בווידיאו ותמונות, תרצה שתפעל לשדרוג. אם אתה מנהל מספר דומיינים שונים עבור מספר פרויקטים, ייתכן שתופעל לשדרוג.

מה שאירוני גם אם משתמשים משלמים עבור התוכנית העליונה דרך Namecheap, הם עדיין יכולים להיתקל במגבלות לגבי שטח הדיסק. למרות שהם מוכרים את התוכנית לאתרי מסחר אלקטרוני הדורשים זיכרון רב, התוכנית כוללת מכסי שטח דיסקיים כבדים.

ביצועים והקצאות 

כאמור, המטרה היחידה של חברת אירוח אתרים היא להגיש קבצי אינטרנט כאשר אדם מקליד בשם הדומיין של המשתמש. מה חסר בתרחיש הזה? אם אתה חושב שעליו לקרוא “הגש קבצי אינטרנט במהירות”, אתה צודק.

מכיוון שאנו חיים בעידן נייד, מהירות האתר חיונית. למרות שמהירות השרת אינה הגורם היחיד שיש לקחת בחשבון למהירות הכוללת של האתר, זהו גורם חיוני.

מה שגרוע יותר הוא שמשתמשים עשויים לחוות את מה שמכונה גורם “צוואר הבקבוק”. משמעות המשמעות היא שלא משנה כמה מהר תאיץ או דחוס את האתר שלך, הוא יעבור רק מהר ככל שהשרת יגיב.

מדידת התגובה והמהירות מסובכת. רק מהנדסי הרשת של NameCheap יכולים לספק תשובה מוחלטת לגבי המתרחש בקשר למהירות השרת. עם זאת, הם מבטיחים כי, ברוב הנסיבות, “האירוח המשותף שלנו מהיר ב -50% מהשאר החבר’ה.”

עם זאת, ניתן לכל אחד לפתח מדידת מגרש כדורים ביחס לביצועים של שרת.

ערך זה מכונה TTFB (Time to Byte First), והוא מציג כמה מהר שרתים יספקו את בית המידע הראשון לאחר קבלת בקשה..

ביצועי אירוח: החוויה שלי

להלן התוצאות שלי כמה ימים לאחר שהתחלתי לבדוק:

כובעי זיכרון

ממש כמו במכסים לתוכניות, זה לא בהכרח דבר רע שקיימות הקצאות שרתים. למי שמריץ אתרים קטנים שאינם עמוסים בתמונות, סביר להניח שלא תבחינו בהבדל.

עם זאת אוסיף, זו לא המלצתי לרכוש את האירוח של NameCheap עבור הביצועים והמהירות שלהם.

שירות לקוחות

זה מאתגר להפליא להגיש פסקי דין על שירות הלקוחות שלהם. קשה להבין את המתרחש מאחורי הקלעים. הדבר נכון גם לגבי הידיעה אם החברה תועיל כשאתם פונים אליהם.

כשאתה משייט באינטרנט לביקורות אחרות המסופקות על ידי משתמשים, עבור כל חברה לצורך העניין, תמצא חוויות שליליות מוגזמות או חיוביות תמימות באופן מקוון. הבעיה עם אנקדוטות היא שאף אחד לא יודע אם הם קוראים משהו שראוי לטרנד או להיות חד פעמי.

במקום זאת, ההמלצה שלי היא שמשתמשים יחפשו אינדיקציות אם החברה מתייחסת לשירות הלקוחות שלהם כהשקעה או כעלות. משמעות הדבר היא האם החברה מנסה לפתח לקוחות מאושרים לטווח הארוך, או שהם מנסים למקסם את הרווחים לטווח הקצר?

שני האינדיקטורים הטובים ביותר שהצלחתי למצוא הם הזמינות של מגוון רחב של ערוצי תמיכה, כמו גם השקעה בקטע פתרון בעיות, שאלות נפוצות ותכונות תמיכה אחרות של לקוחות DIY..

הממצא שלי מסיק ש- NameCheap בינוני ומספק את שני אלה.

אירוח תמיכת לקוחות באמצעות Namecheap

למי שמחפש תגובות וזמינות מיידיות, הוא יכול להשתמש בספק העזרה ולשוחח בצ’אט. כשהשתמשתי בתכונת הצ’אט, זמן ההמתנה לא היה משמעותי. גם השירות שלי היה טוב. עם זאת, כאשר אתה נתקל בבעיה טכנית מורכבת, תמיכה מבוססת טקסט יכולה להפוך למייגעת.

בנוגע לתכונות ומשאבי תמיכת לקוחות של DIY, NameCheap אכן מציע בסיס ידע עם מידע הגון. עם זאת, ההתמקדות היא במתן מידע על תחומים. לא היה מידע על האירוח.

מדוע זה חלק מהותי מהסקירה הזו? בעיקר מכיוון ש- NameCheap לא מספק שירותים מיוחדים למי שמחפש אירוח.

האם Namecheap צריך פשוט לדבוק בשמות מתחם?

NameCheap אינה בעיקר חברת אירוח. דומיינים הם הדבר שלהם.

במציאות, בעוד ש- NameCheap אכן מציע שירותי אירוח, היא אינה חברת אירוח ואינה מתמחה בשירותים אלה. במקום זאת, הם רשם תחומים. אחת הסיבות העיקריות שמשתמש בוחר חברה זו לצרכי האירוח שלה היא מכיוון שקל לעשות זאת ברגע שהם נרשמו לדומיין שלהם..

כשחושבים על ענף שירותי האינטרנט במובן רחב יותר, אירוח ותחומים הם השלמה טבעית אחד לשני. עם זאת, נראה שחברה אחת איננה עושה זאת טוב במיוחד.

כאשר חברות אירוח מציעות רישומי דומיין, לא נדיר שהן יציגו מחירים גבוהים מדי ומקשים על תהליך הניהול. ברוב הנסיבות, חברות תחום חסרות משאבים או מומחיות בכדי לספק תשתיות אירוח ברמה העולמית בצורה מספקת.

אני לא אומר שזה בלתי אפשרי וכי חברות מסוימות לא מתקרבות. עם זאת, נראה כאילו תחומים ואירוח הם כמו תה ועוגיות.

אפילו חברות צריכות למכור אותן יחד; זה לא אומר שהמצב אידיאלי.

גם אם ל- NameCheap אירוח היה מעולה, עדיין הייתי מהסס להשתמש בהם מכיוון שכל רכיבי הנוכחות באינטרנט שלי יוצבו בחברה אחת.

למען המגוון אני מעדיף לשמור על אירוח ודומיינים עם חברות שונות. למרות שבדרך כלל זה לא חל על החזקת דומיינים ורק לגבי חברות אירוח, זה תקף גם לחברות בהן שרתי האירוח שלי מנוהלים.

תכונות בונוס

למרות שהתוכניות של NameCheap מציעות מערך שלם של תכונות, יש בהן אי-הכללה של חלק מתכונות הבונוס שלהן.

לדוגמה, תגלה שאורך ההחזר הכספי שלהם מבטיח קצר להפליא. זה רק ארבעה עשר יום ל- NameCheap. עם זאת, מתחרות ארגוניות כולל HostGator כוללות ערבויות להחזר הכסף של ארבעים וחמישה יום. מתחרים עצמאיים כולל InMotion, Hub Hosting Hub ו- DreamHost כוללים לפחות ערבות להחזר כספי לתשעים יום..

דוגמא נוספת היא שחלק מהשדרוגים שלהם, כולל כתובות IP ייעודיות שבדרך כלל אתה זקוק להתקנת תעודות SSL, הם במחיר מופקע. רוב החברות יקבצו אותו בחינם או יגבו כ -2.00 דולר, אך NameCheap גובה 24.00 דולר בשנה.

אף כי אף אחת מהנקודות הללו איננה מהווה חסרון משמעותי עבור החברה, הן בהחלט דברים שצרכנים צריכים להיות מודעים אליהם לפני שהם מקבלים את החלטתם.

השוואת אירוח עבור Namecheap

השתמשתי בכמה שירותי אירוח אתרים ידועים גם כיועץ וגם כצרכן, וככה משווה האירוח של NameCheap עם כל אחד מהם באופן ישיר.

אירוח: iPage לעומת NameCheap

HostGator כולל מותג אחיות נפרד בשם iPage המתמקד באירוח אתרים בתקציב. חברה זו נמצאת בבעלות Endurance International, אך בשונה מההתנסויות עם HostGator, נראה שההשקעות שלה אינן פעילות כל כך. נראה כי המיקוד העיקרי של iPage מספק למשתמשים תמחור לטווח קצר זול להפליא. אמנם זה טוב למי שרוצה לחסוך כסף, אבל זה קלט בחושך בכל הנוגע לביצועים התת-שוויוניים שלהם וחוסר תמיכת לקוחות הגונה. למרות ש- iPage מציע תכונות ללא הגבלה, הבחירה שלי נשארת ב- NameCheap.

אירוח: HostGator לעומת NameCheap

בכל ענף האירוח תגלו ש- HostGator ידוע להפליא. זוהי חברה נוספת שבבעלותה Endurance International, מה שהופך אותם למותג אחות נוסף ל- iPage ו- Bluehost. HostGator הוא אחד המותגים המובילים שבבעלות Endurance International והם ידועים באיזון החזק שלהם בין תמיכה טובה, תמחור לטווח הארוך וביצועים הגונים.

משתמשים ימצאו את התמיכה והביצועים של Hostgator טובים בהרבה, כמו גם פחות מגבלות התוכנית עם HostGator. עם זאת, אם אתה מנהל אתר קטן אחד שאתה לא מצפה לקבל הרבה תנועה אליו, ההמלצה שלי היא להשתמש ב- NameCheap. למי שמתכוון לבנות אתרים מרובים ומשמעותיים יותר, הבחירה האופטימלית היא HostGator.

אירוח: InMotion לעומת NameCheap

ביחס לחברות בבעלות עצמאית המהירה ביותר בתעשייה, כלומר שהן בבעלות העובדים ולא תאגיד גדול, InMotion היא אחת הגדולות ביותר להשיג יעד זה. השתמשתי בעבר בשרת VPS דרך InMotion. משתמשים יגלו של- InMotion תכונות טובות יותר לתוכניות שלהם, תמיכה טובה יותר בלקוחות וביצועים טובים יותר בהשוואה ל- NameCheap. המחירים שלהם גבוהים יותר בהשוואה ל- NameCheap עבור כל מה שקורה בכל רחבי הלוח, אבל אתה באמת מקבל את מה שאתה משלם עליו, כך שתבחר בתנועה.

דבר אחד שמשתמשים צריכים לשים לב לגבי InMotion וכי לחברה יש גם מותג אירוח מתנע המכונה Web Hosting Hub. חברה זו מספקת למשתמשים ביצועים מעולים ואפשרויות תמחור בלתי מוגבלות, טובות בהרבה משל InMotion. שתי החברות הללו מתמודדות ראש בראש עם NameCheap. למרות שהם עדיין יקרים יותר, הם מהווים אפשרות מצוינת עבור אלה שמעדיפים לעבוד עם חברות אירוח עצמאיות.

מחשבות אחרונות על Namecheap

בסופו של דבר, המחשבות שלי לגבי אירוח NameCheap הן שזו אפשרות טובה למי שמחפש תכניות אירוח זולות ידידותיות לתקציב. משתמשים שמתחילים לצאת עם אתר קטן מאוד ואשר חוששים יותר לתמחור שלהם מאשר למגבלות התוכנית שלהם, אז NameCheap הוא הבחירה האופטימלית..

עוד ביקורות על Namecheap

אם אתה רוצה לקרוא ביקורות נוספות על Namecheap, בדוק את הדברים הבאים:

  1. השוואה של נמקeap לעומת גודאדי

רוצה להשאיר ביקורת משלך על Namecheap? אם זה מספק ערך למבקרים שלנו, אנו נפרסם ו- לשלוח לך 30 $. שים לב שלא כל הביקורות יפורסמו. כדי להיות עם סיכוי טוב שהביקורת שלך תתפרסם, תצטרך לכתוב ביקורות תקפות, ייחודיות, תושייה ומועילות – זה יכול להיות חיובי או שלילי. כל טוב עם הביקורת שלך!!!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map