כיצד להשתמש ב- GTMetrix כדי להאיץ את האתר שלך

קחו בחשבון לרגע את הפעם האחרונה שגלשתם ברשת ונתקלתם באתר איטי.


איזו תגובה הייתה לך?

ככל הנראה חווית גירוי קל – ולחצת מייד על ‘אחורה’ כדי להמשיך בחיפוש אחר תשובות במקום אחר.

מהירות הטעינה לאתר שלך היא אחת הערכים החשובים ביותר להצלחת אתרך. לרוע המזל, זה לרוב גם אחד הגורמים המוזנחים ביותר בפיתוח תקין באינטרנט. ככל שהפרטים והמורכבות הבסיסית ממשיכים להתפתח אצל מרבית האתרים ויישומי האינטרנט, מהירות האתר נותרה לעתים כמחשבה שלא נעימה. זה לא עוזר שמהירות טעינת העמודים יכולה להיות קשה למדידה אמינה, מכיוון שהרבה גורמים שונים נמצאים כאן.

עם זאת, GTMetrix הוא אחד הכלים האהובים עלי – אז מה הוא יכול לעשות בשבילך?

סקירה קצרה של GTMetrix

GTMetrix היא יישום אינטרנט המציע חבילה של כלים שיעזרו לכם לנתח את האתר שלכם ולבצע אופטימיזציה שלו. המפתחים מציעים גרסה חינמית עם כמה תכונות בסיסיות שלא נעולות, אך תוכניות בתשלום שכבתית זמינות עבור משתמשי כוח שיש להם אתרים מרובים ויכולים ליהנות מניתוח מהיר יותר, אפשרויות מיקוד נוספות, גישה נוספת לממשק API, פיקוח על כתובות לפי שעה ודוחות PDF עם תווית לבנה..

במבט אחד, משתמשים יכולים להציג סיכום של ביצועי האתר שלהם עד לרמת העמוד האישית. זמינים זמני טעינה של דפים, גדלי עמודים ומספר כולל של בקשות משתמשים, כמו גם השוואה בין ביצועים למהירות הטעינה הממוצעת של אתרים אחרים שניתחו באמצעות GTMetrix. לרשותכם מגוון של גרפים ותרשימים אינפורמטיביים לצורך ניתוח חזותי. בסוויטה יש הרבה פעמונים ושריקות קטנות אחרות, ואנחנו נבחן כמה מהיותר ראויים לציון כאן היום.

שיקולים חשובים לפני ניתוח האתר שלך

לפני שאתה עובד עם כלי לבדיקת מהירות באתר כלשהו – GTMetrix או אחרת – חשוב מאוד להבין כי בדיקת מהירות יחידה אינה יעילה במיוחד להבנה מהירה של טעינת העמודים באתר שלך. כפי שציינתי קודם, מדידה מדויקת של מהירות הטעינה של אתר יכולה להיות קשה, מכיוון שמספר גורמים שונים נכנסים לשחק, כמו:

  • עומס שרת נוכחי (במיוחד אם הוא משותף)
  • מספר המבקרים הנוכחי
  • מהירות החיבור של המשתמש
  • קרבת המשתמש לשרת שלך
  • ועוד

אז כדי לקבל נתונים אמינים, אינפורמטיביים, עליכם לבצע בדיקות מהירות מרובות בשעות שונות ביום, בשבוע ואולי אפילו בחודש..

באופן אידיאלי, תאסוף נתונים מכמבחן אחד לשעה למשך שבוע-שבועיים. זה יאפשר לך לקבל מהירות טעינה ממוצעת מדויקת יותר של העמודים עבור אתר האינטרנט שלך.

אם יש לך חשבון בתשלום, החלונית GTMetrix תאפשר לך להציג כרטיסיית היסטוריה. תכונה זו אוספת את התוצאות מכל הבדיקות המרובות שלך ומזמינה אותן בתרשים. זוהי דרך נהדרת לקבל מבט חזותי מהיר כאשר האתר שלך ביצע במיטבו (וזה שימושי לצמצום מסגרת הזמן של השינויים שהביאו להשפעה), או כיצד שיפרת את מהירות העומס לאורך זמן. תהיה לך גישה גם למקטע וידאו המציג סרטון בפועל של טעינת העמוד שלך – זה אולי מעניין, אבל למען האמת, זה לא מאוד שימושי

ראוי לציין כי מהירות הטעינה של אתר האינטרנט שלך אינה המידע החשוב היחיד שאתה יכול לגייס משלב בדיקה ממושך כמו זה שהצעתי כאן. תקבל גם תובנה לגבי דפוסי התנועה שלך, למשל מתי הכי הרבה מבקרים נוכחים באתר שלך ובאילו שעות ביום. להלכה, תוכל להשתמש במידע זה כדי לבצע עדכונים אסטרטגיים כמו הוספת תוכן או פרסומות חדשים.

מיקום, מיקום, מיקום

קל לתאר את האינטרנט כדבר “חלופי” מבוסס ענן זה, אך הוא קיים מאוד במציאות. לפיכך, לקרבה הפיזית לשרת יש השפעה רלוונטית סטטיסטית על מהירויות הטעינה. זו הסיבה ש- GTMetrix מבצעת בדיקות מהירות ממקומות שונים. אתה יכול לבחור אם לבדוק מקומית או גלובלית – או את שניהם. תוצאות בדיקות מהירות מקומיות עשויות להיות רלוונטיות יותר עבורך אם אתר האינטרנט שלך משרת אזור ספציפי (למשל, כפי שעסק קטן יכול), מדינה או מדינה. מנגד, ייתכן שתרצה לגלות את מהירות טעינת העמודים הממוצעת של העמוד באתר שלך, ובמקרה זה יהיה סביר לבחור בשרת אחד או שניים מכל יבשת..

רק זכרו – מבחן המהירות יקבע את מהירות טעינת העמוד ביחס למיקום השרת שלכם ולא שלכם.

בדוק יותר מאשר רק את דף הבית שלך

היכן מרבית התוכן באתר שלך? האם זה נמצא בדף הבית, או מתוחם בתוך דפי המשנה?

אם האתר שלך הוא כמו רוב, הסיכויים הם הרוב המכריע של התוכן שלך – הדברים שהמבקרים נמצאים שם כדי לראות – לא ממש מופיעים בדף הבית. כמו כן, סביר להניח שדף הבית שלך כולל מידע בסיסי ומשמש כמשתמש בפורטל לשאר האתר שלך, כך שגודל הקובץ בפועל הוא ככל הנראה קטן למדי, כלומר הוא עשוי להיות דף הטעינה המהיר ביותר בדף האינטרנט שלך..

הניתוק כאן הוא שתקבל נתונים רלוונטיים ומעניינים בהרבה על ידי בדיקת מספר דפי משנה. אינכם חייבים לעשות את כולם – עבור אתרים מסוימים שיהיו די בלתי מעשיים – אך נסו לבחור מגוון די מקיף, כמו פוסטים בבלוגים, דפי חזית מסחר אלקטרוני, דפי מוצר בודדים, או כל עמוד בו אתם נמצאים פשוט סקרן לגבי.

פרשנות נכונה של דפי מהירות ו- YSlow בתוך GTMetrix

דו

Google PageSpeed

GTMetrix תספק לך נתונים הן מ- Google PageSpeed ​​והן מ- Yahoo! YSlow. תוכל לקרוא עוד על Google PageSpeed ​​כאן. בעיקרון, זה הפיתרון של גוגל להעריך את ביצועי המהירות של אתר אינטרנט עבור מכשירים שולחניים וניידים כאחד. זה מספק ציון שנע בין 0 ל 100, וגוגל קובעת שציון של 85 ומעלה הוא סימן לכך שהאתר מצליח. טעינת העמודים מעל הקפל (החלק הראשון הנראה לעין של העמוד) ולגבי עומס עמוד מלא נמדדים.

יאהו YSlow

YSlow הוא כלי הקוד הפתוח של יאהו שיכול לנתח דף ולנסות להסביר מדוע הוא טוען איטי (YSlow, “למה איטי”, הבנתו?). הוא מציע ציון מספרי כמו גם רשימת הצעות. הכלי גם מביא סיכום של הרכיבים שהופכים את הדף וסטטיסטיקת הביצועים הנוכחית. תוכלו ללמוד עוד על YSlow כאן.

כיצד לפרש תוצאות

בעוד ש- PageSpeed ​​וגם YSlow בדרך כלל שואפים לספק למשתמשים את אותו סוג של נתונים, הם משיגים זאת באמצעות מתודולוגיות שונות. לכן שימוש בשני השירותים יכול לתת לך פרספקטיבה נוספת כיצד להגדיל עוד יותר את מהירות הטעינה של אתר האינטרנט שלך. בדרך כלל הציון שלך צריך להיות דומה יחסית לשני השירותים, אך אחד עשוי לתפוס משהו שהשני לא עשה זאת.

GTMetrix מקל על הצפייה בכך שהוא מספק לך את התוצאות של שתי הבדיקות במקום נוח אחד.

כעת, שני השירותים מציעים ציון של 0 עד 100 אחוזים. זה אמור, למעשה, לא להיות הערך העיקרי שלך להגדיל. ציון עשוי להיות נמוך מ- 85 (או 75, או 70) אפילו עבור דף מותאם היטב – אולי העמוד שלך אינטנסיבי בנתונים וכבר נטען מהר ככל שניתן היה לצפות. במקום להתמקד בציונים יותר מדי, ראה אותם כהנחיות כלליות המהוות חלק מכלל גדול יותר והשתמשו במיטב שיקול דעתכם.

המיקוד שלך בפועל צריך להיות על מספר השניות בפועל שנדרש כדי לטעון את הדף – זה המספר שחשוב במציאות, ולא ציון שנקבע על ידי Yslow או PageSpeed.

למד לאהוב את המפל של GTMetrix

מפל gtmetrix

הכלי “מפל מים” בחלונית GTMetrix הוא כלי שימושי מאוד כדי להבין בדיוק מדוע עמוד נטען באטיות. אם אתה מכיר את Firebug Net Panel, כלי זה ייראה מוכר – אך אם לא, אל תדאג. התוצאות קלות למדי לפרשנות ויכולות להפוך את כאב הראש להצטמצמות בדיוק מדוע דף לא נטען מהר ככל שהוא צריך להיות הרבה יותר קל.

כלי המפלים מנתח כל רכיב בעמוד ומציג את הצעדים הדרושים לאותם דפים כדי להגיע מהשרת למשתמש, וכיצד כל צעד נפרד. יהיה לך שישה מדדים לאמוד: בדיקת ה- DNS, משך הזמן הקשור לחיבור, כמה זמן תור הדפדפן חיכה לחיבור, כמה זמן לקח בקשת אחזור לדף, הזמן עד שהשרת הגיב עם נתונים (בתוך מדבר טכני המכונה TTFB, או הזמן לביצוע הראשון), וכמה זמן לוקח להוריד ולראות את הדף בפועל.

כל זה (צריך) להתרחש במהירות רבה, אך כלי המפלים תופס כל צעד בודד, כך שתוכל לצמצם את אלה הגורמים לצוואר בקבוק. לדוגמה, אם ה- TTFB גבוה למדי, הדבר יכול להצביע על כך שהבעיה היא בצד השרת. אם הזמן שנדרש להוריד ולהציג את הדף גבוה, זה יכול להיות שצריך לבצע אופטימיזציה של הדף עוד יותר (למשל עם דחיסת תמונות).

שימוש ב- GTMetrix באתרי וורדפרס

GTMetrix הופך את הדברים לקלים באופן מפתיע עבור משתמשי וורדפרס. אתה יכול להוריד תוסף מלא למערכת ניהול התוכן, וההגדרה היא די פשוטה – פשוט תזין את כתובת הדוא”ל ואת מפתח ה- API שלך..

gtmetrix-for-wordpress-api-key-enter

GTMetrix ממליץ לבצע בדיקה ראשונית (או בדיקות) לפני ביצוע שינויים – זה כדי שתוכל לקבל מהירות “לפני” מהבסיס..

gtmetrix-for-wordpress-test-page

לאחר שאספת נתונים אלה, הם ממליצים להתקין את התוסף W3 Total Cache אם עדיין לא עשית זאת. התוסף הפופולרי ביותר הזה ממוקד באופטימיזציה של וורדפרס על ידי מטמון האתר כולו.

זה משמש על ידי מאט קאטץ ‘, ג’ון צ’או, AT&T ואלפי משתמשי וורדפרס אחרים – הנקודה כאן היא שזה טוב.

בשלב הבא, GTMetrix מציעה להתקין את התוסף WP Smush. התוסף הזה לאופטימיזציה של תמונות לא נמצא בכל מקום כמו ה- W3 Total Cache, אבל צריך להיות. הוא משתמש בדחיסה נטולת אובדן כדי לעבד תמונות JPEG, GIF ו- PNG עבור כל התמונות הקיימות כעת, כמו גם כל תמונות חדשות שתעלה להתקנת וורדפרס שלך. תמונות – אפילו גדולות – “יימרחו” ל- 1MB או פחות.

wpsmush-bulk-smush

לאחר התקנה וקביעת התצורה של שני התוספים הללו, GTMetrix מבקש שתבצע בדיקת מהירות נוספת.

השוואה gtmetrix

התוצאות צריכות להיות טובות יותר באופן משמעותי – אבל אם תרצה לייעל את התקנת WordPress שלך עוד יותר, יש לי כמה הצעות משלי.

מיטוב שרתים לוורדפרס

השלב הראשון הוא לבדוק את הגדרת השרת שלך. אם אתה משתמש באירוח משותף מאחת מאלפי החברות המציעות חריצי שרת גנריים זולים, יש סיכוי טוב שתראה שיפור משמעותי במהירות טעינת העמודים על ידי שדרוג ל- VPS או לשרת ייעודי..

אתה יכול לבדוק את ביקורות האירוח שלי כדי למצוא מארח אינטרנט חדש.

עדיף, האתר שלך צריך להיות מתארח בשרת המותאם במיוחד עבור WordPress. אני ממליץ בחום על WP Engine ומשתמש בהם בבלוג זה.

דחה JavaScript

אם האתר שלך משתמש ב- JavaScript או בשפות סקריפט אחרות, נסה להבטיח שהוא “נדחה”, כלומר שהוא נטען אחרון בסוף הדף. כאשר משתמש מאחזר JavaScript מאתר אינטרנט, יש להוריד, לנתח את הנתונים ולבצע אותם לאחר מכן. אפילו עם מטמון, זה יכול להאט את מהירות טעינת הדף הכוללת. אם אתה טוען JavaScript בראש הדף, יש לאחזר אותו לפני שאר התוכן של הדף – עשה זאת אחרון.

האם עדכוני מדיה חברתית מאטים את האתר שלך?

האם אתה מציג עדכוני מדיה חברתית בדף הבית שלך? בכל עמוד? יש סיכוי טוב שהם אחראים להאטה טובה. בכל פעם שעמוד נטען בעדכוני מדיה חברתית עליו, יש לשאול כל שירות פרטני. בין אם אתה מסיר את העדכונים ובין אם לא זו שיחה אישית – כמה חשוב שהמשתמשים שלך יראו את הציוצים האחרונים שלך בכל עמוד?

למיטב שני העולמות, שקול להגביל את עדכוני המדיה החברתית שלך לדפים רלוונטיים בלבד. זה לא אומר שאתה צריך לטשטש את נוכחות המדיה החברתית שלך לחלוטין – עדיין תוכל לקבל קישורים יוצאים לכל אחד מפרופילי המדיה החברתית שלך..

עד כמה התוסף הזה נחוץ?

אולי אחת התכונות האטרקטיביות ביותר של וורדפרס כמערכת ניהול תוכן היא מערך התוספים הרחב הזמין (ולרוב הם חופשיים לאתחל). אז יתכן שעם הזמן אתר וורדפרס שלך התקלקל על ידי תוספים. באופן כללי, ככל שהתקנת יותר תוספים, כך תהיה ההשפעה על מהירות טעינת הדף הכוללת.

קח קצת זמן לבדוק את כל התוספים שהתקנת. שאל אילו מהם באמת נחוצים, ואילו לא – אינך צריך להתחייב מייד. פשוט השבת את התוספים והשתמש ב- GTMetrix כדי לראות אם חל שיפור במהירות. השלך את כל התוספים הזרים שגורמים להאטה מיותרת. האשמים הגדולים ביותר כאן הם ככל הנראה התוספים המשתמשים ביותר ב- CSS ו / או JavaScript.

עדיין מחפש טיפים נוספים אז ג’ו Fylan כתב מדריך ענק לזירוז וורדפרס וחיברתי חבורה של פריצות htaccess שיכולות לעזור לך לצבוט גם את אתר הוורדפרס שלך..

שימוש ב- GTMetrix לצורך התראות על ביצועים

לאחר שתבצע אופטימיזציה מלאה לאתר שלך ותהיה מרוצה מהדוחות של GTMetrix, תרצה לשמור על שינויים אלה במקום. בעוד ש- GTMetrix משמשת בעיקר לתהליך האופטימיזציה עצמה, תכונה שימושית מאוד שמשתמשים יכולים לנצל היא יכולת התוכנה לפקח על מהירות טעינת העמודים ברציפות. GTMetrix יכול לשלוח לך התראה באמצעות דואר אלקטרוני בכל פעם שלא מתקיים פרמטר או דרישה מסוימים.

אם תרצה לדעת אם דף מתחיל להיטען לאט לאט ממה שאתה רוצה, אתה יכול להגדיר תוצאות GTMetrix לפקח על מספר מדדי ביצועים שונים, כולל החשובים מכולם, זמן טעינת העמוד בפועל תוך שניות. עם זאת, באפשרותך גם להגדיר התראות עבור מצבים כאשר PageSpeed ​​או YSlow שלך יטבלו מתחת לסף שנקבע מראש.

זה שימושי לא רק לאופטימיזציית מהירות האתר באופן שוטף, אלא כדי להתוודע במהירות למצבים בלתי צפויים שיכולים להשפיע על דף. לדוגמה, אם אתה מקבל גידול בתנועה (בדרך כלל דבר טוב), עומס השרת המתאים עשוי להפחית את מהירות דף האינטרנט שלך. במקום לפגוע בכובע רוחב הפס של השרת שלך או שהאתר שלך יירד לגמרי, אתה יכול להקדים את המשחק.

מחשבות אחרונות & תכונות שהייתי רוצה לראות ליישם GTMetrix בעתיד

GTMetrix הוא כלי אחד מבין רבים לבדיקת מהירות בשוק, ובסך הכל אני מגלה שהוא די טוב במה שהוא עושה. עם זאת, השירות אכן מצפה כי למשתמש יש אחיזה יחסית יחסית בכמה מהנהלים המתקדמים יותר הנחוצים להגדלת מהירות עומס העמוד..

דיברתי על הגדולות כאן היום, כמו דחיית JavaScript. חלקם הצעות או כלים מובנים לבחינת חוסר יעילות מסוג זה יועילו למשתמשים חדשים.

בסך הכל, GTMetrix הוא כלי נהדר שיכול לספק לך שלל נתונים שיכולים להפוך את משימת אופטימיזציית האתר להרבה הרבה יותר קלה – אם אתה יודע להשתמש נכון בנתונים וליישם שינויים. כמו כן, קבלת התראות בזמן אמת מניטור מתוזמן לא יסולא בפז לשמירה על מהירות לאורך זמן, ו- GTMetrix עושה עבודה טובה במתן התראות מסוג זה..

אם תציית להצעות שהגשתי כאן ולא תהססו להשתכשך קצת עם הטייקים והניסויים שלך, אתה תהיה בדרך לקבל אתר מהיר וברקים שמשתמשים לא ילחצו עליו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector