Kaip padaryti, kad jūsų „WordPress“ tinklaraštis ar svetainė būtų privati

Greitas ir paprastas „WordPress“ vadovas, kaip padaryti „WordPress“ tinklaraštį privatų ir paslėptą nuo paieškos sistemų.

Ankstesnėse mano parašytose „WordPress“ mokymo programose aš jums parodiau, kaip pakeisti teksto spalvą ir kaip perkelti nemokamą „WordPress.com“ tinklaraštį į savarankiškai prižiūrimą „WordPress.com“.


Šį kartą viskas bus skirta padaryti jūsų tinklaraštį privatų. Nesvarbu, ar naudojate savo tinklaraštį komerciniais tikslais, ar tiesiog norėdami pasidalyti savo kelionėmis ir mintimis su draugais ir šeima, daugumai žmonių patinka tai, kad jų įrašai yra vieši. „Google“ ir kiti paieškos varikliai pritraukia daugiau lankytojų į jūsų svetainę, o tai padidina jūsų straipsnių populiarumą ir galbūt padidina pajamas iš skelbimų.

Tačiau kartais norite išlaikyti „WordPress“ tinklaraštį privatų. Kaip tu gali tai padaryti? Atsakymas priklauso nuo to, kokio privatumo norite.

Padaryti individualų įrašą privačiu

Kartais norima, kad didžioji jūsų svetainės turinio dalis lankytojams būtų laisvai matoma, tačiau yra atskiras įrašas, vaizdo įrašas, internetinė transliacija ar nuotrauka, kurią norite palikti privatų..

Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės nusprendžia individualų įrašą palikti privatų. Galbūt norite pasidalyti kūdikio nuotraukomis tik su pasirinkta šeimos narių ir draugų grupe. Galbūt norite bendrinti nuotraukas ir tekstą iš nakties, bet nenorite, kad darbdavys ar mokykla jas matytų. Galbūt jūs svarstote savo įmonės idėjas, kurios dar nėra pasirengusios pasidalinti su visuomene. Galbūt esate mokytojas ir norite dalytis medžiaga tik su savo mokiniais. O gal tiesiog norite pasidalinti privačiomis mintimis, apie kurias nenorite, kad diskutuotų visas internetas.

Jei norite, kad vienas (ar daugiau) jūsų įrašų būtų privatūs, bet ne visas tinklaraštis, atlikite šiuos veiksmus:

Anksčiau paskelbtą viešą įrašą padarykite privatų

Jei jau parašėte straipsnį ir jis buvo paskelbtas, negalite jo apsaugoti nuo tam tikrų archyvų ir žiniatinklio grandiklių. Bet ateityje galite užkirsti kelią žmonėms ja naudotis.

Informacijos suvestinėje pasirinkite Žinutės tada spustelėkite Visos žinutės.

Iš ten pamatysite visų savo įrašų sąrašą. Jei norite padaryti privatų, spustelėkite Greitas redagavimas.

Iš ten ieškok žodžio Matomumas ir pakeiskite parametrus į privačius. Galite pasirinkti, kad įrašą matytų tik jūs (kaip ir visi kiti, kurie yra jūsų tinklaraščio administratorius ar redaktorius), arba pasirinkti slaptažodį.

Parašykite asmeninį pranešimą

Jei rašote visiškai naują įrašą ir norite, kad jis būtų privatus, pažiūrėkite į viršutinį dešinį ekrano kampą. Štai kur matysite skelbimo parinktis Matomumas. Pasirinkite „privatus“ ir nuspręskite, ar pridėti slaptažodį.

Pastaba: jūs neprivalote pridėti slaptažodžio, kad įrašas būtų privatus. Jei įrašas yra privatus, tačiau jame nėra slaptažodžio, paieškos varikliai jo neindeksuos ir jį galės pamatyti tik jūs ir kiti jūsų tinklaraščio redaktoriai / administratoriai. Žinutes, kurios yra privačios ir turinčios slaptažodį, gali pamatyti visi, kas turi slaptažodį.

Padarykite visą „WordPress“ tinklaraštį ar svetainę privačią

Daugelis žmonių nusprendžia visą savo tinklaraštį padaryti privatų dėl įvairių priežasčių. Nesvarbu, ar jūs dalijatės asmenine informacija apie savo jausmus, norite dalintis nuotraukomis su pasirinkta šeimos narių ir draugų grupe, ar tiesiog norite, kad galėtumėte plėtoti savo mintis privačiai, yra paprasta ir lengva padaryti visą jūsų tinklaraštį privatų.

Pastaba: jei jūsų tinklaraštis anksčiau buvo viešas, gali būti, kad jūsų tinklaraščio kopijas ar momentines nuotraukas galima rasti įvairiuose archyvuose. Tačiau kai tik padarysite savo tinklaraštį privatų, tokios paieškos sistemos, kaip „Google“, nebeatvažiuos (arba nenurodys nuorodų į jūsų svetainę), o plačioji visuomenė nieko negalės pamatyti jūsų svetainėje. Gali prireikti kelių minučių, kol įsigalios naujieji privatumo nustatymai.

Jei norite, kad visas jūsų tinklaraštis būtų privatus, atlikite šiuos veiksmus:

 • Eikite į savo tinklaraščio informacijos suvestinę.
 • Pasirinkite Nustatymai.
 • Iš ten pasirinkite Privatumas.
 • Pamatysite tris parinktis: viešą, paslėptą ir privatų. Jei pasirinksite „Paslėptas“, paieškos varikliai nebeteiks nuorodų į jūsų svetainę, bet viską, kas turi jūsų tinklaraščio adresą, galėsite pamatyti viską. Pasirinkite Privatus kad jūsų tinklaraštis būtų privatus.

Kai pasirinksite Privatus, svetainę galės pamatyti tik jūs (ir tinklaraščių administratoriai / redaktoriai, jei taikoma). Jei norite bendrinti savo svetainę su pasirinktu žmonių sąrašu, atlikite šiuos veiksmus:

 • Eikite į savo tinklaraščio informacijos suvestinę.
 • Spustelėkite Mano svetainės.
 • Spustelėkite Žmonės ir tada Papildyti.
 • Jums bus paprašyta pridėti asmens el. Pašto adresą arba jo „WordPress“ vartotojo vardą. Pridėkite informaciją apie žmones, kuriuos norite pakviesti į jūsų svetainę.
 • Kiekvienam asmeniui, kurį pakviečiate į savo tinklaraštį, bus paskirtas vaidmuo.

Kiekvieno žmogaus vaidmenys lems, ką jie gali padaryti ar pamatyti jūsų tinklaraštyje. Darant prielaidą, kad savo tinklaraštį jau padarėte privatų, pateikiamos skirtingos vaidmenų parinktys:

 • Žiūrovas – Šis asmuo gali pamatyti viską jūsų tinklaraštyje ir palikti komentarus, bet nieko daugiau.
 • Administratorius – Šis asmuo gali pasiekti, peržiūrėti ir pakeisti bet ką jūsų tinklaraštyje. Bet kuris jūsų pridėtas administratorius gali padaryti bet ką, įskaitant ištrinti savo tinklaraštį, todėl atidžiai rinkitės naujus administratorius!
 • Redaktorius – Šis asmuo gali peržiūrėti jūsų tinklaraštį, komentuoti ir redaguoti visus dienoraštyje parašytus įrašus, įskaitant jūsų.
 • Autorius – Autorius galės peržiūrėti jūsų tinklaraštį, komentuoti ir paskelbti naują turinį naudodamas „WordPress“ vartotojo vardą kaip eilutės eilutę.
 • Pagalbininkas – Panašiai kaip autorius, bendradarbis gali peržiūrėti jūsų tinklaraštį, komentuoti ir paskelbti naują turinį naudodamas „WordPress“ vartotojo vardą kaip eilutės liniją. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad bendraautoriai negali įkelti laikmenos į jūsų svetainę ar ištrinti komentarų.

Jei norite pakeisti asmens prieigą prie savo tinklaraščio, atlikite aukščiau nurodytus veiksmus, kad patektumėte į Žmonės skyrius. Pasirinkite vartotoją, kurį norite modifikuoti, ir pakeiskite jo būseną arba ištrinkite.

Štai ir viskas!!!

Nesvarbu, ar priglobiate savo „WordPress“ versiją, ar naudojate nemokamą tinklaraštį, kurį tvarko „WordPress“, visos aukščiau pateiktos parinktys yra jums prieinamos. Keliais mygtuko paspaudimais galite padaryti privatų vieną įrašą arba visą tinklaraštį.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector